Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU
Registracija
internetu
+370 (5) 264 4466 Kontaktai ir darbo laikas

Vaikų odontologija

Odontologija – tai mokslas, tiriantis burnos ertmės organų ligas ir jų gydymą. Vaikų odontologai specializuojasi vaikų burnos ertmės ligų  srityje.

„Northway“ medicinos centre Vilniuje vaikų odontologai vaikams gydo dantis atsižvelgiant į psichologinį vaiko pasiruošimą odontologiniam gydymui. Didelis dėmesys skiriamas vaikams bijantiems dantų gydymo. Patyrę vaikų odontologai, turintys specifinių žinių bei bendravimo su vaikais įgūdžių, įvairių metodikų dėka sugeba įveikti didžiosios dalies vaikų baimę, išsklaidyti jų nerimą ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą.
Kai dantų gydymo metu bendradarbiavimo su vaiku nepavyksta pasiekti psichologinėmis priemonėmis, taikomi farmakologiniai metodai – sedacija arba bendroji nejautra. Visais atvejais užtikrinamos beskausmės procedūros.

Vaikų odontologai teigia, kad burnos sveikata turi būti rūpinamasi nuo pat ankstyvos vaikystės, kai pradeda dygti pieniniai dantys. Vaikų odontologai paneigia dar gan plačiai paplitusią nuomonę, kad pieninių dantų gydymas nebūtinas, nes jie vis tiek iškris. Negydomi pieniniai dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Dantų kariesas ir dėl to atsirandantis dantų skausmas gali tapti sutrikusios vaiko mitybos priežastimi, nulemti elgesio pasikeitimus ir prastą estetinę išvaizdą. Priešlaikinis pieninių dantų netekimas - tai ir dažna ortodontinių problemų priežastis,  galinti turėti įtakos neteisingam sukandimui. Pieninis dantis laiko vietą nuolatiniam dančiui, tad per anksti jo netekus, naujas dantis gali išdygti kreivai. Todėl vaikų dantų priežiūra būtina nuo kūdikystės. Specialiai pieninių dantukų gydymui yra sukurta įvairių spalvotų plombų, kuriomis mažyliai ypač džiaugiasi.

Pirmas vizitas pas odontologą turėtų būti profilaktinis, kai vaikui išdygsta pirmasis dantis. Vaikų odontologas patars tėvams, kaip taisyklingai prižiūrėti vaiko dantis, kad jie negestų. Pirmas apsilankymas - tai puiki galimybė vaikui susipažinti su odontologijos kabinetu, sužinoti, kas yra vaikų dantistai, ir taip išvengti dantų gydymo baimės ateityje.

Joint Commission International ligoninės standartas