Injekcijos su Luminera Crystalys – tai išmintingas kelias į jaunystę

„Northway“ medicinos centre Vilniuje atliekamos grožio injekcijos su itin pažangiomis medžiagomis – Luminera Crystalys.

grožio injekcijos su Luminera Crystalys

„Luminera Crystalys“ – tai gelio konsistencijos užpildas, kurio pagrindas yra kalcio hydroksiapatitas, skirtas veido ovalo, smakro, nosies, skruostų apimties korekcijai, nosies-lūpų linijos ir kitų gilių veido raukšlių užpildymui, rankų odos atjauninimui. Šias injekcijas atlieka patyrusi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Indrė Sakalauskaitė.

Kaip veikia „Luminera Crystalys“?

Įvedant į veido odą atstatoma prarasta apimtis ir pagerėja ovalo kontūras, užpildomos raukšlės, pagerėja bendra odos būklė.

Įvedant į plaštakų išorinio paviršiaus odą, pagerėja odos tonusas ir oda jaunėja.

„Luminera Crystalys“ privalumas – dvigubas poveikis ir ilgai išliekantis rezultatas

Poveikio etapai

Momentinis poveikis – gelis užpildo raukšleles, išlygina odą ir suteikia apimtį. Rezultatas pastebimas iš karto po procedūros.

Ilgalaikis poveikis – kalcio mikrosferos sukuria palankias sąlygas odos atsinaujinimui, suaktyvėja fibroblastų gamyba, dėl ko suaktyvėja kolageno pluošto gamyba. Taip sukuriamas ilgalaikis estetinis rezultatas. Per 2-3 mėnesius gelis visiškai absorbuojasi ir susijungia su kolagenu. Taip užtikrinamas ilgalaikis produkto poveikis.

„Luminera Crystalys“ – 100% natūralus produktas, todėl jo poveikio trukmė yra individuali. Tačiau daugeliui žmonių efektas išlieka iki 18 mėnesių.

„Luminera Crystalys“ suteikia maksimalų rezultatą per vieną procedūrą, tokiu būdu sumažėja išlaidos, kurių reikėtų pakartotinoms procedūroms.

Saugumas ir efektyvumas

„Luminera Crystalys“ atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 173 pacientai nuo 27 iki 72 metų amžiaus. Tyrimo metu pacientai galėjo įvertinti „Luminera Crystalys“ saugumą ir efektyvumą. Tyrimo rezultatai parodė, kad daugelis pacientų norėtų kartoti procedūrą ir rekomenduotų preparatą „Luminera Crystalys“ kitiems dėl saugumo, gero toleravimo ir gero estetinio rezultato.

Patikėkite savo grožį geriausiems Lietuvos estetinės medicinos specialistams!

Prieš patikėdami savo grožį gydytojui, sužinokite daugiau apie jo kvalifikaciją ir paprašykite sertifikato, patvirtinančio, kad gydytojas yra dalyvavęs ,,Luminera Crystalys“ mokymuose. Tik patyręs specialistas Jums gali suteikti kokybišką paslaugą.

grožio injekcijos su Luminera Crystalys

Atlėpusių ausų korekcija: užgaida ar būtinybė?

plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arūnas JankauskasŽmonės, ir ypač vaikai, kurių ausys atlėpusios, dažnai tampa patyčių taikiniu. Žinoma, ne visi dėl to sielojasi. Kai kurie šį išvaizdos trūkumą netgi sugeba paversti išskirtiniu bruožu. Tačiau ką daryti tiems, kurie dėl ausų deformacijos nuolat jaučia psichologinį diskomfortą?

Apie tai kalbamės su „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju dr. Arūnu Jankausku.

Ar dažnai susidūriama su atlėpusių ausų problema?

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausių galvos ir kaklo įgimtų deformacijų. Maždaug 5 proc. žmonių ausys būna atlėpusios. Tai, kad ausys atlėpusios, paaiškėja kūdikiui gimus. Vaikui augant, ši deformacija tampa vis labiau matoma.

Kas lemia ausų formą?

Ausų formą ir dydį paveldime iš savo tėvų ir senelių. Tai nulemia genai. Ausis pradeda formuotis 5-6 nėštumo savaitę, ir visi jos elementai išryškėja iki 20 savaitės. Yra dvi dažniausios priežastys, dėl kurių ausys būna atlėpusios. Jeigu neišsivysto viršutinė ausies kaušelio dalis, nesusiformuoja priešvijoklis (išilgai ausies einantis kremzlės išlinkimas), tada vijoklis (išorinis ausies kraštelis) lieka atsikišęs į priekį.
Antroji priežastis – jeigu per greitai auga centrinė kremzlinė dalis (kriauklė), priešvijoklis susiformuoja netaisyklingai ir visa ausis atrodo atsikišusi. Šios priežastys atskirai arba jų kombinacija ir lemia tai, kad ausys atrodo atlėpusios.
Objektyviai atlėpimas konstatuojamas, kai ausies kraštas būna nutolęs nuo galvos daugiau nei 2,5 cm, ausies kaušelio ir galvos kampas – didesnis nei 30 laipsnių. Pasitaiko pacientų, kuriems, be atlėpusių ausų, būna ir kitų patologijų, pavyzdžiui, neišsivystęs išorinis landos kanalas ar kaušelis, susiformavę ne visi vingiai.

Ar atlėpusias ausis pakoreguoti gali tik operacija?

Nereikia tikėtis, kad atlėpusios ausys priglus nakčiai vaiko galvą stangriai apvyniojus skarele. Šios deformacijos nepakoreguos ir fiksavimas klijais ar pleistrais. Vienintelis efektyvus šios problemos sprendimo būdas – plastinė operacija.

Kas dažniausiai kreipiasi dėl atlėpusių ausų korekcijos?

Dėl atlėpusių ausų dažniausiai kreipiasi trijų amžiaus grupių pacientai: 5-6 metų vaikai, 12-16 metų paaugliai ir suaugusieji. Tėvai atveda vaikus dar prieš mokyklą, kad iš jų nesišaipytų bendraamžiai, ir
vaikas nepatirtų psichologinio diskomforto. Paauglius pas gydytoją atveja padidėjęs savikritiškumas ir grožio poreikis. Operuoti tenka ir nemažai vyresnio amžiaus pacientų, kurie daug metų
gėdijosi atlėpusių ausų ir pagaliau ryžosi operacijai. Atlėpusių ausų plastinės operacijos prireikia tiek vyrams, tiek moterims, tenka koreguoti tiek vieną ausį, tiek abi.

Kokio amžiaus žmonėms rekomenduotumėte atlikti šią operaciją?

Vaikams iki penkerių metų koreguoti ausies kaušelį vien dėl estetikos, kai nėra kitų indikacijų, nepatartina – vis dėlto tai chirurginė procedūra. Iki tokio amžiaus ausis dar auga ir galima pažeisti tam tikras augimo zonas. Penkerių-šešerių metų vaiko ausys tampa beveik tokios, kaip suaugusio žmogaus, tad šio amžiaus vaikus jau galima operuoti. Jei deformacija ryški, geriau išoperuoti iki vaikui pradedant lankyti mokyklą. Tai padės išvengti bendraamžių patyčių ir užbėgti už akių psichologinėms problemoms.
Tėvams savi vaikai visuomet gražūs, ir ne visi įžvelgia, kad vaikui dėl atlėpusių ausų gali kilti rūpesčių. Mūsų visuomenė yra susikūrusi grožio etaloną, o vaikai būna ypač negailestingi bent kiek kitaip atrodantiems, juos erzina ir pravardžiuoja. Vaikai ir paaugliai stipriai išgyvena dėl šio kosmetinio defekto, tad geriausia jį pašalinti vaikystėje. Suaugę žmonės į šią problemą reaguoja ne taip jautriai, bet jei žmogus mano, kad dėl patobulintos išvaizdos pasijus geriau, labiau pasitikės savimi, verta kreiptis į plastikos chirurgą ir ryžtis operacijai. Prieš operaciją tik labai svarbu išsiaiškinti, kaip žmogus save įsivaizduoja po jos, kokių pageidavimų turi ir ar įmanoma juos patenkinti. Plastikos chirurgas gali išpildyti tik realius pacientų pageidavimus, nes ausis – ne iš plastelino, ir naujos niekas nenulipdys.

Ar atlėpusios ausys turi įtakos klausos sutrikimams?

Iš esmės tai estetinė problema, su ja galima puikiai gyventi, nes atlėpusios ausys neturi įtakos nei klausai, nei intelektui ar kitoms charakterio savybėms. Tik labai retais atvejais gali būti susiaurėjusi ausies landa – tai gali turėti įtakos klausos sutrikimui.

Kodėl atliekamos operacijos, jeigu atlėpusios ausys neturi įtakos sveikatai?

Pagrindinė priežastis – aplinkinių netolerancija, kuri gali paskatinti psichologines bėdas. Stipraus charakterio vaikai apsigina ir užsigrūdina, tačiau dauguma to nesugeba, ir nuolatinės patyčios turi įtakos jų asmenybės vystymąsi. Vaikai pradeda vengti bendraamžių, užsisklendžia savyje. Tokiu atveju operacija – iš tiesų geresnė išeitis. Po operacijų esu matęs ir džiaugsmo ašarų, liudijančių, kaip žmonėms tai svarbu.

