Paieška
Darbo laikas
I-V 07:30 - 20:30 | VI 09:00 - 15:00 | VII Nedirbame
Mus rasite
Vilniuje: Žukausko g. 19Žemėlapis >>
Gimdos gleivinės PRP terapija

Gimdos gleivinės ir kiaušidžių terapija trombocitais praturtinta plazma (PRP)

Vaisingumo centre “Northway”  teikiama nauja ir efektyvi paslauga, naudojant pažangiausias technologijas bei pačios moters organizmo resursus – gimdos gleivinės ir kiaušidžių terapija trombocitais praturtinta plazma (PRP).

PRP kiaušidžių terapija taikoma moterų mėnesinių ciklui ir folikulogenezei atstatyti perimenopauzės (priešklimakteriniu) laikotarpiu. PRP terapija – tai gydymas savo kraujo plazma, praturtinta trombocitais – kraujo ląstelėmis, turinčiomis didelį augimo faktorių kiekį. Augimo faktoriai atlieka pagrindinį vaidmenį audinių regeneracijos procese, aktyvina ląstelių augimą bei jų atsinaujinimą. Suleidus didelės koncentracijos  trombocitais praturtintą plazmą į pažeistus ar atrofuotus audinius, aktyvuojami gijimo ir regeneracijos procesai. Moksliškai įrodyta, kad trombocitais praturtintos plazmos augimo faktoriai skatina kiaušidžių audinio atsinaujinimą.

Gydymo trombocitais praturtinta plazma (PRP) taikymas ginekologijoje:

 • Kaip alternatyvus terapinis būdas, esant lėtinio endometrito ir adenomiozės (gimdos endometriozės) diagnozėms. Šie susirgimai gali sukelti uždegimo procesus, galinčius apsunkinti embrionų implantaciją natūralaus nėštumo ir pagalbinio apvaisinimo (IVF procedūros) atvejais. PRP injekcijos padeda pašalinti uždegiminius procesus gimdoje, taip pat didina progesterono receptorių aktyvumą, kuris skatina gimdos gleivinės (endometriumo) augimą, ir, savo ruožtu, padeda embrionų implantacijai. Pasinaudojus šiuo gydymo būdu, yra galimybė tęsti IVF gydymą ir gauti geresnius rezultatus.
 • Esant kiaušidžių išsekimo sindromui, PRP terapija gali paskatinti kiaušidžių atjauninimą. Sušvirkštus trombocitais praturtintą plazmą (PRP) į moterų kiaušides perimenopauzės laikotarpiu, galima atnaujinti mėnesinių ciklus, o tai suteikia galimybę vėliau gauti ir apvaisinti moterų kiaušidžių gaminamas kiaušialąstes.

Šis pažangus metodas gali padėti gydyti vyresnio amžiaus moterų, arba moterų su priešlaikinio kiaušidžių išsekimo sindromu, nevaisingumą. Tačiau svarbu suprasti, kad PRP terapija – tai ne vienas iš pagalbinių reprodukcijos būdų, bet mėnesinių ciklo ir folikulogenezės atstatymo ypatingais atvejais metodika.

Kaip atliekama gimdos gleivinės ir kiaušidžių atstatymo trombocitais praturtinta plazma (PRP) procedūra

Procedūra atliekama keliais etapais:

 • Iš pacientės venos paimama 8-20 ml kraujo.
 • Kraujas talpinamas į centrifugą ir centrifuguojamas – išskiriamas į dalis. Iš kraujo pašalinami eritrocitai ir leukocitai, paliekant trombocitus.
 • Trombocitai koncentruojami. Ši metodika leidžia gauti trombocitais praturtintą plazmą, kurioje trombocitų koncentracija yra 5 kartais didesnė nei periferiniame kraujyje.
 • Paruošus trombocitais praturtintą plazmą, ji transvaginaliai (pro makštį) sušvirkščiama į kiaušides, taip išvengiant sudėtingų chirurginių intervencijų. Procedūra atliekama ultragarso kontrolėje su lengva sedacija (bendrine nejautra). Jei dėl tam tikrų objektyvių priežasčių pacientei nejautros taikyti negalima, procedūrą galima atlikti be jos.

Kurioms moterims tinkama ši terapija

Trombocitais praturtintos plazmos terapija (PRP) rekomenduojama esant šioms indikacijoms:

 • Lėtinis endometritas ir endometriozė;
 • Pacientės, kurių gimdos gleivinė (endometriumas) nepakankamai užauga iki reikiamo storio, kad galėtų sėkmingai implantuotis embrionai;
 • Moterys perimenopauzės laikotarpiu;
 • Ankstyvas kiaušidžių išsekimo sindromas;
 • Kartotiniai nesėkmingi IVF ciklai.

Trombocitais praturtintos plazmos  terapijos saugumas ir poveikis

Nepastebėta jokio šalutinio PRP terapijos poveikio.

Kadangi injekcijoms naudojamas nuosavas pacientės kraujas, nepasireiškia jokių alerginių reakcijų, užtikrinamas visiškas biologinis suderinamumas,  išvengiama per kraują platinamų ligų.

