Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

„Northway“ Vaisingumo centro 2015 metų TESA/ICSI procedūrų rezultatai: 83 procentai pastojimo atvejų

Northway Vaisingumo Centras

„Northway” Vaisingumo centro komanda įvertino savo 2015 metų TESA / ICSI rezultatus. Buvo atliktos 8 procedūros, iš jų vienu atveju neapsivaisino kiaušialąstės, todėl embrionai nebuvo perkelti. Kitu atveju atlikta ir TESA procedūra, ir rasta spermatozoidų spermos pavyzdyje, ICSI naudoti tik spermatozoidai iš spermos (pacientė pastojo). Todėl šie du atvejai nevertinti, skaičiuojant klinikinių nėštumų procentą po TESA /ICSI procedūrų. Iš likusių 6 porų, kurioms atlikta TESA ir po to ICSI su spermatozoidais, gautais TESA metodu, pastojo 5 pacientės – 83 procentai.

Pasak „Northway“ Vaisingumo centro gydytojos endokrinologės andrologės prof., med. m. dr. Birutės Žilaitienės, azoospermijos diagnozė nustatoma tais atvejais, kai vyro spermoje nerandama nė vieno spermatozoido bent dviejuose 2-3 mėnesių intervalu atliktuose spermos tyrimuose, net ir atitinkamai paruošus spermos pavyzdį. Dar netolimoje praeityje tai reiškė, kad šeima greičiausiai niekada nesusilauks vaikų. Pirmieji nėštumai ICSI metodu apvaisinus kiaušialąstę spermatozoidais, gautais tiesiai iš sėklidės, atliekant TESA procedūra (angl. TESA – testicular sperm aspiration) pasaulyje aprašyti 1994 metais. Šis metodas gali būti taikomas ir aspermijos – visiško spermos nebuvimo – atveju.

Pagal priežastis azoospermija skirstoma į obstrukcinę, kai spermatozoidai nepatenka į spermą dėl išvedamųjų latakų užakimo, užspaudimo ar įgimto neišsivystymo ir neobstrukcinę, kai yra pirminis sėklidžių pakenkimas. Ne visada įmanoma tiksliai priskirti azoospermijos priežastį vienai iš šių grupių, gali būti mišrus ar neaiškios kilmės pakenkimas.

Esant obstrukcinei azoospermijai spermatozoidus iš sėklidės pavyksta gauti 70-100 proc. atvejų, ne obstrukcinei – 30-40 proc.

Reikia pripažinti, kad pirmieji TESA / ICSI rezultatai nebuvo labai geri nei pasaulyje, nei Lietuvoje, tačiau, tobulėjant technologinėms galimybėms, šiuo metu pasaulio nevaisingumo gydymo centrai nurodo, kad klinikinio nėštumo šansas, taikant TESA / ICSI gali siekti iki 50-60 proc. Patyrimas kaupėsi ne taip greitai, nes TESA / ISCI procedūrų atliekama nedaug visame pasaulyje, centrai dažniausiai literatūroje pateikia 60-70 atvejų per 8-10 metų analizę.

Azoospermija yra reta diagnozė, sudaro tik 2 proc. vyrų nevaisingumo atvejų, bet medicininiu požiūriu jie patys sudėtingiausi. „Northway“ Vaisingumo centre azoospermijos priežastys yra kruopščiai įvertinamos, ištiriant dėl galimų priežasčių – echoskopuojant nustatoma, ar nėra prostatos cistos, sėklidžių vėžio, atliekami hormonų tyrimai, tyrimai dėl infekcijų, genetiniai tyrimai. Pacientai informuojami apie nustatytas priežastis ir spermatozoidų gavimo iš sėklidės šansus, konsultuojantis su specialistu priima sprendimą dėl tolimesnės taktikos. Esant reikalui (paprastai ne obstrukcinės azoospermijos atveju) pirmiausia atliekama diagnostinė TESA procedūra, tik vėliau ji derinama su ICSI. Neabejojame, kad pasiekti labai gerus TESA /ICSI rezultatus klinikai pavyko naudojant moderniausią technologiją, taikant griežtą laboratorijos darbo kontrolę, dirbant atsidavusių ir kvalifikuotų specialistų komandai ir kruopščiai paruošiant kiekvieną porą šiai procedūrai, teigia „Northway” Vaisingumo centro vadovė gydytoja akušerė-ginekologė Reda Žiobakienė. Ji pabrėžė, kad „Northway“ Vaisingumo centro kolektyvas yra pasiryžęs ir toliau siekti aukščiausių standartų, gydant nevaisingas poras.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu