Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Dantų balinimas

Jau daugiau nei prieš šimtą metų Amerikoje buvo pradėtas dantų balinimas peroksidu, o per šitiek metų daug kas iš tiesų pasikeitė ir patobulėjo, todėl dantų balinimas niekam nėra naujiena. Tai – viena populiariausių dantų kosmetikos procedūrų, aiškiai pagerinančių estetinį vaizdą, kuomet pašalindamos dėmes nuo dantų. Tačiau vis dar kyla įvairiausių klausimų ir dvejonių, susijusių su šia procedūra: ar dantų balinimas nėra kenksminga procedūra? kodėl dantys gelsta arba balinimas nėra toks efektyvus kaip reklamose? kaip išvis atliekama ši procedūra? kaip toliau rūpintis dantimis? kam nerekomenduojama atlikti dantų balinimo? Į visus šiuos klausimus trumpai ir aiškiai pabandysime atsakyti dabar.

Pagrindiniai faktoriai, sukeliantys dantų patamsėjimą yra:

  • Amžius;
  • Dažnas dažančių produktų vartojimas (kavos, vyno, tabako, arbatos);
  • Paveldimumas;
  • Tam tikrų medikamentų vartojimas;
  • Emalio storis;
  • Dantų ligos (pvz. fluorozė);
  • Prasta burnos higienos priežiūra.

Kaip vyksta dantų balinimas?

Pagrindinė dantų balinimo medžiaga, kaip ir prieš šimtą metų, išliko vandenilio peroksidas, tačiau pati technika pasikeitė. Mūsų klinikoje dantų balinimas atliekamas naudojant lempą (reikalingi du vizitai), tačiau taip pat siūlome balinimą namuose su kapomis, nors šis būdas daug ilgesnis (užtrunka mažiausiai dešimt dienų).

Vizito metu pirmiausiai nustatome dantų spalvą ir atliekame dantenų apsaugą užtikrinančias procedūras. Tuomet užtepamas specialus skystis, kuris aktyvuojamas lempos pagalba, vėliau skystis nuplaunamas. Po šios procedūros keturiasdešimt aštuonias valandas negalima naudoti dažančių produktų.

Odontologijos kabinete dantys padengiami daug stipresnės koncentracijos tirpalu nei balinant namuose, todėl procedūra užtrunka gerokai trumpiau. Taip pat, šios balinimo medžiagos intensyvumą padidina naudojama lempa, kuris įsiskverbia į giliausius danties sluoksnius. Dantų balinimas namuose, kaip jau minėjome, vyksta naudojant kapas (paimami dantų antspaudai ir sukuriama originali kapa), tada klientas padengia jas perdoksido tirpalu ir įsideda jas einant miegoti. Kapų nešiojimo trukmė priklauso nuo dantų būklės ir tirpalo koncentracijos.

Kodėl kartais negalima atlikti balinimo?

Nustatyta, jog balinimas peroksidu nėra kenksmingas, žinoma, tik jei jis atliekamas profesionaliai, tačiau yra atvejų, kuomet jis yra nerekomenduojamas ar netgi draudžiamas. Dantų balinimas negalimas pacientams, kurių dantys nulūžę, pažeisti emalio, sergama periodontitu arba esant dantenų uždegimui. Ši procedūra nerekomenduojama nėščiosioms, maitinančioms motinoms ir jaunesniems nei aštuoniolikos metų asmenims.

Balinimas kiekvieno paciento dantis paveikia skirtingai ir individualiai, o rezultatą lemia iš tiesų daug faktorių: pati danties struktūra, įgimtas atspalvis, emalio storis, asmeniniai higienos įpročiai. Būtina paminėti, jog jeigu planuojate atstatyti negyvus dantis, juos plombuoti ar protezuoti, balinti – balinimas turi būti atliekamas pirmiausiai, nes plombos, dantų vainikėliai nebąla, todėl jų spalvą reikės pritaikyti prie esamų dantų. Jeigu dantų restauracijos buvo atliktos jau seniau, jas gali tekti koreguoti. Prieš procedūrą būtina atvykti išankstinei konsultacijai bei atlikti burnos higieną.

Paslaugų kainos