Fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys

Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO) teigia, kad tik 10 proc. žmogaus sveikatos lemia sveikatos priežiūra, po 20 proc. – paveldimumas ir aplinka, o 50 proc. – gyvenimo būdas. Sveika gyvensena stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, žvaliam, energingam ir net gerinti sveikatą.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centro vyriausia kineziterapeutė Nerida Kidulaitienė pasakoja apie reguliaraus fizinio aktyvumo svarbą kūno svoriui ir bendrai organizmo būklei ir siekia paskatinti iš naujo apsvarstyti savo gyvenimo būdą.

Vyriausia kineziterapeutė Nerida Kidulaitienė

Fizinio aktyvumo įtaka sveikatai

Dauguma žmonių sąmoningai suvokia fizinio aktyvumo reikšmę. Žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį, pagerinti sveikatą ir nuotaiką, sumažinti su nutukimu siejamų ligų riziką. Ilgalaikiais tyrimais įrodyta, jog fizinis pasyvumas yra vienas pagrindinių lėtinių neinfekcinių ligų, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos bei nutukimo, rizikos veiksnių. Su fiziniu pasyvumu siejama 3,5 proc. visų ligų, ir 5–10 proc. mirčių Europos regione. Fizinis aktyvumas padeda gerinti žmogaus sveikatą, mažėja nutukimo rizika, o tuo pačiu ir lėtinių neinfekcinių ligų atsiradimo rizika.

Mažėjant sunkaus fizinio darbo pramonėje, žemės ūkyje, statybose ir kitur, didesnę reikšmę įgauna fizinis aktyvumas laisvalaikio metu. 1994 – 2010 metais, suaugusių Lietuvos gyventojų gyvensenos tyrimo metu, nustatyta, jog per šešiolika metų vyrų ir moterų, besimankštinusių bent keturis kartus per savaitę, dalis šiek tiek padidėjo: vyrų nuo 16 proc. iki 29 proc., moterų nuo 13 proc. iki 28 proc., tačiau tai vis tiek nedžiuginantys skaičiai.

Fizinio aktyvumo įtaka antsvoriui ir nutukimui

Pasak statistikos, nutukimo problemą turinčių žmonių skaičius sparčiai auga. Manoma, jog vaistų, skirtų kovai su nutukimu, pardavimų apimtis per trejus ateinančius metus padidės dvigubai. Tačiau ar medikamentai – teisinga išeitis? Kaip teigia specialistai, fizinis aktyvumas gali pakeisti nemažai vaistų, tačiau nė vienas vaistas negali pakeisti fizinio aktyvumo. Pasak jų, tinkama mityba ir fizinio aktyvumo reguliavimas yra esminiai veiksniai siekiant kontroliuoti savo svorį. Šiuo metu nutukimas aiškinamas paprastu ir daugumai gerai žinomu dėsniu – žmogus priauga svorio, jei užsiimdamas fizine veikla sunaudoja mažiau kalorijų, nei gauna valgydamas. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas žmogus yra individualus – net ir panašų kūno sudėjimą turintys individai turi dėti nevienodas fizines pastangas, kad išlaikytų tą patį svorį ir kūno tonusą. Todėl fizinis aktyvumas, atitinkamas judėjimo būdas turėtų būti pritaikomi kiekvienam individualiai. Norint greitai ir tikslingai pagerinti savo kūno būklę, svarbu tai daryti tinkamai. Dalis žmonių kreipiasi į specialistus, kurie sudaro individualią ir efektyvią programą, remdamiesi savo kompetencija ir žiniomis.

Štai „Tarptautiniame klinikinės praktikos“ žurnale (International Journal of Clinical Practice), neseniai buvo publikuotas mokslinis tyrimas. Jame nutukimas tiesiogiai siejamas su nepakankamu fiziniu aktyvumu. Nors tyrimas buvo atliktas su vyrais, pabrėžiama, jog fizinis aktyvumas vienodai svarbus abiem lytims, visoms amžiaus grupėms. Kitu tyrimu, kuris buvo publikuotas žurnale „Amerikos mokslo medicina“ (American Science Medicine Journal), grupė tyrėjų nustatė, jog fizinis aktyvumas sumažina tyrimo dalyvių genetinį polinkį į nutukimą apytiksliai 40 proc. Šios išvados argumentuoja judėjimo svarbą žmogaus organizmui, tačiau nuo ko kiekvienas iš mūsų turėtų pradėti?

Daugelis galvoja, kad sveikai gyventi yra brangu. Bet ar tikrai sveikas gyvenimo būdas brangiai kainuoja?

Iš tiesų, noras sveikai gyventi yra kiekvieno individualus apsisprendimas. Šiuo atveju galima prisiminti posakį: kas nori ieško galimybių, kas nenori – priežasčių. Ar brangiai kainuoja pasivaikščioti su draugais ar vaikais, ar nueiti į parduotuvę pėsčiomis? O juk neretai brangią sportinę aprangą nusipirkęs žmogus taip ir nepradeda sportuoti. Viskam reikia valios ir pastangų. Stinga valios pasimankštinti namuose? Tuomet galima susirasti bendraminčių ir neleisti vienas kitam tinginiauti. Visuomet galima rasti nemokamų sveikatingumo renginių, kurie vis dažniau organizuojami (tai-či mankštos, bėgiojimo, šiaurietiško ėjimo, šokių pamokos). Tai bus ir naudinga, ir nekainuos brangiai.

Fizinio aktyvumo padidinimo galimybės

Svarbu suprasti, jog norėdami pajusti judėjimo teikiamą naudą, neprivalome tam skirti didelės dalies savo laiko ar piniginių resursų. Jei nėra galimybės nueiti į sporto klubą, didinkime fizinį aktyvumą paprastais būdais, pvz., atlikdami namų ruošos darbus, rinkdamiesi lipimą laiptais vietoj važiavimo liftu, reguliariai išeidami pasivaikščioti sparčiu žingsniu, rūkymo ar kavos pertraukėles darbe pakeisti keliais pratimais. Kartais galima tiesiog paėjėti iki kolegos darbe ir pasikalbėti vietoje SMS ir elektroninio laiško siuntimo. Pradėti galima nuo paprasčiausių dalykų. Palaipsniui, apsipratus su naujo gyvenimo būdo pasikeitimais, greičiausiai atsiras įkvėpimas žengti ir toliau.

Sunku ignoruoti fizinio aktyvumo teikiamą naudą. Nepaisydami amžiaus, lyties ir fizinių galimybių, galime tapti energingesni ir galbūt net pailginti savo gyvenimo trukmę. Reikia daugiau įrodymų?

Siekiant apibendrinti informaciją ir remdamasi garsiosios Mayo klinikos (JAV)) pateikiamais duomenimis, pateiksiu 7 fizinio aktyvumo naudos įrodymus.

1. Fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti svorį

Užsiimdami fizine veikla deginame su maistu gaunamas kalorijas. Čia galioja paprastas principas – kuo intensyvesnė veikla, tuo daugiau kalorijų sunaudojama.

2. Judėjimas palaiko gerą sveikatos būklę ir padeda kovoti su ligomis

Nerimaujame dėl širdies veiklos? Siekiame sureguliuoti kraujo spaudimą? Nesvarbu, koks žmogaus svoris, aktyvumas padidina didelio tankio lipoproteinų (DTL), arba „gerojo“ cholesterolio, kiekį ir sumažina žalingų trigliceridų koncentraciją.

Šis dvejopas efektas leidžia palaikyti sklandų kraujo tekėjimą kraujagyslėmis – dėl šios priežasties sumažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Reguliarus judėjimas sumažina tikimybę susirgti ne viena liga. Iš jų svarbu paminėti insultą, medžiagų apykaitos sutrikimus, II tipo cukrinį diabetą, depresiją, tam tikras vėžines ligas, artritą.

3. Fizinė veikla gerina emocinę būklę

Norime jausti emocinį pakilimą arba nuleisti garą? Darykime fizinius pratimus arba nors 30 minučių pasivaikščiokime lauke. Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti.

Reguliarus judėjimas skatina pozityviau vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja mūsų savivertės jausmas.

4. Judėdami tampame energingesni

Fiziniai pratimai stiprina raumenų tonusą ir didina ištvermę. Judant deguonis ir maistinės medžiagos sparčiau pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima veikti efektyviau, padaugėja energijos.

5. Fizinė veikla užtikrina miego kokybę

Sunku užmigti? Naktį dažnai pabundate? Reguliariai judėdami užmigsime greičiau, miegas bus kokybiškesnis. Tačiau reikia prisiminti, jog tarp fizinės veiklos ir miego turi praeiti šiek tiek laiko, antraip jausimės per daug energingi ir negalėsite pailsėti.

6. Fizinis aktyvumas gerina intymaus gyvenimo kokybę

Dėl didėjančios energijos ir pozityvesnio savo kūno vertinimo fizinis aktyvumas siejamas su kokybiškesniu intymiu gyvenimu.

7. Judėjimas gali tapti puikiu laiko leidimo būdu

Fizinė veikla leidžia atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka. Judėjimas, priklausomai nuo užsiėmimų specifikos, padeda suartėti su kitais šeimos ar bendruomenės nariais. Tiesiog turėtumėte atrasti veiklą, kuria galėtumėte mėgautis, nesvarbu, ar tai būtų bėgiojimas, šokiai, ar futbolas. Jei laikui bėgant imate jausti nuobodulį arba nepasitenkinimą, keiskite fizinę veiklą.

Pirminis mūsų tikslas turėtų būti bent 30 minučių fizinės veiklos kasdien. Norėdami pasiekti konkretų tikslą – numesti svorio, sustiprinti tam tikrus raumenis, veikiausiai tam turėsime skirti daugiau laiko. Tačiau prieš pradėdami įgyvendinti fizinės veiklos programą turėtumėte nepamiršti pasikonsultuoti su medikais, ypač turint sveikatos sutrikimų.

Taigi, remiantis išdėstytu, galima patvirtinti, kad fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Jis turi didelę įtaką mūsų kūno svoriui ir bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Tad kiekvienas iš mūsų turėtų pasistengti surasti šiek tiek daugiau laiko bent nedideliems pokyčiams savo fizinės ir emocinės gerovės link. Judėkime ir būkime žvalūs, sveiki ir energingi.

Šiaurietiškas ėjimas – kineziterapeuto patarimai

Šiaurietiškas ėjimas (Nordic walking) – tai ėjimas naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Šios lazdos naudojamos tam, kad einant tinkamai judėtų ne tik apatinė kūno dalis, bet ir viršutinė. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti Jūsų fizinę būklę. Šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.

Šiaurietiškas ėjimas gali būti net 46% veiksmingesnis nei paprastas ėjimas (Cooper‘io Institutas, 2000-ieji), priklausomai nuo jo intensyvumo. Šį metodą naudoja ir profesionalūs sportininkai, kai nori kuo efektyviau lavinti savo aerobinę ir anaerobinę ištvermę.

“Northway” sveikatingumo ir reabilitacijos centro kineziterapeuta pataria, kaip taisyklingai reikėtų praktikuoti šiaurietišką ėjimą:

• Eiti reikėtų sąlyginai ilgai – nuo 30 iki 120min. Pasirinkta trasa turėtų būti lygi.

• Reikėtų palaikyti širdies darbą (pulsą) tarp 120 ir 150 dūžių per minutę.

• Renkantis šiaurietiško ėjimo lazdas, paprasta formulė apskaičiuojant reikiamą ilgį yra tokia: jūsų ūgis x 0,68. Lazdų ilgiai yra suskirstyti kas 5 centimetrus, tad gautą rezultatą reikia apvalinti. Nykščio taisyklė yra tokia, kad laikant lazdą, alkūnė turi būti sulenkta beveik 90°. Mano praktika rodo, kad kampas turėtų būti šiek tiek didesnis nei 90°, – taip išvengiama pernelyg pakilusių pečių.

Šiaurietiško ėjimo nauda:

• širdis dirba vidutiniškai 5-17 dūžių per minutę daugiau nei vaikštant paprastai;

• vidutiniškai 20% didesnis energijos sunaudojimas, lyginant su paprastu vaikščiojimu;

• atpalaiduojami pečių ir kaklo raumenys, sumažėja skausmas juose;

• lavinami priekiniai ir užpakaliniai rankų raumenys, užpakalinė pečių juostos dalis, krūtinės raumenys ir dalis nugaros raumenų;

• sumažinama apkrova kelių sąnariams, – tai ypač naudinga žmonėms, turintiems viršsvorio ar sergantiems artritu;

• sudeginama apie 400 kalorijų per valandą, lyginant su 280 kalorijomis vaikštant paprastai;

• lazdos padeda palaikyti pusiausvyrą žmonėms, kurie turi su ja susijusių problemų.

Pasirinkus šiaurietišką ėjimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog egzistuoja tam tikra vaikščiojimo su lazdomis technika. Ji lengvai įsisavinama, kai moko profesionalas. Tad kviečiame visus, norinčius pradėti judėti, konsultuokitės su Sauliumi, puikiai išmanančiu šio ėjimo techniką, ir pradėkite judėti.

Sveikatos kodas

Ar žinote, kaip iššifruoti sveikatos kodą?

0 3 5 140 5 3 0 – tai sveikatos kodas, rekomenduojamas Europos ir Lietuvos kardiologų draugijų. Tai puikus testas ir atmintinė, kaip išlikti sveikiems:

0 – nerūkymas.
3 – tiek kilometrų greitu žingsniu reikia nueiti kasdien arba ėjimą galima pakeisti 30 min. vidutinio intensyvumo fizine veikla.
5 – tiek porcijų daržovių ir vaisių reiktų suvalgyti kasdien.
140 – sistolinis arterinis kraujo spaudimas mažesnis nei 140 mmHg.
5 – bendrojo cholesterolio koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 5 mmol/l.
3 – mažo tankio („blogojo cholesterolio“) koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 3 mmol/l.
0 – nėra antsvorio ir cukrinio diabeto.

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad tik 10 proc. žmogaus sveikatos lemia sveikatos priežiūra, po 20 proc. – paveldimumas ir aplinka, o 50 proc. – gyvenimo būdas.

Tai ne šiaip žodžiai – sveika gyvensena iš tiesų ženkliai stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, žvaliam, energingam ir net gerinti sveikatą.

Vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių yra fizinis aktyvumas, kurio dėka:

 • Stimuliuojama viso organizmo gyvybinė veikla ir augimo procesai, gerėja funkcinės organizmo galimybės, organizmas lengviau prisitaiko prie ekstremalių arba staiga pasikeitusių aplinkos sąlygų;
 • Tobulėja organizmo termoreguliacija;
 • Didėja nespecifinis organizmo imunitetas ir atsparumas nepalankiems išorės veiksniams;
 • Išlaikomas raumenų, sąnarių, raiščių, sausgyslių pajėgumas ir paslankumas;
 • Efektyviau bei ekonomiškiau funkcionuoja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos;
 • Mažėja padidėjęs sistolinis ir diastolinis arterinis kraujo spaudimas fizinio krūvio ir ramybės metu;
 • Mažėja streso hormonų lygis kraujyje;
 • Daugiau sunaudojama energijos, mažėja nutukimo pavojus;
 • Gerėja kaulų mineralizacija ir didėja kaulų tankis, ypač raumenų prisitvirtinimo vietose;
 • Gerėja nuotaika, mažėja vienatvės, nerimo, per didelio jautrumo ir depresijos simptomai;
 • Didėja didžiųjų galvos smegenų pusrutulių žievės tonusas – didėja protinis darbingumas, gerėja miegas;
 • Auga pasitikėjimas savimi ir pasitenkinimas gyvenimu;
 • Gerėja gebėjimas bendrauti ir socialinė adaptacija.

Nėščiųjų mankšta vandenyje

kinezKonsultuoja Nerida Kidulaitienė, “Northway” medicinos centro vyr. kineziterapeutė.

Mankšta vandenyje yra viena geriausių sveikatinimo priemonių.
Nėštumo metu moters kūne pasikeičia svorio centras, dėl to kinta laikysena ir eisena. Klubų sąnarių judesiai tampa riboti, neretai patinsta kojos ir rankos. Džiugaus laukimo periodą dažnai aptemdo nugaros skausmai – mankšta baseine padeda juos palengvinti. Ji taip pat gerina širdies bei kvėpavimo sistemų darbą, padeda standinti raumenis, pasiruošti gimdymui.
Vandenyje kūno masė sumažėja net kelis kartus, todėl yra lengviau atlikti įvairius pratimus, neapkraunami kojų sąnariai. Būsimosioms mamytėms pravartu žinoti, kad sustiprėjusios po mankštos jos išvengs sausgyslių bei raumenų patempimo.

Pamėginkite pati

Pirmas pratimas dubens sąnarių paslankumui didinti, kojų raumenims stiprinti.
Stovėkite tiesiai, įkvėpkite, atitraukite vieną koją į šoną, iškvėpkite, atitraukite vieną koją į šoną, grąžinkite koją atgal. Viską atlikite kita koja. Pratimą kartokite 10-12 kartų.

Antras pratimas pilvo ir nugaros raumenims stiprinti.
Atsigulkite vandenyje horizontaliai, kojas ištieskite. Dešinę koją sulenkite per kelį ir traukite link krūtinės, lengvai patempkite. Grįžkite į pradinę padėtį ir tą patį atlikite kita koja. Pratimą kartokite 10-12 kartų.

Trečias pratimas – nugaros raumenų ištempimas.
Atsigulkite ant plūduro pilvu, laikykitės už baseino krašto, kojas ir rankas ištieskite. Visu kūnu pasitempkite į vieną šoną, tada – į kitą. Pratimą kartokite 8 kartus.

Ketvirtas pratimas nugaros raumenims atpalaiduoti.
Gulėdama ant plūdurų imituokite važiavimą dviračiu, visiškai atsipalaiduokite ir giliai ramiai kvėpuokite.

Nuotaiką gadina celiulitas?

Celiulitas nėra susijęs su moters amžiumi ar kūno sudėjimui. Jis ypač išryškėja, kai organizme vyksta hormoniniai persitvarkymai. Daugiau kaip 50 procentų atvejų vadinamosios apelsino žievelės susidarymą lemia paveldimumas, įtakos turi ir netinkama mityba, sėdimas darbas, nejudrus gyvenimo būdas.

Išbandykite liposažą!

Pasiryžusioms susigrąžinti dailias kūno formas, „Northway“ reabilitacijos ir sveikatingumo centre siūlomo anticeliulitinio masažo – liposažo rezultatas akivaizdus: svorio netekimas, detoksikacija ir pastebimai sumažėjęs celiulitas!

Liposažas atliekamas rankomis. Veikiami gilieji odos ir poodiniai riebalų sluoksniai, atsižvelgiant į moters kūno sandarą, celiulito išsivystymo laipsnį bei riebalinio audinio ypatumus. Kelių technikų derinys padeda šalinti užsistovėjusį limfinį skystį, kuris didina celiulitą. Liposažas taip pat gerina medžiagų apykaitą, tonizuoja raumenis, valo toksinus. Jis atliekamas atskirai apatinei (kojos, sėdmenys, klubai ir pilvas) ir viršutinei kūno daliai (rankos, krūtinė, nugara), arba visam kūnui du tris kartus per savaitę 10–15 kartų.

