Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Sąnarių artrozės gydymas

Sąnarių artrozė, arba taip vadinamas nusidėvėjimas – tai labiausiai paplitusi degeneracinė sąnarių ir stuburo liga, kuriai išsivysčius stipriai pažeidžiama sąnario kremzlė. Pagrindinė artrozės priežastis yra nuolatinis fizinis krūvis, viršijantis sąnario galimybes, tačiau artrozės priežastimi gali būti daugybė kitų faktorių – antsvoris, paveldimumas, galūnės ašies taisyklingumas, metabolinės ar autoimuninės bei kitos uždegiminės ar infekcinės ligos.

Medicinos ir chirurgijos centre „Northway“ atliekamos operacijos, panaudojant unikalią medicininę technologiją, leidžiančią realiu laiku vienos operacijos metu iš paciento paimtų audinių sistemos „Celution 800“ pagalba paruošti kamieninių ir regeneratyvinių ląstelių mišinį ir suleisti jį pacientui į pažeistą vietą. Šios unikalios, turinčios regeneracinį poveikį ir atstatančios pažeistą kremzlę operacijos, ženkliai pagerina sąnario būklę, sumažina patinimą ir išvaduoja pacientus nuo varginančių skausmų.

Pasak šias operacijas atliekančio ortopedo-traumatologo Kęstučio Blizniko, suleidus ląstelių mišinį į pažeistą vietą, toje srityje pagerėja kraujotaka, sustiprėja organizmo atsakas į galimus uždegimus ir taip skatinamas gijimas. Pagerėjimas pradedamas jausti mėnesio laikotarpyje ir vyksta iki vienerių metų, kol būklė stabilizuojasi.

Gydymą kamieninių ir regeneratyvinių ląstelių mišiniu galima naudoti kelio,  klubo, alkūnės, čiurnos, riešo sąnarių gydymui. Šis metodas skatina sąnario regeneraciją, taigi, gydo artrozę, ko nedaro nei vaistai, nei kitos procedūros. Todėl šios procedūros negalima lyginti su hialurono rūgšties, PRP (trombocitais praturtintos plazmos) ar Orthokine procedūromis, kurių poveikis nėra regeneracinis, tik laikinai sumažinantis uždegiminius procesus ir taip pagerinantis sąnario būklę. Šis metodas – tai instrumentas artrozei gydyti.

Dėl procedūros tinkamumo pacientui, kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, įvertinant sąnario kremzlės bei bendrą sąnario būklę. Sistema įprastai naudojama esant II-III laipsnio artrozei. Jei pacientui išsivysčiusi IV laipsnio artrozė, sistema gali būti neveiksminga: esant tokiems sunkiems pakitimams, regeneracija nebegalima, be to jau būna įvykę ir kiti sąnario persitvarkymo procesai.