Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Sėdmenų plastika

Netobula sėdmenų forma gali būti nulemta genetiškai, sąlygota svorio netekimo ir sėdmenų odos nukarimo ar amžiaus. Plokšti ar neproporcingai maži sėdmenys taip pat dažnai sukelia psichologinį nepasitenkinimą ir nepilnavertiškumo jausmą.

Kartais sėdmenų formą pakoreguoti pavyksta intensyvių treniruočių ir suderintos mitybos metu, tačiau dažnai prireikia ir medicininių metodų. Pastaruoju metu sėdmenų formos korekcijai naudojamas ypač populiarus ir efektyvus būdas  – sėdmenų pakėlimas.

Sėdmenų pakėlimui naudojamos to paties žmogaus riebalinės ląstelės, operacijos metu pagražinamas ne tik sėdmenų kontūras, bet ir kitų kūno sričių, nuo kurių nusiurbiami riebalai, linijos. Tai saugiausias ir natūraliausias sėdmenų didinimo metodas.

Kitas efektyvus būdas – implantai

Sėdmenų implantai yra dedami siekiant sėdmenis padidinti ar pakoreguoti jų formą. Konsultacijos metu pacientas su plastikos chirurgu aptaria, kokie bei kokio dydžio implantai būtų dedami, pjūvio vieta, implantų vieta, anestezijos būdas.

Operacijos metu dažniausiai taikoma bendroji nejautra. Operacija paprastai trunka 2-3 val. Pjūvis daromas sėdmenų apačioje per raukšlę prie šlaunies arba ties kryžkauliu. Implantai gali būti dedami tiek po didžiuoju sėdmens raumeniu, tiek ir ant jo viršaus. Po implantų įdėjimo pjūviai užsiuvami, o ant jų dvi savaites po operacijos yra nešiojamas kompresinis tvarstis. Praėjus kelioms valandoms po operacijos, jei nėra komplikacijų, pacientas išleidžiamas į namus. Siūlės išimamos po 7-10 dienų, tinimas praeina po kelių savaičių.

Sėdmenų implantai tempia audinius (ypač jeigu dedami po raumeniu), todėl po operacijos pacientas gali jausti skausmą. Gydytojas skiria medikamentų skausmo malšinimui. Pirmomis dienomis po operacijos sunkiau judėti.

Fizinio krūvio derėtų vengti keletą savaičių po operacijos. Atstatomasis periodas gali užtrukti iki 1 mėnesio.