Dar geresnis rezultatas pasiekiamas derinant liekninamuosius įvyniojimus, reguliariai lankantis pirtyse, plaukiojant baseine, sportuojant.

Vakuuminio masažo privalumai

Vakuuminis masažas efektyviai šalina įsisenėjusio (II ir III stadijos) celiulito požymius, „išlygina“ odos gumburėlius, atskiriant į grupes sulipusias riebalų ląsteles. Vakuuminis masažas veikia siurblio principu, jo metu suaktyvinama limfos apytaka, skatinama odos ir poodžio mikrocirkuliacija, gerinama kraujotaka. Spartinamas riebalų „deginimas“, aktyvinama kolageno ir elastino skaidulų gamyba. Tuo pat metu vyksta kur kas gilesni procesai intraląsteliniame lygyje.

Vakuuminis masažas gerina raumenų tonusą, suardo sąaugas tarp riebalinių ląstelių, stangrina odą, mažina riebalų sankaupas probleminėse vietose, didina odos elastingumą vidiniuose šlaunų paviršiuose, pilvo srityje, išryškina kūno kontūrus. Pastebimai pašviesėja strijos ir randai, likę po operacijų, nebešąla galūnės, sumažėja kojų tinimas, pagerėja virškinimas ir miegas. Masažas taip pat skatina endorfino, kitaip dar vadinamo laimės hormonu, gamybą. Jis ne tik mažina skausmą, gerina nuotaiką, bet ir pagreitina riebalų sudeginimą. Šalinant celiulitą vakuuminiu masažu reikia kantrybės – per keletą dienų neįmanoma pašalinti visko, ką organizmas sukaupė per ilgą laiką. Kad vėl galėtumėte džiaugtis elastinga ir lygia oda, prireiks dviejų trijų procedūrų per savaitę.

Liekninamosios procedūros, įvyniojimas į dumblius

Įvyniojimai į dumblius padeda išvalyti iš organizmo skysčių perteklių, sumažinti kūno apimtis, stangrinti ir tonizuoti kūno odą. Įvairios liekninamosios procedūros atliekamos šveičiant kūną jūros druskomis bei citrusų eteriniu aliejumi. Švelniai masažuojant druska ir aliejais pašalinamos negyvosios odos ląstelės. Suaktyvinama odos kraujotaka, pagerėja tonusas. Šveitimas gaivina, šalina sunkumo pojūtį, oda tampa švelni, kaip šilkas.

Ne tik gydymas, bet ir puikiai praleistas laikas

Pavargusiems nuo rutinos, greito gyvenimo tempo ir patiriamo streso „Northway“ reabilitacijos ir sveikatingumo centras kviečia atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. Čia jūsų laukia baseinas, dirba masažo specialistai, kineziterapeutai. Tai puiki dovana sau ir savo šeimai.

Danutė SAVICKAITĖ

Baseinas – visai šeimai

„Northway“ medicinos centro baseine galima mėgautis ramybe ir privatumu. Jis orientuotas į sveikatinimą, todėl čia nėra grūsčių, įprastų sporto klubuose.
Vandens valymui naudojami naujausios kartos filtrai, kurie vandenį išvalo net 50 kartų geriau nei įprastiniai kvarcinio smėlio. Ultravioleto (UV) spindulių sterilizatorius naikina vandenyje susidariusias bakterijas. Baseine yra sumontuotas specialus ozonatorius, gaminantis ozoną. Ozonu išvalytas vanduo yra daug švaresnis. Pakliuvęs į vandenį, ozonas išsiskirsto per vieną sekundę, nepalikdamas jokių pašalinių medžiagų. Baseinas puikiai pritaikytas visiems – čia galima plukdyti ir kūdikius.

Sienoje sumontuotos povandeninės srovės, kurios masažuoja atskiras kūno dalis – nuo pėdų iki pečių. Pečių juostos masažas atliekamas stovint po kaskada. Reabilitacijos ir sveikatingumo centro specialistai organizuoja įvairias mankštas, konsultuoja, parenka pratimus.

 

Masažas padeda atsipalaiduoti

Masažas – viena seniausių gydymo priemonių. Maždaug prieš 2400 metų Senovės Graikijos gydytojas Hipokratas kaip sveikatos šaltinį rekomenduodavo kvapnią vonią ir masažą su aliejumi.
Masažas mažina nervingumą, nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, nepaslankius sąnarius, suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą.

Reabilitacijos ir sveikatingumo centre atliekamas segmentinis įvairių kūno dalių (galvos, kaklo, nugaros, krūtinės, pilvo raumenų ir t.t.) gydomasis ir atpalaiduojantis masažas suaugusiems, vaikams ir net kūdikiams. Kamuojamiems nuolatinio nuovargio ir nugaros skausmų, specialistai taiko išskirtinius Tibeto masažus, norintiems sulieknėti – liekninamuosius anticeliulitinius masažus.

Jaučiatės pavargę, skauda stuburą, sutrikusi limfotaka ir kraujotaka? Nuolat kamuoja depresija ir migrena? Kraujopspūdis per didelis ar per mažas? Išmėginkite MA-URI masažą. Jis šalina iš organizmo šlakus, reguliuoja medžiagų apykaitą, kraujo ir limfos cirkuliavimą, padeda atsikratyti įvairių negalavimų, streso, atnaujina energinę organizmo pusiausvyrą, atpalaiduoja įtemptus raumenis ir gerina nuotaiką. MA-URI masažas – tai gydymas švelnumu ir geromis emocijomis – Polinezijos sveikatingumo sistemos elementas, atliekamas šokant pagal maorių genties melodijas. Masažuotojas šokdamas masažuoja dilbiais, o plaštakomis judesys užbaigiamas. Šis masažas yra lyg meno kūrinys. MA-URI masažas gali būti atliekamas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ir sveikatos būklės. Juo pasilepinti centro specialistai siūlo esant nuovargiui, stresui, stuburo skausmams, taip pat sutrikus limfotakai ir kraujotakai, apėmus depresijai, sergant migrena. Taip pat įtampos nuėmimui prieš atsakingus renginius, egzaminus, priimant svarbius sprendimus.

Grožis ir poilsis – neatsiejami

„Northway“ medicinos centre siūlomos odos gražinimo – mezoterapijos procedūros. Tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai arba paties žmogaus plazma (PRP terapija). Šias procedūras atlieka gydytoja dermatologė, kuri, įvertinusi odos būklę ir poreikius, parenka individualų medžiagų kokteilį, tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnumą.

Odos defektus šveitimu taip pat koreguoja gydytoja dermatologė. Cheminis odos šveitimas – kelių procedūrų kursas, kurio metu didelės koncentracijos glikolio rūgštimi pašalinamas paviršinis raginis odos ląstelių sluoksnis. Po cheminio odos šveitimo išnyksta smulkios raukšlelės, gerėja odos struktūra, sušvelnėja jaunatvės spuogų palikti randai, panaikinami su amžiumi atsiradę odos pakitimai (lentigo, keratomos), išnyksta pigmentinės dėmės,oda tampa skaistesnė, lygesnė.

Plaukų šalinimas – estetinė procedūra, kurios metu gaunami ilgalaikiai rezultatai. Naudojamos „Reference“ medžiagos nuramina odą, panaikina pigmentines dėmes, lėtina naujų plaukelių atsiradimą.

Siūlomos sveikatingumo programos

Norintiems poilsio ir atgaivos siūlomi sveikatingumo paslaugų kompleksai, kurių poveikis efektyvesnis nei atskirų procedūrų. Įvairios programos skirtos tiek moterims, tiek vyrams. Juos galima dovanoti ir artimam žmogui, įsigijus dovanų kuponą.