PRP injekcijų poveikis skirtingoms moterims gali skirtis, todėl sunku nuspėti, kiek kiaušialąsčių galima gauti po PRP terapijos. Tai priklauso nuo moters reprodukcinės sistemos būklės iki procedūros, taip pat nuo to, kokia yra yra moters organizmo reakcija į šią terapiją. Tam tikrais retais atvejais vienos injekcijos gali nepakakti, todėl esant reikalui ir atsižvelgiant į individualią situaciją procedūrą galima kartoti.

Tačiau net spontaniška ovuliacija ir vienetinių kiaušialąsčių gamyba moterims perimenopauzės laikotarpiu, kai jų kiaušidės jau praktiškai atrofuotos, reiškia proveržį reprodukcinių technologijų srityje, kuris potencialiai gali suteikti galimybę pastoti nuosavų kiaušialąsčių pagalba.

Ši metodika taikoma nuo 2015 metų ir pastebimi daug žadantys rezultatai: daliai šia terapija gydytų moterų atsinaujino taisyklingas mėnesinių ciklas, spontaninė ovuliacija, ko pasekoje dalis moterų galėjo pastoti natūraliai, kitoms atsirado galimybė taikyti gydymą pagalbinio apvaisinimo būdais.

Šiuo metu PRP terapija nevaisingumo gydymui sėkmingai taikoma ne vienoje pasaulio šalyje, jos rezultatai patvirtinti moksliniais tyrimais.

Paslaugų kainos
Pagalbinio apvaisinimo procedūros
Paslaugos pavadinimasPaslaugos kaina €
Intrauterininė inseminacija (IUI)220 €
Intrauterininė inseminacija (IUI) to paties ciklo metu180 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF)1550 €
Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF2050 €
PICSI + ICSI + IVF2250 €
PICSI be embriono patalpinimo1950 €
Kiaušidžių punkcija negavus kiaušialąsčių700 €
Embrionų atšildymas ir patalpinimas600 €
Embrionų šaldymas (vitrifikacija) ir saugojimas 2 metus420 €
Spermos užšaldymas ir saugojimas 2 metus 300 €
Užšaldytos spermos saugojimas papildomai 2 metus200 €
Užšaldytos spermos atšildymas90 €
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA)700 €
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių ir jų judrumo atstatymas850 €
Blastocistų auginimas ir patalpinimas300 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) natūraliame cikle1200 €
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) nesidalijant embrionams1200 €
Endometro paruošimas prieš pagalbinio apvaisinimo procedūrą90 €
Embriono skaidriojo dangalo suploninimas ("Assisted hatching")400 €
Kiaušialąsčių šaldymas ir saugojimas 2 metus500 €
Užšaldytų kiaušialąsčių saugojimas papildomai 2 metus300 €
Kiaušialąsčių atšildymas175 €
Embryo Gen naudojimas, atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūrą300 €
Embrionų stebėjimas Timelapse kamera300 €
Spermatozoidų judrumo atstatymas 165 €
Embrionų saugojimas 350 €
Gimdos gleivinės PRP prieš pagalbinį apvaisinimą, naudojant Prosys sistemą 500 €
Folikulų punkcija prieš kiaušialąsčių šaldymą800 €
Dviguba stimuliacija ir apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) 2600 €
Dviguba stimuliacija ir intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF 3400 €
Kiaušidžių PRP terapija,naudojant PROSYS sistemą 1200 €

Prieš kiekvieną procedūrą būtina gydytojo konsultacija.

Vaisingumo tyrimai
Paslaugos pavadinimasPaslaugos kaina €
Gimdos kaklelio įvertinimas ultragarsu (nėštumo metu)25 €
Histerosalpingograma (radiografinis įvertinimas)200 €
Histerosalpingograma (ultragarsinis įvertinimas)220 €
Transabdominalinė moteriškų genitalijų echoskopija45 €
Spermograma (pilnas tyrimas)65 €
Spermograma (trumpas tyrimas)50 €
Testas po sueities40 €
ERA – testas 1100 €
Spermos genetinis tyrimas, parodantis DNR brandumą (spermos HBA tyrimas)80 €
Oksidacinės pažaidos spermoje tyrimas MiOXSYS90 €
Gydytojai

Rolandas ŽIOBAKAS

Akušeris ginekologas Išsamiau

Reda ŽIOBAKIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Dr. Diana RAMAŠAUSKAITĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Žydrūnas ŽĖBA

Akušeris ginekologas, reproduktologas Išsamiau

Audronė MEŠKAUSKIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Diana JATUŽIENĖ

Akušerė ginekologė Išsamiau

Dr. Vytautas KLIMAS

Akušeris ginekologas Išsamiau

Dr. Vaida SIMANAVIČIENĖ

Embriologė Išsamiau

Dr. Živilė ČERKIENĖ

Embriologė Išsamiau

Prof. Birutė ŽILAITIENĖ

Endokrinologė, andrologė Išsamiau

Dr. Lina MOCKEVIČIENĖ (ČIAPLINSKIENĖ)

Akušerė ginekologė, seksologė Išsamiau

Elina ŽURMAN

Akušerė ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė Išsamiau
Straipsniai apie sveikatą
Atsiliepimai
Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!Rasa 59
Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.Genutė 31
Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.Ugnė 35, Vilnius
Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...Laura, C.
Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.Kazlauskas 40, Vilnius
Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!Laura
Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.Monika 24, Vilnius
Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū. Halina Markeviciene
Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...Marius Bakša 32, Vilnius
Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.Agnė J. 37, Vilnius
Atsiliepimų siena
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu