Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Naujienos

2018 rugsėjo 25

Jau gauta naujojo sezono vakcina nuo gripo – skiepykitės ir užkirskite kelią pavojingoms gripo komplikacijoms!

Gripas tai staigi kvėpavimo takų infekcija. Nors gripo simptomai yra panašūs į peršalimo (silpnumas, temperatūra, kosulys, gerklės ir galvos skausmai), priešingai nei peršalimas, gripas prasideda ir vystosi itin greitai. Į organizmą patekusi gripo infekcija skverbiasi į visus organus ir gali sukelti itin sunkių komplikacijų (plaučių, ausų uždegimą, kraujo užkrėtimą, meningitą ir kt.), o kartais net mirtį.

Gyvenantiems mieste gripo protrūkio metu išvengti kontakto su gripo virusu yra beveik neįmanoma. Jei dirbate, apsipirkinėjate prekybos centruose, vaikai lanko darželį ar eina į mokyklą, Jūs būtinai sukontaktuosite su gripo virusu, nes jis skleidžiamas į aplinką kiekvieno ligonio, jam čiaudint, kosint, kalbant ir pan.

Šiuolaikiniais tyrimais pagrįsta medicina pripažįsta tik vieną priemonę, galinčią apsaugoti nuo gripo – vakcinaciją. Pasaulio sveikatos organizacijos skiepus pripažįsta pagrindine ir labai efektyvia gripo specifine profilaktikos priemone, apsaugančia nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Statistika rodo, kad neskiepytoje populiacijoje gripo epidemijos metu suserga apie 4% žmonių. Iš pasiskiepijusių suserga apie 1%, tačiau jie neserga sunkiomis, gyvybei pavojingomis gripo formomis.

Vakcinacija yra ypač svarbi asmenims, priklausantiems rizikos grupėms ir jų artimiesiems. Rizikos grupėms priklauso vyresni negu 65 –erių metų asmenys, maži vaikai, asmenys sergantys AIDS, diabetu, lėtinėmis plaučių ligomis, ypač astma, nutukę asmenys, kurių KMI > 40, asmenys, taip pat asmenys esantys imunodeficitinės būklės dėl tam tikrų ligų ar vartojamų vaistų.

Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui, t.y. rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Galima skiepytis ir vėliau, nes imuninis atsakas vis tik pradeda vystytis greičiau negu pasibaigia inkubacinis periodas po kontakto su gripo virusu.

Prieš skiepijantis būtina gydytojo apžiūra. Jis įvertins paciento sveikatos būklę ir pateiks rekomendacijų dėl skiepų.