Kodėl dažniausiai operuojamos abi ausys?

Kartais viena ausis būna atlėpusi daugiau, kita – mažiau, ir tuomet neretai prašoma operuoti tik vieną. Bet siekiant tikslesnės simetrijos dažniausiai patariama operuoti abi. Taip išvengiama papildomo streso ir dar vienos operacijos.

Kaip atliekama operacija? Kiek trunka gijimo periodas?

Operacija tęsiasi maždaug pusantros valandos. Mažiems vaikams atlėpusių ausų korekcijos operacija atliekama taikant bendrą nejautrą. Vietinė nejautra taikoma vaikams nuo 12-14 metų, atsižvelgiant į vaiko charakterį. Vyresnio amžiaus žmonėms taip pat taikoma vietinė nejautra. Jos metu ilgo veikimo anestetikai suleidžiami į užausį, tad pacientas girdi įvairius garsus, traškėjimą, tačiau nejaučia jokio skausmo. Operacijos metu dažnai pavyksta ir pakalbėti, pajuokauti.
Operuojant suminkštinama ausies kriauklės kremzlė ir užfiksuojama kitoje padėtyje, taip, kad ausis nebūtų atlėpusi. Praėjus kelioms valandoms po operacijos pacientas gali vykti į namus, o taikant vietinę nejautrą – iškart. Kitą dieną jam reikia atvykti perrišimui. Savaitę reikia nešioti per kaktą užrištą tvarstį. Siūlai pašalinami po savaitės. Mažyliams oda siuvama tirpstančiais siūlais, kurių šalinti nereikia. Po siūlų pašalinimo tvarsčių nebereikia, galima eiti į mokyklą, darbą. Tik nakčiai dar mėnesį reikia užsidėti prilaikančią juostą, su ja miegoti. Per tą laiką ausys visiškai sugyja.
Operacinis pjūvis atliekamas už ausies, todėl po siūlų pašalinimo lieka tik nedidelis randas, kuris, praėjus keliems mėnesiams tampa praktiškai nepastebimu.

Ar sezonas turi įtakos šios operacijos rezultatams?

Metų laikai neturi jokios įtakos operacijos rezultatams. Tačiau planuojantiems šią operaciją reikėtų žinoti, kad nežymus ausų patinimas ir jautrumo sutrikimas gali išlikti kelis mėnesius. Dėl padidėjusio jautrumo šalčiui šaltuoju metų laiku reikalinga kepurė. Vieną – du mėnesius patartina vengti kontaktinio sporto. Maudytis atviruose vandens telkiniuose galima praėjus 2-3 savaitėms po operacijos. Keletą savaičių po operacijos rekomenduojama vengti tiesioginės saulės spindulių.

Ar galimos šios operacijos komplikacijos?

Kaip ir po bet kurios kitos intervencijos, kartais pirmąsias dvi paras po operacijos galimas kraujavimas, tad perrišti gali reikėti keletą kartų. Labai retais atvejais operuota ausis vėl iš dalies atlėpsta ar išryškėja kremzles fiksuojančių siūlų mazgai. Šiais atvejais atiekama pakartotinė operacija.

Regėjimą pakoreguoti gali ir vokų operacija

plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius JauniškisNe veltui akys vadinamos žmogaus sielos veidrodžiu. Jos išreiškia giliausius jausmus ir emocijas, akyse atsispindi subtiliausi mūsų emocijų atspalviai. Bendraujant daugiausiai žiūrime į akis. Tačiau akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl bėgant metams šioje srityje labiausiai mažėja odos elastingumas, greičiausiai atsiranda raukšlių, vokuose susidaro odos perteklius, po akimis atsiranda „maišeliai“. Dėl susidariusių paakių raukšlių ar užkritusių akių vokų, žmogus gali atrodyti piktas ir pavargęs, nors iš tiesų taip nėra. Maža to, užkritę vokai dengia regėjimo lauką ir todėl trukdo regėjimui. Apie gyvybiškesnį, žvalesnį žvilgsnį, jaunatviškesnę išvaizdą ir geresnį regėjimą galinčias sugrąžinti operacijas pasakoja „Northway“ medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Jauniškis.

Ar dažnai susidūriama su užkritusių vokų problema?

Užkritusių, sunkių vokų problema yra pakankamai dažna. Nors su ja dažniausiai susiduriama vyresniame amžiuje, kai kurie žmonės užkritusius akių vokus turi nuo gimimo dėl įgimto voko pakeliamojo raumens vystymosi sutrikimo.

