Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Vaikų dantų gydymas

Lietuvos statistika, rodanti dantų ėduonies paplitimą tarp vaikų, iš tiesų grėsminga. Kas antras trejų metų vaikas mūsų šalyje jau turi sugedusių dantų, 7–8 metų amžiaus grupėje net 86 proc. vaikų dantys yra pažeisti ėduonies.

Dažnai teiraujamasi, ar reikia gydyti vaiko pieninius dantis, jeigu, jų neskauda, nes jie šiaip ar taip iškris ir užaugs nauji.

Odontologu teigimu, pieninius dantis gydyti būtina ir tai reikia daryti nelaukiant, kol juos pradės skaudėti. Pieninio danties ėduonis gali tapti ne tik skausmo, tinimo priežastimi, bet viršūniniai pūliniai susidarantys ant pieninio danties šaknų, gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgą. Todėl labai svarbu dantis laiku gydyti.

Šiais laikais datų gydymas yra neskausmingas, todėl nesukelia blogų emocijų ir nepalieka nemalonių prisiminimų. Vaikų dantys gydomi atsižvelgiant į psichologinį vaiko pasiruošimą odontologiniam gydymui. Visais atvejais vaikams užtikrinamos beskausmės procedūros.

„Northway“ odontologijos centre didelis dėmesys skiriamas vaikams, bijantiems dantų gydymo. Patyrę vaikų odontologai, turintys specifinių žinių bei bendravimo su vaikais įgūdžių, įvairių metodikų dėka sugeba įveikti didžiosios dalies vaikų baimę, išsklaidyti jų nerimą ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą. Gydytojai nuolat bendrauja su vaiku, pasakoja, kas bus daroma toliau.

Vaikų dantų gydymas taikant sedaciją

Kai dantų gydymo metu bendradarbiavimo su vaiku nepavyksta pasiekti psichologinėmis priemonėmis, mūsų centre gali būti taikomi farmakologiniai metodai – sedacija arba bendroji nejautra.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centre vaikų dantų gydymas, taikant sąmoningą sedaciją, pasirenkamas, kai dėl mažo vaiko amžiaus, dantų gydymo baimės ar esant fizinei/psichinei negaliai, neįmanoma gydyti vaiko dantų, taikant vietinę nejautrą.

Sąmoningą sedaciją atlieka gydytojas vaikų odontologas. Šis gydymo metodas tinka ne visiems vaikams, todėl, prieš taikant sedaciją, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Prieš procedūrą vaikas turi būti nevalgęs šešias valandas, tris valandas iki procedūros negerti jokių skysčių, nekosėti, nekarščiuoti, nesirgti peršalimo ir kitomis ligomis. Vaiką turi lydėti vienas iš tėvų ar globėjų. Taikant sąmoningą sedaciją vieno apsilankymo metu gydomi vienas ar keli dantys, todėl esant daugybiniams dantų ėduonies pažeidimams rekomenduojamas gydymas taikant bendrąją nejautrą.

Paslaugų kainos. 

Joint Commission International ligoninės standartas