Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Naujienos

2018 sausio 31

Modernioji kineziterapija padeda įveikti skausmą ir atstatyti judamojo aparato balansą

Pacientų pageidavimu nuo vasario 14 d. “Northway” sveikatingumo ir reabilitacijos centre dar daugiau laiko dirbs kineziterapeutas Marius Matulionis. Marius 11 metų dirbo su Lietuvos Olimpine rinktine ir padėjo atstatyti jėgas garsiems mūsų šalies sportininkams, tarp jų A. Kazakevičiui, E. Venckaičiui, L. Asadauskaitei – Zadneprovskienei bei daugeliui kitų, Pekino, Londono, Rio de Žaneiro, Soči olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose bei kitų svarbių sportinių renginių metu. Šiuo metu patyręs specialistas padeda palaikyti formą Nacionalinio Operos ir baleto teatro šokėjams, įveikti skausmą po dažnų jų darbe čiurnos raiščių patempino, menisko traumų, klubo, nugaros, kaklo skausmų, specialiomis metodikomis ir pratimais atpalaiduoja bei sustiprina judamąjį aparatą, pritaikydamas darbo krūviams ir judesio specifikai.

Pasak Mariaus Matulionio, žmogus turi subalansuotą judamąjį aparatą, tačiau, esant traumai ar skausmui, įsijungia netaisyklingi (kompensaciniai) judesio modeliai. Vieni raumenys dirba už kitus, taip sukeliant disbalansą. Norint vėl perprogramuoti sistemą taisyklingam darbui, vienus raumenis reikia atpalaiduoti, kitus – sustiprinti ir parodyti taisyklinga judesį.

Kineziterapeutas dirba pagal Karel Lewit metodiką. Karel Lewit – tai Prahos manualinės terapijos ir reabilitacijos mokykla, turinti racionalų – holistinį požiūrį į judamojo aparato sutrikimus, klinikinį diagnozavimą ir gydymą. Ši metodika remiasi švelniųjų technikų ir manualinės terapijos derinimu, aktyvuojant giliąją stabilizavimo sistemą (pėdos, stuburas, mentės ir galvos ir kaklo jungtis), „įjungiant” diafragminį kvėpavimą. Ji taikoma esant ūmiems ir lėtiniams raumenų, sąnarių skausmams. Į pagalbą pasitelkiami ir mobilizaciniai, stiprinimo, tempimo pratimai.

Marius Matulionis atlieka judamojo aparato sąnarių/raumenų įvertinimą, sudaro kineziterapijos programą, atlieka šiuos masažus:

Sportinis masažas – tai masažas, kurio metu naudojama tam tikra atlikimo metodika, kurioje yra reikalavimai: atpalaiduoti arba suaktyvinti raumenyną, naudojant įvairias pagalbines technikas.

Ši masažo rūšis daugiau atliekama sportininkams siekiant prisitaikyti prie fizinio krūvio, gerinant sportinį rezultatą, taip pat siekiant išvengti traumų. Sportinis masažas skirstomas į: atstatomąjį, paruošiamąjį (pastarasis dar skirstomas į – pramankštos, sušildantį, tonizuojantį ir raminantį), treniruočių, gydomąjį.

Atstatomasis – atliekamas po įtemptų treniruočių ar varžybų maksimaliai atstatyti darbingumą. Jį galima atlikti po nedidelio krūvio praėjus maždaug 20-30 min. Masažą galima derinti su šilumos procedūromis.

Paruošiamasis – atliekamas prieš treniruotes ar varžybas. Vieniems jis atliekamas kaip apšildomoji procedūra, kitiems – kaip tonizuojanti. Jį galima atlikti 1-2 d. prieš varžybas ir net gi varžybų dieną.

Treniruočių – atliekamas treniruočių periode su tikslu padėti pasiekti geriausią sportinę formą, padidinti BFP, sustiprinti sąnarius ir raiščius bei raumenyną.

Gydomasis – atliekamas esant tam tikriems sutrikimams, traumoms ir esant kitiems susirgimams pagal indikacijas.

Registruokitės tel. (8 5) 264 44 66