Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Endodontologija

Endodontologija – odontologijos sritis, besirūpinanti dantyje esančio minkštojo audinio (pulpos), danties šaknų ir viršūninio kaulo prevencija, diagnostika bei gydymu. Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) yra uždegiminis ar infekuotas. Jo dėka įmanoma išsaugoti natūralius dantis.

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale kyla dėl daugelio priežasčių: gilaus ėduonies, danties įtrūkimų, įskilimų ir kitų. Jeigu uždegimas ar infekcija negydomi, dantį pradeda skaudėti, jis dažnai supūliuoja, bakterijos per šaknies viršūnę patenka į aplinkinius audinius, taip sukeldamos uždegimą. Vėliau aplink infekuotą dantį pradeda tirpti žandikaulio kaulas, formuojasi infekcijos židinys.

Gydytojas endodontologas atlieka šaknų kanalų gydymą bei pergydymą, siekdamas užkirsti kelią išgydyti infekciją ir užkirsti kelią jos plitimui. Gydymui naudojami rankiniai, mašininiai instrumentai, specialios dezinfekcinės medžiagos. Užtikrinti gerą gydymo prognozę ir darbo efektyvumą edontologiniam gydymui būtinas rentgenologinis ištyrimas, papildomas darbo lauko tyrimas didinamaisiais lęšiais ar mikroskopu.

„Northway“ odontologijos centre naudojamas ZEISS OPMI pico mikroskopas užtikrina endodontologinio gydymo sėkmę, leidžia teikti efektyvias diagnostikos, pirminio endodontinio gydymo bei endodontinio pergydymo paslaugas.

Dantų ėduonis – tai nevalomo apnašo ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga. Ėduonis arba kariesas prasideda žymiai anksčiau nei tai diagnozuojama kliniškai.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios prasideda emalio demineralizacija (kariesas), yra rūgštis. Dažnai vartojant angliavandenius ir esant blogai burnos ertmės higienai, mikroorganizmai prilimpa prie danties paviršiaus ir sudaro dantų apnašas. Nenuvalius dantų apnašo, acidogeninės (rūgštis gaminančios) burnos apnašų bakterijos fermentuoja angliavandenius bei produkuoja organines rūgštis. Šios rūgštys difunduoja į emalį, kuriame vyksta danties kietųjų audinių mineralų tirpimas ir pasišalinimas – formuojasi demineralizuota emalio dėmė. Vėliau emalis pradeda tirpti ir tampa porėtas, kariozinis procesas pasiekia gilesnius danties sluoksnius, emalis įlūžta ir pradeda formuotis kariozinė ertmė dentine bei cemente.

Dažniausiai pacientai kariesą pastebi, kai kariozinis procesas jau yra pasiekęs gilesnius danties sluoksnius. Kariozinis defektas dantyje formuojasi greičiau nei emalyje, todėl, kol kariesas dar nėra labai išplitęs, sunku patiems jį pastebėti.

Dantų ėduonis gydomas pašalinant infekuotus, minkštus danties audinius, dezinfekuojant ertmę, po to užpildant ją plombine medžiaga, atstatančia danties formą ir funkciją. Teisingas plombinės medžiagos ar restauracijos pasirinkimas ir naudojimas užtikrina restauracijos ( plombos) ilgaamžiškumą.

Dantų restauravimui dažniausiai naudojamos šios medžiagos:

Šviesoje kietėjantys kompozitai arba helio plombos

Šios plombos atitinka visus estetinius reikalavimus. Didelis kompozicinių plombų atspalvių pasirinkimo bei derinimo galimybės leidžia atkurti natūralų vaizdą, dažnai akiai nematomą. Šiuolaikines naujausios surišimo sistemos inicijuoja tvirtą plombinės medžiagos ir danties audinių sukibimą, todėl jomis galima rekonstruoti mažus atskilimus, įtrūkimus, koreguoti priekinių ir krūminių dantų defektus ir atstatyti jų funkcijas.

Stiklo jonomerai

Jų sudėtyje yra fluoro, todėl dažniausiai naudojami pieninių dantukų plombavimui. Fluoras pamažu įsiskverbia į danties audinius ir taip juos dar ne visiškai mineralizuotus sustiprina. Stiklo jonomerinės plombos yra spalvotos, todėl vaikas gali pasirinkti norimą spalvą .

Įklotai,užklotai

Tai mikroprotezai, naudojami atstatyti didelius karieso pažeistus defektus. Plati spalvų gama įgalina restauraciją padaryti labai estetišką ir net nepastebimą. Technikų laboratorijoje yra tiksliai atkuriama natūrali danties forma bei kontaktai su gretimais dantimis. Porcelianinis (keraminis ) užklotas kietumu prilygsta emaliui, todėl atstatytas dantis vėl tampa tvirtas.

Plombų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo kokybiškos restauracijos atlikimo, bet ir nuo daugelio kitų dalykų: geros burnos higienos, plombos dydžio, kramtymo intensyvumo, taip pat nuo to, ar pacientas turi parafunkciją (griežia dantimis), sąkandžio patologiją.

Paslaugų kainos