Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Odos patempimas siūlais

Senstant organizmui, audiniai susilpnėja, prarandami odos riebalai, odos atraminė struktūra tampa netvirta ir suglebusi. Pagrindinės sritys, kurioms būdingas suglebimas – tai skruostai, oda apie akis, antakiai, apatinis žandikaulis ir kaklas. Atsiradus šių sričių suglebimui veido kontūras ilgėja, o pats veidas atrodo senesnis. Skruostų bei antakių suglebimu neretai skundžiasi ir jaunesni žmonės, dar nepasiruošę pilnam veido odos chirurginiam patempimui. Jie nori, kad randai būtų minimalūs, o veido oda atrodytų “gaiviau” (atjaunėtų, tačiau nebūtų keičiamas natūralus veido kontūras) ir ieško procedūrų, kurios būtų efektyvios, tačiau ne tokios invazinės kaip chirurginės procedūros.

Kaip teigia plastikos chirurgai, kiekvienas estetinei operacijai ryžęsis pacientas, nori, kad operacija paliktų kuo mažesnius randus, ypač tuomet, kai atliekamos veido procedūros. Tačiau netgi pasitelkus pačias tiksliausias endoskopines procedūras, pjūvio randas greičiausiai bus matomas. Pacientų norai ir lūkesčiai įtakojo būdų, kuriais siekiama užtikrinti kaip įmanoma mažesnius pooperacinius randus, paieškas ir sąlygojo veido odos patempimo, naudojant siūlų implantavimą, procedūros atsiradimą.

Veido odos patempimo siūlais procedūra yra kur kas mažiau invazinė nei tradicinės viduriniosios veido srities ir antakių pakėlimo procedūros. Be to, ši procedūra užtrunka gerokai trumpiau, poprocedūrinis laikotarpis taip pat yra trumpesnis. Odos patempimas siūlais vis labiau populiarėja tarp jaunesnių žmonių, norinčių subtilių pokyčių, siekiant sustabdyti senėjimo požymių (veido odos suglebimo) atsiradimą.

Odos patempimo siūlais procedūros rezultatai aiškiai pastebimi iš karto po jos ir vis gerėja dar apie šešis mėnesius, kadangi aplink implantuotus siūlus suaktyvėja kolageno gamyba, skatinanti papildomą odos patempimą.

Tirpstančių siūlų yra įvairių. Vieni siūlai turi “kabliukus”, kurie yra išdėstyti viena kryptimi ir “atsiveria” tuomet, kai yra implantuojami į poodinius audinius bei “pratempiami” į numatytą sritį odoje. Įvedant siūlus, šie kabliukai lengvai „užkabina“ audinį. Tada jis „prikabinamas“ ir pakeliamas. Siūlai yra rūpestingai implantuojami iš anksto numatytose veido srityse, kad sudarytų atramą audiniams ir juos patemptų. Atlikus implantavimą, siūlai prisitvirtina prie trabekulinio jungiamojo audinio tinklo ir tokiu būdu pakelia sukritusias veido sritis, atstato veido kontūrus. Kita tirpstančių siūlų rūšis – tai siūlai su tirpstančiais kūgio formos fiksatoriais, kurie nuo siūlo centro po keturis nukreipti į skirtingas puses. Šių dvikrypčių siūlaų poveikis dvejopas. Pastumiant odą ant įverto siūlo kūgio formos fiksatoriai įstringa riebaliniame audinyje ir fiksuoja odą koreguotoje padėtyje. Besirezorbuojantis siūlas dar ir stimuliuoja kolageno sintezę.

Odos patempimas, implantuojant į ją siūlus, gali būti atliktas išorinėje antakių, skruostų, apatinio žandikaulio linijos, lūpų ir kaklo srityse. Odos patempimas siūlais gali būti derinamas su audinių užpildais, riebalų persodinimu ar kitomis odos atnaujinimo procedūromis. Šių procedūrų bendras rezultatas gali būti tiesiog nuostabus.