Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Galūnių išemijos gydymas

Išemija atsiranda sumažėjus audinių perfuziniam spaudimui ir sutrikus mikrocirkuliacijai. Galūnių kraujotakos sutrikimą dažniausiai lemia aterosklerozė (80 procentai), rečiau artritas, vaskulitas ar įvairios traumos. III b ir IV stadijų išemija priskiriama prie kritinės išemijos, kurios negydant gresia galūnės amputacija. Pradinių stadijų išemijai gydyti taikomas konservatyvus metodas, tačiau ligai progresuojant tenka atlikti arterijų rekonstrukciją arba taikyti intervencinę radiologiją. Šie gydymo metodai nukreipti į galūnių skausmo mažinimą ir kraujotakos mikrocirkuliacijos gerinimą. Tačiau tokia taktika nepašalina pačios išemijos priežasties ir neužkerta kelio aterosklerozės progresijai, taigi, tik nutolina galūnės amputaciją.

Kamieninių ląstelių terapija yra visiškai naujas ir daug žadantis metodas kritinei galūnių išemijai gydyti. Gydymas paremtas išskirtine kamieninių ląstelių savybe diferencijuotis į kraujagyslių ląsteles. Šio proceso ir ląstelių išskiriamų augimo faktorių dėka aterosklerozės pažeistų ląstelių vietoje vyksta angiogenezė ir susiformuoja naujos kraujagyslės. Klinikiniais tyrimais patvirtintas kamieninių ląstelių, išskirtų iš kaulų čiulpų ir virkštelės kraujo, terapijos saugumas ir efektyvumas.

Chirurgijos centas „Northway“ kritinės galūnių išemijos gydymui taiko inovatyvų metodą – kamieninių ląstelių, išskirtų iš riebalų (stromos vaskulinė frakcija), terapiją. Taikomos technologijos dėka automatizuotai ir standartizuotai išgaunamos ir koncentruojamos nuosavos riebalinės kilmės kamieninės ir regeneracinės ląsteles. Automatizuotos kontroliuojamos sistemos „dėka paruošiamas praturtintas transplantantas neatidėliotinai implantacijai tam pačiam pacientui. Skirtingai nuo kitų kamieninių ląstelių išskyrimo metodų, ši sistema yra visiškai uždara, tad eliminuoja taršos virusais ir mikroorganizmais galimybę. Todėl „Northway“ taikoma technologija yra ne tik efektyvi, bet ir saugiausia. Be to, inovatyvu yra tai, kad kamieninių ląstelių paėmimas, išskyrimas ir suleidimas vyksta „realiuoju“ laiku t. y. Visa paslauga nuo pradžios iki galo yra atliekama tame pačiame centre ir užtrunka vos kelias valandas. Tai leidžia ne tik išvengti su ląstelių transportavimu susijusios kontaminacijos, bet ir didina procedūros efektyvumą bei taupo pacientų laiką.

Kadangi gydymas kamieninėmis ląstelėmis yra nukreiptas į priežasčių, o ne pasekmių šalinimą, tikėtina, kad šis metodas ateityje taps pagrindiniu kritinės išemijos gydymo būdu, padėsiančiu išvengti galūnių amputacijos ir užtikrinsiančiu pilnavertį pacientų gyvenimą.