Kokių rezultatų galima tikėtis po operacijos?

Su amžiumi raukšlelių skaičius šioje srityje didėja, atsiranda odos nukritimas. Viršutinio voko odos perteklius užkrenta ant akies, trukdo matymui, vokai atrodo paburkę, žvilgsnis visada lyg pavargęs, apatiniuose vokuose išryškėja odos perteklius, susiformuoja odos „maišeliai“. Vokų plastika tarsi atveria akis, pašalina nepageidaujamus „maišelius“, akys, o kartu ir visas veidas, stipriai ir akivaizdžiai atjaunėja.

Ar užkritę vokai tik estetinė problema ar tai turi įtakos regėjimui?

Tai ne tik estetinė problema. Neretai pacientai kreipiasi ir dėl to, kad užkritę vokai dengia regėjimo lauką ir trukdo regėjimui. Kai kuriems jų dėl užkritusių nuolat tenka kęsti akių uždegimą, sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu, akys greičiau pavargsta. Gydytojui okulistui diagnozavus, kad dėl užkritusių vokų yra susiaurėjęs akiplotis, ir tokia operacija pagelbės regėjimui, ją netgi dalinai kompensuoja ligonių kasos.

Ar užkritusius vokus pakoreguoti gali tik operacija?

Viršutinių vokų pasmukimui dažniausiai įtakos turi taip vadinami „sunkūs vokai“ – turintys pakankamai daug riebalinio audinio. Metams bėgant, audiniai netenka elastingumo ir susidaro odos klostė. Tokiu atveju perteklinius audinius pašalinti galima tik operacijos metu. Taip pat neretai atliekama ir apatinių vokų plastinė operacija, kuomet patempiama oda ir išlyginami „maišeliai“ po akimis.

Kas dažniausiai kreipiasi dėl vokų korekcijos? Vyrai, moterys?

Dažniausiai dėl vokų korekcijos kreipiasi moterys, tačiau neretai tokia operacija atliekama ir vyrams.

Kokių rezultatų galima tikėtis po operacijos?

Žmogus su užkritusiais vokais atrodo nuolat pavargęs, paniuręs, todėl operacinis gydymas leidžia pasiekti labai gerų rezultatų – pacientas atrodo kaip gerai pailsėjęs. Kartais paniurusią išvaizdą lemia pasmukusi kakta, tuomet yra atliekamas jos pakėlimas. Įvertinus paciento audinius, gali būti daromas minimaliai invazyvus – endoskopinis, arba atviras kaktos pakėlimas.

Kaip atliekama operacija?

Pirmiausia, konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertina pakitimus veide, paciento lūkesčius, paaiškina galimus operacijų variantus. Pacientui individualiai parenkama tinkamiausia operacija. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai vokai. Viršutinių vokų plastikos metu yra pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė, bei riebaliniai maišeliai. Pjūvis yra daromas taip, kad būtų kuo mažiau matomas. Apatinių vokų plastikos metu, pjūvis yra atliekamas palei blakstienų liniją arba per akies junginę. Apie vieną valandą trunkanti operacija dažniausiai atliekama naudojant vietinę nejautrą, todėl pacientai dažniausiai jau tą pačią dieną išleidžiami į namus.

Jeigu vokai yra pasmukę dėl užkritusių antakių, atliekamas endoskopinis arba atviras antakių pakėlimas. Ši operacija atliekama bendrinėje nejautroje.

Kiek trunka gijimo periodas?

Audinių gijimas vokų srityje labai geras, todėl pooperaciniai randai nėra matomi. Gijimo periodas trunka apie 2 savaites (atslūgsta tinimas, dingsta mėlynės).

Ar galimos šios operacijos komplikacijos?

Kaip ir kiekviena chirurginė operacija, ši taip pat turi rizikos ir komplikacijų pavojų. Tiesa, komplikacijos (akies junginės uždegimas, hematoma (kraujosrūva), asimetrija) yra labai retos.

Kiek laiko galima džiaugtis operacijos rezultatais?

Operacijos rezultatai priklauso nuo paciento audinių elastingumo – patenkinama išvaizda gali išlikti ir visą gyvenimą. Kartais po 10-20 metų tenka operuoti pakartotinai.

Plastinė chirurgija – mėginimas išpildyti žmonių svajones

medicinos mokslų daktaras Arūnas JankauskasSveiki, mano vardas Arūnas Jankauskas, esu medicinos mokslų daktaras ir dirbu plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju „Northway“ medicinos centre.

Jei žmogus nuolat galvoja apie savo išvaizdos problemą ir mano, kad tai trukdo jam gyventi, visada patarčiau pabandyti tai išspręsti. Pirmiausia, galbūt,  reikėtų ieškoti psichologinės pagalbos. Tačiau, jeigu kompleksų, psichologinių problemų nepavyksta atsikratyti, verta pasikonsultuoti su plastinės chirurgijos specialistu.

Vis dar dvejojantiems, apsispręsti galbūt padės mano atsakymai.

Kaip jūs suprantate grožį?

Grožis – abstrakti sąvoka, ir turbūt dar  niekam nepavyko iki galo atskleisti kas tai ir kaip būtų galima ją apibrėžti. Be abejonės, grožis visuomenėje siejamas su pozityviais dalykais ir visuomet buvo suprantamas kaip siekiamybė, priartėjimas prie idealo. Kiekvienam žmogui yra nesvetimas grožio siekimas, kadangi bendravimas tarp žmonių yra paremtas vizualia informacija, formuojančia tarpusavio santykius. Grožis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam ir atitikti normas, kurios, deja, kartais prasilenkia su sveiku protu.  Tačiau, iš esmės grožis – tai  labai subjektyvu. Mums, gydytojams, svarbu suprasti, kas yra grožis mūsų pacientams ir ar galėsime pateisinti jų lūkesčius. Didžiausias mūsų džiaugsmas – kai mūsų pacientas laimingas.

Kokie yra plastinių operacijų motyvai?

Psichologiniai tyrimai rodo, kad, ryždamosis plastinėms operacijoms, dauguma moterų tikisi geresnės psichologinės savijautos, žymiai geresnės gyvenimo kokybės ir aukštesnės savigarbos  bei darnios partnerystės. Kaip svarbiausia priežastis operacijai buvo įvardijama nepasitenkinimas savo išvaizda.

Žmones, ateinančius pas mane, skirstyčiau į tris grupes. Pirmajai priklauso tie pacientai, kurie atvyksta žinodami, ko nori, daugelis iš jų darbingo amžiaus, pačiame jėgų žydėjime. Žmonės ryžtasi operacijai dėl daugelio priežasčių: darbo, išvykos į užsienį ar dėl to,  jog trokšta dvasinės ir fizinės būklės vienybės, mat širdyje jaučiasi jaunos, o kūnas jau ima vysti. Antroji grupė – žmonės su įgimtais trūkumais. Ko nedavė gamta, tą bandome pataisyti mes. Ir trečioji pacientų grupė – tie, kuriuos reikia atkalbinėti. Jie tikisi, jog po plastinės operacijos išnyks nesklandumai šeimoje ar darbe, palankiai klostysis meilės reikalai. Šie žmonės nesusimąsto, jog priežasčių privalo ieškoti savyje, o ne savo išvaizdoje. Kartais pakanka vien pokalbio, kad pacientas suprastų, kad operacijos jam nereikia – tereikia išspręsti savo psichologines problemas.

Ar plastinės operacijos ir grožio siekimas tolygūs tuštybei?

Tikriausiai nėra nei vienos temos, kurios atžvilgiu būtų sutariama vieningai. Taip yra ir su plastine chirurgija. Vieni jai pritaria, o kiti – ne. Daugiausiai diskutuojama, ar visada noras save pakoreguoti yra pagrįstas, ar tai nėra tik nepilnavertiškumo kompleksą jaučiančių žmonių užgaida. Tačiau plastinė chirurgija gali pagerinti gyvenimo kokybę, pašalindama daugelį metų jus kamuojančias sveikatos problemas. Didelių krūtų sumažinimo operacija padeda atsikratyti nugaros, sprando skausmų, po vokų korekcijos pagerėja matymo laukas ir pan.  Jei pacientas įsitikinęs, kad dėl patobulintos išvaizdos pasijaus geriau, labiau pasitikės savimi, verta kreiptis į plastikos chirurgą ir spręsti problemą. Tai tikrai nėra tuštybė.

Ar žmonės jaučia pasitenkinimą po trokštamos plastinės operacijos?

Beveik visada po plastinės operacijos žmonių savijauta pagerėja. Tik labai nedaugelis nepajaučia jokios naudos, ir visiškai reti atvejai, kai žmonės po operacijos pasijunta blogiau, nei prieš tai. Nedaug džiaugsmo po plastinės operacijos jaučia tie, kurie norėjo ištaisyti minimalų fizinį defektą. Juk sunkiausia sukurti grožį, kuris yra gražus, bet jam dar trūksta pusės milimetro. Nedaug laimėję jaučiasi ir tie, kurie plastinės operacijos dėka tikėjosi pagerinti santykius su partneriu. Tą patį galima pasakyti apie pacientus, turėjusius prasilenkiančių su realybe lūkesčių, sergančius depresija, turinčius baimių ar psichikos sutrikimų.

Ar plastinės operacijos turtingųjų privilegija?

Tikrai ne. Nemaža dalis – pasiturintys žmonės, tačiau yra daug pacientų, priklausančių vidutiniajam sluoksniui. Jeigu žmogus labai nori kokios nors plastinės operacijos, jis susitaupo ir ateina, sakykime, po poros metų.

Kokios plastinės operacijos yra populiariausios?

Populiariausios išlieka krūtų plastinės operacijos. Daugelis moterų trokšta didesnės, seksualios krūtinės. Kartais krūtinė nuo gimimo yra nedidelė, kartais viena krūtis būna ryškiai mažesnė nei kita. O kartais nuostabios, apvalios krūtys po gimdymo, numetus daug svorio ar tiesiog bėgant metams, neatpažįstamai pasikeičia.  Tai didelis psichologinis diskomfortas moterims, o krūtų plastinės operacijos suteikia geidžiamą  krūtinės formą ir tobulas moteriškumo proporcijas.

Gan dažnos ir veido srities operacijos – viršutinių vokų plastika, nosies ir ausų formos korekcija.

Vis populiarėja  veido kontūrų, raukšlių korekcija injekciniais metodais.  Hialiurono rūgšties, botulino injekcijos – tai greitas, efektyvus ir saugus būdas atsukti laiko rodyklę atgal, garantuojantis puikų rezultatą išvengiant operacijos ir sumažinant galimų komplikacijų riziką. Hialurono rūgštis yra viena iš odos sudedamųjų makromolekulių.  Ji kaupia vandens molekules, tokiu būdu palaikydama reikiamą drėgmės lygį odoje, suteikdama jai minkštumo bei tūrio, padėdama išlaikyti veido stangrumą ir elastingumą.  Deja, laikui bėgant, odoje esančios hialiurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda glemba, keičiasi veido kontūrai, atsiranda vis daugiau raukšlių. Hialiurono rūgšties injekcijos suteikia galimybę atstatyti odos jaunatviškumą.

Daug įvairiausių gandų sklando apie botuliną. Ar botulino injekcijos saugios?

Botulinas ir jo saugumas – tema, kurią reikėtų aptarti atskirai. Kai kurie pacientai prisibijo šio preparato, kadangi mano, kad jis kenkia organizmui ir net jį nuodija. Taip pat manoma, kad botulinas gali iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulinas – tai vaistinis preparatas, sukurtas medicinai, būtent jis pirmiausiai buvo naudojamas neurologinių ligų gydyme. Šio vaisto pagalba sėkmingai gydoma ir daugelis kitų ligų, įskaitant ir vaikų ligas. Botulinas yra naudojamas visame pasaulyje jau daugybę metų, jo saugumas yra patvirtintas daugumos sveikatos priežiūros organizacijų.  Neigiamas poveikis naudojant botuliną yra įmanomas tik tais atvejais, jei naudojamos botulino klastotės ar procedūrą atlieka neprofesionalas, nes yra tam tikros būklės, kai šis preparatas nenaudojamas.

Kas žmones skatina darytis vis naujas plastikos operacijas?

Aš nesu psichologas, bet manau, kad viena iš priežasčių – psichologinė priklausomybė. Būna, kad dėl su realybe prasilenkiančiu lūkesčių operacijos rezultatai labai nedžiugina. Būna, kad matant akivaizdžius pokyčius,  kyla noras koreguoti save ir toliau – juk tobulybei ribų nėra… Televizijoje ir žiniasklaidoje propaguojamo jaunystės, tobulo kūno kulto apsėsti žmonės pasiryžę bet kam, siekdami išsaugoti savo grožį bei jaunystę. Kai kuriais atvejais, tai tampa tiesiog manija.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai

Išskirtinis pasiūlymas: gegužės 25 d. (šeštadienį) plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų Indrės Sakalauskaitės ir Domanto Stundžio konsultacijos – tik 30 €! Gydytojai konsultuos dėl krūtų didinimo, mažinimo, pakėlimo, veido, riebalų nusiurbimo ir kitų jus dominančių estetinės chirurgijos operacijų. Daugiau informacijos>>

Kiekvienas žmogus nori būti originalus, tačiau jei bruožai neatitinka visuomenės apibrėžtų standartų, jaučiasi blogai. Atlėpusios ausys, užkritę akių vokai, plokščia krūtinė – dalis žmonių nenori ar negali susitaikyti su tuo, kas duota gamtos. Tuomet padeda plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai.

Gydytojo tikslas – suprasti, ko nori pacientas ir jam paaiškinti, ar tie norai, troškimai realūs, ar įmanoma tai atlikti, ar pacientas bus patenkintas rezultatu. Jei gydytojas mato, kad operacija nereikalinga, stengiasi atkalbėti.

Tačiau ne visų plastinių operacijų tikslas – grožis. Pavyzdžiui, labai didelės krūtys gali sukelti pečių juostos, sprando skausmus, net rankų tirpimą. Užkritę akių vokai trukdo regėjimui, vakarais akys pavargsta, sunku skaityti, žiūrėti televizorių. Atlėpusios ausys, nepasitenkinimas savo išvaizda žmogų slegia, gali sąlygoti depresiją.

Nuo riešo skausmo gelbsti operacija

Vyresnio amžiaus moterys, dirbančios sunkų fizinį darbą ar atliekančios daug monotoniškų judesių, metams bėgant naktimis pradeda jausti pirštų tirpimą ar net deginantį riešo skausmą. Medikai joms neretai diagnozuoja riešo kanalo sindromą. Vyrai šia liga serga daug rečiau.

Danutė SAVICKAITĖ

Kankina naktiniai skausmai

Medicinos centro „Northway“ plastikos chirurgo dr. Arūno Jankausko teigimu, riešo kanalo sindromas dažniausiai smarkiai apsunkina gyvenimą. Pradžioje jis pasireiškia tik naktiniu 3-4 pirštų tirpimu, tačiau ilgainiui tirpimas stiprėja, o laikui bėgant ir nesiimant jokių priemonių situacija blogėja, skausmai tampa deginančio pobūdžio. Negydant pirštai tampa visai nejautrūs, viskas krinta iš rankų, greičiau galima susižeisti, pirštų galai net gali išopėti, atrofuojasi nykščio pakylos raumuo, sutrinka plaštakų funkcija.

Riešo kanalo sindromo išsivystymui įtakos turi anatominiai riešo įpatumai, sisteminės ligos (diabetas, reumatoidinis artritas), lokalūs uždegimai, traumos, ilgalaikis monotoninis darbas.
Visais minėtais atvejais padidėja spaudimas riešo kanale, o dažniausia priežastis  – per didelis plaštakų fizinis krūvis ir sausgyslių dangalų uždegimai.

„Riešo kanale yra 10 elementų – 9 sausgyslės su dangalais ir nervas, – aiškina A.Jankauskas. – Sustorėjus sausgyslių dangalams jiems riešo kanale tampa ankšta. Ramybės metu, kai sausgyslės nejuda, dėl padidėjusio spaudimo nervas gauna mažiau deguonies. Dėl to, kad sausgyslės nejuda, nervas yra spaudžiamas, atsiranda išeminio pobūdžio, deginantys skausmai. Pajudinus pirštus, pakračius ranką, pajuda sausgyslės, o tuo pačiu šiek tiek pagerėja nervo kraujotaka, skausmas aprimsta. Tačiau ramybės būsenoje jis vėl atsinaujina“.

Operacija nesudėtinga

Jeigu toks sindromas išsivystė ir nepadeda priešuždegiminiai vaistai, įtvaras, anot A.Jankausko, vienintelis rezultatyvus gydymo būdas – efektyvi chirurginė operacija – riešo kanalo atvėrimas ir giliai esančio riešo laikiklio perpjovimas.
„Perpjovus riešo laikiklį riešo kanale padaroma daugiau vietos ir sumažinamas spaudimas. Deginantys naktiniai skausmai išnyksta jau kitą dieną po operacijos. Pradžioje gali būti pirštų jutimo sutrikimų, tačiau laikui bėgant ir jie išnyksta“, – teigia specialistas.

Minėtą operaciją galima atlikti tiek atviru būdu, tiek endoskopiškai. Populiaresnės yra atviros operacijos.

Nežymus skausmas po operacijos kurį laiką jaučiamas tik pjūvio vietoje. Praėjus savaitei pašalinami siūlai. Keletą savaičių patartina riboti fizinį krūvį, pasaugoti riešą apvyniojant jį elastiniu tvarsčiu, naudoti B grupės vitaminus.
Medicinos centras yra sudaręs sutartis su TLK, todėl bazinė operacijos kaina apmokama iš PSDF biudžeto lėšų.

Kad atostogauti netrukdytų nemalonūs pojūčiai

Liaudies išmintis sako: ruošk roges vasarą, ratus – žiemą. Apie tai patartina susimąstyti planuojantiems artėjančias vasaros atostogas. Juk nesinori, kad jas apkartintų nemalonūs pojūčiai, pavyzdžiui, padidėjęs prakaitavimas. O daug apgamų turintiems žmonėms saulėje reikia būti ypač atsargiems. Tokiais atvejais gali padėti plastikos chirurgai. Tiesa, į juos reikėtų kreiptis ne paskutinę minutę. Apie tai kalbėjomės su Vilniuje bei Kretingoje įsikūrusio medicinos centro „Northway“ plastikos chirurgu med. dr. Arūnu JANKAUSKU.

– Gausus prakaitavimas – estetinis trūkumas ar sveikatos sutrikimas?

– Prakaitavimas – natūrali organizmo reakcija, reguliuojanti vidaus temperatūrą. Prakaito liaukų yra visame kūne (išskyrus ausis ir lūpas). Sveiko suaugusio žmogaus organizmas per dieną išskiria nuo vieno iki pusantro litro prakaito. O per gausiai prakaituojančio – du–penkis kartus daugiau. Dažniausiai gausiau prakaituoja delnai, pažastys, padai, kakta, nosis.
Neretai per didelis prakaitavimas atsiranda nėštumo periodu, po gimdymo ar per menopauzę. Šiais žmogaus gyvenimo tarpsniais keičiasi hormonų pusiausvyra. Būtent hormonų pusiausvyros pokyčiai ir su jais susiję medžiagų apykaitos sutrikimai laikomi svarbiausia gausaus prakaitavimo priežastimi. Jei žmogus neserga jokia liga, bet staiga pradėjo itin gausiai prakaituoti, priežastis tikriausiai yra genetinė, ypač jei panašių problemų turi ir kiti giminaičiai.

– Kokiais būdais šiais laikais galima stabdyti gausų prakaitavimą?

– Patariama vengti aštraus, riebaus maisto, vartoti kuo mažiau gėrimų su alkoholiu, kofeinu. Jei šios priemonės nepadeda, reikėtų kreiptis į plastikos chirurgą, kad būtų atlikta gausaus prakaitavimo mažinimo procedūra botulino toksino injekcijomis. Šiuo metu tai efektyviausia priemonė, slopinanti prakaitavimą 6–12 mėnesių. Prieš procedūrą į jautriausias vietas – delnus, padus – suleidžiama nuskausminamųjų vaistų. Pažastims tokios procedūros nereikia, nes jos – neskausminga vieta.
Botulino injekcijas reikia kartoti. Po šios procedūros visiškai neprakaituojama pusę metų, po to dar keletą mėnesių prakaituojama minimaliai. Tiesa, injekcijų rezultatas pajuntamas ne iš karto. Prakaitavimas po truputį mažėja dvi savaites ir galiausiai visai pranyksta. Jau tą pačią dieną po procedūros žmogus gali maudytis, sportuoti, tačiau nerekomenduojama kaitintis pirtyje, vartoti alkoholio.

– Turintiems daug apgamų patariama vengti intensyvios saulės. Ar plastikos chirurgai gali padėti be baimės pasimėgauti saulės voniomis?

Trukdančius apgamus ar išsiplėtusius veido ir kitų kūno vietų kapiliarus galima pašalinti radiochirurginiu metodu. Radiochirurgija – tai operacijos be pjūvio. Šalinant odos gerybinius auglius bei kitus darinius šiuo būdu, minkštieji audiniai pažeidžiami minimaliai, oda nenudeginama, todėl neskauda, greičiau gyja žaizdelės, o likę randeliai beveik nepastebimi. Konsultacijos metu, prieš procedūrą kiekvienas apgamas yra ištiriamas dermatoskopu. Jei reikia,  atliekamas histologinis ir/ar biopsinis tyrimai. Apgamų ar kitų darinių šalinimą merginoms ir moterims genitalijų srityje ar kitose intymiose vietose atlieka gydytojai ginekologai.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šalinti odos darinius reikėtų gerokai prieš atostogas. Kad tose vietose, kur buvo panaikinti apgamai bei kiti odos dariniai, neatsirastų žymių (pavyzdžiui, pigmentinių dėmių), po procedūros būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Nukritus šašui, rekomenduojama šią vietą kuriam laikui užklijuoti pleistru ar tepti apsauginiu kremu nuo saulės.
• Privalomi tyrimai: bendras kraujo, gliukozės kiekio kraujyje, kraujo krešumo, bendras šlapimo, EKG (elektrokardiograma ramybės būsenoje). Medicinos centruose „Northway“ visus šiuos tyrimus galima atlikti per vieną apsilankymą