Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Dantų tiesinimas

Dantis tiesinti žmonės renkasi ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl geros sveikatos, lengvesnės priežiūros. Tiesius dantis lengviau valyti, kadangi jie geriau pasiekiami. Kruopščiai išvalyti dantys gali gerokai sumažinti vizitų pas odontologus skaičių. Kreivi dantys taip pat greičiau susidėvi, padidėja tikimybė jiems anksčiau iškristi, atsiranda žandikaulio, sąkandžio problemos, gali varginti dantenų uždegimas ar netgi pakisti žmogaus profilis.

Dantų tiesinimas – sprendimas, tinkantis žmonėms nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tiesinimo būdų yra nemažai, o koks gydymas bus pasirinktas priklauso nuo paciento amžiaus, burnos būklės ir, žinoma, pajamų.

Dantų tiesinimo būdai

Medicinai sparčiai žengiant į priekį, atsiranda naujų, dažnai net nepastebimų gydymo sprendimų, paspartinančių dantų ištiesinimą. Tačiau tiesinimas breketais išlieka bene efektyviausias būdas turėti gražią, sveiką šypseną.

Išoriniai breketai. Tiek beligatūriniai, tiek tradiciniai breketai yra metaliniai arba keramikiniai.

  • Metaliniai – visų breketų pradininkai, per daugybę metų labai patobulėję, kad per gydymo laikotarpį nekeistų spalvos, negadintų emalio, nekeltų ėduonies.
  • Keramikiniai – puikus sprendimas tiems, kurie baiminasi dėl neestetiškos metalinių breketų išvaizdos. Pritaikyti prie dantų spalvos ir menkai pastebimi, jie padidina paciento pasitikėjimą savimi.
  • Beligatūriniai (arba „naujos kartos“) – tai vienas pažangiausių tiesinimo metodų. Dėl specialios konstrukcijos užraktų sumažėja trintis tarp dantų, gydymas trunka trumpiau, o vizitų pas ortodontą skaičius sumažėja. Pacientas taip pat jaučia mažiau diskomforto gydymo metu. Tiesa, šie breketai brangesni nei tradiciniai metaliniai.

Vidiniai breketai. Tai – dar vienas pažangus ortodontinio gydymo būdas. Šie breketai yra tvirtinami prie vidinio dantų paviršiaus, taigi jų visiškai nesimato. Toks gydymas užtikrins patogumą bei mažesnę karieso riziką.

Ortodontinės plokštelės. Plokštelės dažniausiai skiriamos 8–13 metų vaikams, lengvesniais tiesinimo atvejams. Jauname amžiuje, sparčiai kintant veidui, svarbu užtikrinti žandikaulio plėtimą, nuolatinių dantų vietos formavimą. Plokštelių kaina nėra didelė, tačiau suaugusiems šis gydymas netaikomas.

Tiesinimas kapomis. Tai – vienas moderniausių būdų ortodontiniame gydyme. Permatomos, plonos, išimamos kapos užtikrina estetiškumą. Tiesa, kaip ir plokštelės, jos tinka tik lengvesniais tiesinimo atvejais.

„Northway“ medicinos centras siūlo aukštos kokybės ortodontų paslaugas pasitelkiant pažangiausias technologijas. Efektyvus dantų tiesinimas ir ypatingas rūpestis – mūsų prioritetai!