Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Estetinis protezavimas

Dėl įvairių patirtų traumų, ligų, smarkių pažeidimų, nusidėvėjimo, nutirpimo ir kitų faktorių kartais danties neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantų netekimas dažnai sukelia fizinių problemų, tokių, kaip kramtymo, virškinimo sistemos, fonetinius sutrikimus (kai sunku taisyklingai tarti garsus). Labai svarbus ir psichologinis faktorius, nepasitikėjimas savimi, nenoras šypsotis, bendrauti. Dantų protezavimas padeda išspręsti šias problemas, sugražina norą šypsotis, bei džiaugtis gyvenimu.

„Northway“ odontologijos centre dantys restauruojami:

  • Mikroprotezais – įklotais, užklotais, laminatėmis.
  • Fiksuotais dantų protezais – cirkonio oksido keramikos vainikėliais, dantų ant implantų restauravimas cirkonio oksido pagrindu, tiltais.

Mikroprotezavimas – tai dantų restauravimas keramikiniais įklotais, užklotais ir laminatėmis. Mikroprotezai gaminami ypač tausojant likusius sveikus kietuosius danties audinius, atstatant tik tas dantų vietas, kurios smarkiai pažeistos. Įklotai, užklotai ir laminatės yra skirti atstatyti kramtomųjų dantų kramtomojo paviršiaus daliai ar jam visam ir apsaugoti likusias silpnąsias danties struktūras nuo galimų pažeidimų. „Northway“ Odontologijos centre yra gaminami presuotos stiklo keramikos „E – max“ įklotai, užklotai ir laminatės.

„E-max“ užklotai, įklotai ir laminatės pasižymi šiais privalumais:

• Didesnis atsparumas lūžiams lyginant su kitomis keramikos rūšimis;

• Maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai;

• Pasiekiamas itin didelis restauracijos tikslumas;

• Užklotai, įklotai ir laminatės pasižymi ypatinga estetika (bėgant laikui nekinta nei jų spalva, nei blizgesys);

• Restauracijų ilgaamžiškumas;

• Prie stiklo keramikos restauracijų nelimpa apnašos, tad burnoje stipriai sumažėja apnašų kaupimosi rodikliai, o tai stipriai mažina ėduonies riziką.

Kaip vyksta mikroprotezavimo procesas?

1. Pirmiausia, dantis yra paruošiamas, t.y. pašalinami sugedę audiniai, senos plombos, suformuojama užkloto vieta.

2. Nuo restauracijai paruošto danties nuimami atspaudai, kurie atiduodami į dantų technikų laboratoriją;

3. Dantų technikai laboratorijoje pagal atspaudą ir gydytojo odontologo atliktą spalvos foto diagnostiką, sukuria individualią danties formą ir pagamina užklotą, įklotą ar laminatę, tiek spalva tiek forma itin artimą natūraliam dančiui.

4. Paskutinysis etapas – tai pagaminto įkloto, užkloto ar laminatės cementavimas ant tam paruošto danties visiškai izoliuotoje nuo seilių terpėje (koferdamo sistemoje).

Didžiausias tokio protezavimo privalumas – ypatingai maža mikro plyšių ir antrinio karieso susiformavimo tikimybė. Tuo mikroprotezai žymiai pranašesni už kompozicines plombas, kurios kietėdamos traukiasi, keičia spalvą, pritraukia pigmentą bei apnašas, turi didelę atsisluoksniavimo ar nuskilimo tikimybę.

Pacientams, norintiems ypatingai estetiško efekto, rekomenduojame priekinius dantis protezuoti stiklo keramikos laminatėmis. Stiklo keramikos laminatės – tai ypač plonos keramikos plokštelės, absorbuojančios, atspindinčios ir praleidžiančios šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis. Toks dantų mikroprotezavimo būdas itin tausoja danties audinius, nes nereikia šlifuoti visų danties paviršių – išimamos tik senos plombos ir karieso pažeisti danties audiniai. Kai kuriais atvejais danties visai nereikia šlifuoti, yra tik pašiaušiami išoriniai dantų paviršiai.

Keramikinės laminatės gali būti naudojamos:

• Siekiant atstatyti nusidėvėjusius dantis;

• Siekiant pakeisti patamsėjusią dantų spalvą;

• Keičiant senas plombas;

• Siekiant pašalinti dantų traumų pasekmes;

• Siekiant paslėpti dantų įskilimus;

• Norint atnaujinti senas restauracijas;

• Keičiant senus metalo keramikos vainikėlius.

Cirkonio keramikos protezai – ypatingai estetiški ir labai tvirti. Dantų restauracija šiais protezais dažniausiai parenkama, kai dantis stipriai pakeitęs spalva, patamsėjęs po senai atlikto kanalų gydymo, kai reikia blokuoti tamsią danties spalvą ir išgauti maksimalią restauracijos estetiką. Cirkonio keramikos protezų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Toks protezas tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas. Vietoje tamsaus metalinio karkaso yra naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas, tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių, pavienių ir didelių dantų restauracijoms, taip pat restauracijoms ant implantų.

Paslaugų kainos