Paieška
Darbo laikas
I-V 07:30 - 20:30 | VI 09:00 - 15:00 | VII Nedirbame
Mus rasite
Vilniuje: S. Žukausko g. 19Žemėlapis >>
Vaisingumo centras

Apvaisinimas mėgintuvėlyje

Pagalbinis apvaisinimas mėgintuvėlyje (t.y. ne moters kūne) yra metodas, kai iš moters kūno, po stimuliacijos vaistais, surinktos kiaušialąstės yra sujungiamos su išgrynintais laboratorijoje vyro spermatozoidais. Taip apsivaisinimas įvyksta mėgintuvėlyje. Šis būdas labai panašus į natūralų, tik embrionai išauginami inkubatoriuje ir perkeliami į gimdą.

Siekiant geriausių rezultatų, vaisingumo centras „Northway“ įsigijo embrionų inkubatorių Esco Miri® TL, kuris „time-lapse“ (neinvaziniu periodinio fotografavimo) metodu leidžia stebėti embrionų vystymąsi bet kuriuo momentu ir perkėlimui į gimdą atrinkti tik pačius geriausius iš jų. Vaisingumo centras „Northway“ – viena iš nedaugelio šį embrionų inkubatorių turinčių medicinos įstaigų Lietuvoje, Pabaltijo šalyse ir net Europoje. Pasak „Northway“ vaisingumo centro embriologės, biomedicinos mokslų daktarės Živilės Čerkienės – šis inkubatorius yra tikras perversmas embriologijoje ir apskritai medicinoje.

„Time-lapse“ technologija leidžia stebėti embriono vystymąsi iki pernešimo į gimdą, nepažeidžiant jo vystymosi sąlygų. Specialiame aparate esanti kamera ištisą parą nepertraukiamai fiksuoja jo vystymąsi iš vidaus, o embriologai visą procesą gali stebėti specialiame ekrane, analizuoti įrašytą informaciją ir implantacijai atrinkti geriausius bei kokybiškiausius embrionus.

Naujajame inkubatoriuje įrengta speciali programinė įranga leidžia stebėti embrionų vystymąsi, visiškai nekeičiant jų buvimo sąlygų. Dėl to embrionas nepatiria jokio papildomo streso.

„Tai yra svarbiausia šio aparato savybė, – teigia Živilė Čerkienė. Mes galime stebėti embriono vystymąsi ekrane be jokios invazijos. Taigi visiškai nesikeičia sąlygos, o embrionas nepatiria jokio papildomo streso. Tai reiškia, kad nereikia, kaip senojo modelio inkubatoriuose, išimti embrionų lėkštelės, dėti po mikroskopu, įvertinti ir vėl grąžinti embrionus į aparatą. Dabar galima viską stebėti ekrane vos prisijungus, tačiau neištraukus embrionų iš jų vystymosi terpės“.

Pasak biomedicinos mokslų daktarės, įprastoje laboratorijoje gali stebėti tik tai, ką matai tuo momentu, bet negali matyti vystymosi proceso. Naujajame inkubatoriuje įtvirtinta kamera suteikia naujas galimybes.

„Genialu tai, kad embrioną galime stebėti bet kuriuo jo vystymosi momentu, nuo pradžios iki pabaigos, nes viduje įtaisyta kamera filmuoja nuolat, 24 valandas per parą, – džiaugėsi Ž. Čerkienė. – Taigi atėjusi ryte į darbą galiu pasižiūrėti, kas vyko naktį.”

Vaisingumo centro „Northway“ embriologės teigimu, senieji metodai yra pakankamai subjektyvūs, todėl galima nepastebėti tam tikrų kritinių momentų.

„Embriogenezei labai svarbu, kuris embrionas pirmasis skilo į dvi ląsteles – toks turi didžiausią implantavimosi potencialą. Tačiau dirbant senaisiais metodais to padaryti – neįmanoma. Būdavo taip, kad vienu metu randi kelis embrionus, skilusius į dvi ląsteles. Ką daryti? Tokiu atveju dažniausiai pasirenkamas gražesnis, tikintis, kad jis ir geresnis. Bet nebūtinai taip yra. Be abejo, buvo ir tam tikri kriterijai bei metodika, pagal kuriuos atrinkdavome potencialiai geriausius“, – pasakoja Živilė Čerkienė. Pasak jos, siekiant atrinkti geriausią embrioną, jie buvo auginami iki penktos paros, nes tik patys stipriausi pasiekia blastocistos stadiją. O jei šią stadiją pasiekdavo keli, vėl būdavo imamasi subjektyvaus metodo: remiantis tam tikrais vertinimo kriterijais, bandoma išrinkti kokybiškiausią embrioną.

Naujasis „time–lapse“ periodinio fotografavimo metodas medikams padeda išvengti subjektyvumo, nes procesą galima stebėti bet kuriuo metu.

„Tai, kad gali stebėti embriono vystymąsi bet kuriuo momentu, padeda atrinkti kokybiškiausią embrioną, kuris perkeliamas į gimdą, – teigia embriologė. – Pasitaiko, kad embrionai iš karto dalinasi į tris ląsteles, aplenkdami antrąją stadiją. Tokį reikia iš karto atmesti, nes jis implantavimui visiškai netinkamas. Dirbant senuoju metodu, šių niuansų galima nepastebėti. Embrionus auginant naujajame inkubatoriuje, atsiveria daug didesnės tinkamiausio embriono atrinkimo galimybės. Šį inkubatorių galima pavadinti užrašų knygute, kurioje sukaupta visa reikalinga informacija. Tereikia kruopščiai išanalizuoti užrašus ir išrinkti embrioną su optimaliausiomis implantavimo galimybėmis“.

Biomedicinos mokslų daktarė Ž. Čerkienė tvirtina, kad naujasis inkubatorius – kol kas geriausia ir naujausia, kas yra sukurta tarnauti žmonėms, trokštantiems susilaukti vaikučio.

„Vos tik devintajame XX a. dešimtmetyje atsirado pagalbinis apvaisinimas, sensacija buvo pirmoji šio metodo pagalba pastojusi moteris. Nuo to laiko viskas sparčiai vystėsi. Atrodo, taip ištobulėjo embrionų auginimo terpės, kateteriai bei kita, kad nebebuvo kuo nustebinti. Ir štai sensacija – mes galime matyti, kaip vystosi embrionas, stebėti visą procesą nepertraukiamai. Dalyvavau tarptautinėje konferencijoje, kurioje buvo pristatomas naujasis inkubatorius. Grojant klasikinei muzikai pamatyti besivystantį embrioną atrodė tarsi stebuklas. Tai – tikras perversmas ne tik embriologijoje, bet ir apskritai medicinoje”.

Paslaugų kainos
Pagalbinio apvaisinimo procedūros
Paslaugos pavadinimasPaslaugos kaina €
Intrauterininė inseminacija (IUI)250 €
Intrauterininė inseminacija (IUI) to paties ciklo metu230 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF)1700 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) be embriono patalpinimo1400 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) be nejautros50 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) natūraliame cikle1500 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) nesidalijant embrionams1400 €
Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF2200 €
Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF be nejautros2100 €
Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF be embriono patalpinimo1900 €
PICSI + ICSI + IVF2400 €
PICSI + ICSI + IVF be embriono patalpinimo2100 €
PICSI be embriono patalpinimo2000 €
Atšildytų kiaušialąsčių apvaisinimas (ICSI) kartu su embriono patalpinimu2400 €
Kiaušidžių punkcija negavus kiaušialąsčių850 €
Embrionų atšildymas ir patalpinimas650 €
Embrionų šaldymas (vitrifikacija) ir saugojimas 2 metus460 €
Spermos užšaldymas ir saugojimas 2 metus 350 €
Užšaldytos spermos saugojimas papildomai 2 metus220 €
Užšaldytos spermos atšildymas100 €
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA)780 €
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių ir jų judrumo atstatymas930 €
Blastocistų auginimas ir patalpinimas350 €
Endometro paruošimas prieš pagalbinio apvaisinimo procedūrą110 €
Embriono skaidriojo dangalo suploninimas ("Assisted hatching")400 €
Kiaušialąsčių šaldymas ir saugojimas 2 metus600 €
Užšaldytų kiaušialąsčių saugojimas papildomai 2 metus330 €
Kiaušialąsčių atšildymas200 €
Embryo Gen naudojimas, atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūrą350 €
Embrionų stebėjimas Timelapse kamera350 €
Spermatozoidų judrumo atstatymas 180 €
Embrionų saugojimas 380 €
Gimdos gleivinės PRP prieš pagalbinį apvaisinimą, naudojant Prosys sistemą 600 €
Folikulų punkcija prieš kiaušialąsčių šaldymą900 €
Kiaušidžių PRP terapija, naudojant PROSYS sistemą 1250 €

Prieš kiekvieną procedūrą būtina gydytojo konsultacija.

Gydytojai

Rolandas ŽIOBAKAS

Akušeris ginekologas Išsamiau

Reda ŽIOBAKIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Žydrūnas ŽĖBA

Akušeris ginekologas, reproduktologas Išsamiau

Audronė MEŠKAUSKIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Diana JATUŽIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Dr. Vaida SIMANAVIČIENĖ

Embriologė Išsamiau

Dr. Živilė ČERKIENĖ

Embriologė Išsamiau

Prof. Birutė ŽILAITIENĖ

Endokrinologė, andrologė Išsamiau

Dr. Lina MOCKEVIČIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Elina ŽURMAN

Akušerė ginekologė Išsamiau

Dr. Viktorija Žitkutė

Akušerė ginekologė Išsamiau

Dr. Aušra STUMBRYTĖ-KAMINSKIENĖ

Embriologė Išsamiau

Žygimantas MISEVIČIUS

Akušeris ginekologas Išsamiau
Straipsniai apie sveikatą
Atsiliepimai
Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!Rasa
Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.Genutė
Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.Ugnė
Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...Laura, C.
Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.Kazlauskas
Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!Laura
Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.Monika
Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū. Halina M.
Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...Marius B.
Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.Agnė J.
Atsiliepimų siena
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu