Ką svarbu žinoti apie karpas

Karpos – vienas iš labiausiai paplitusių odos susirgimų, kuris, negydomas, gali varginti ilgą laiką. Bet ar žinote, kad karpų gydymas visų pirma prasideda nuo imuniteto stiprinimo? Apie tai, kas yra karpos, dėl ko jos atsiranda ir kokie yra jų gydymo būdai pasakoja „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro gydytojai dermatovenerologai.

Karpos – kas tai?

Karpos yra virusinis odos susirgimas, t.y. jų sukėlėjai yra virusai. Karpomis galima užsikrėsti tiesioginio kontakto metu, t.y. per asmeninius daiktus, per bendro naudojimo daiktus, pavyzdžiui, rankšluosčius, netgi spaudžiant ranką pasisveikinimo metu galima užsikrėsti karpomis. Todėl dažniausiai karpos ir atsiranda tose vietose, kurios dažniausiai kontaktuoja, t.y. padai ir delnai. Pačios nemaloniausios karpos yra ponaginės, o būtent jomis jūs galite apkrėsti save patys. Jeigu krapštote savo karpą nagu, didelė tikimybė, kad neilgai trukus turėsite karpą ir po piršto nagu.

Kartais karpomis mes neteisingai vadiname įvarius odos darinius. Pavyzdžiui, yra tokie odos dariniai kaip papilomos kaklo srityje arba tam tikri odos suragėjimai vadinami seborėjinėmis keratozėmis, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Tačiau nei vienos, nei kitos nėra virusinės kilmės, todėl jeigu atsiranda darinys panašus į karpą, tai dar nereiškia, kad tai tikrai yra virusinės kilmės darinys, t.y. karpa. Dėl to visada geriau kreiptis į gydytoją, kad išsiaiškinti to darinio kilmę ir tik tada imtis to darinio naikinimo.

Ar karpos pavojingos?

Jos nėra sveikatai labai „pavojingos“, tačiau kadangi tai yra virusas, jis gali neapsiriboti viena karpa, karpos gali plisti, ir, jeigu žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi, gali išplisti netgi labai plačiai. Todėl naikinti karpas reikia, negalima jų palikti likimo valiai.

Kaip gydomos karpos?

Karpų gydymas yra gan sudėtingas. Nėra nė vieno karpų gydymo būdo, kurį taikant galima būtų panaikinti odoje esantį virusą, todėl gydymas kiekvienu atveju yra individualus ir nustačius karpos rūšį, jį skirti gali tik gydytojas. Karpa kaip darinys, kurį mes matome, yra pasekmė. Jos priežastis yra virusas, kuris gali glūdėti ir labai giliai. Jeigu žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi, mes galime gydyti karpą ant kojų, o tuo pat metu, karpos gali atsirasti ant rankų ir pan. Todėl reikėtų nusiteikti, kad karpų gydymas gali būti ir ilgas procesas. Karpos išėmimas chirurginiu būdu ne visada garantuoja sėkmingą pabaigą.

Karpas galima gydyti keleriopai. Senoliai karpas gydė įvairiomis žolelėmis, kompresais ir užpilais, medicinai tobulėjant medikai pasitelkė į pagalbą įvairius medikamentus ir tepalus. Karpas galima šaldyti azotu, tai yra vadinama krioterapija, gydyti elektra, tai vadinama elektrokoaguliacija arba elektros kaustikos pagalba. Karpas galima gydyti ir chirurginiu būdu, t.y. iššlifuoti lazeriu arba tiesiog išoperuoti. Tačiau nei vienas iš šių išvardytų būdų nėra ženkliai efektyvesnis vienas už kitą, net jeigu mes išpjausime karpą, bet žmogaus imunitetas bus silpnas, karpos gijimo vietoje gali ataugti dar didesnė.

Dėl šios priežasties karpų gydymą visuomet rekomenduoju pradėti nuo imuniteto stiprinimo, tai yra svarbiausia jo dalis. Su virusu turi kovoti jūsų organizmas, tik taip bus pasiektas geras rezultatas. Taigi, karpų gydymas susideda iš dviejų svarbiausių etapų: organizmo stiprinimo ir išorinio gydymo.

Slenka plaukai – ar viską padarėte, kad to išvengtumėte?

gydytoja dermatovenerologė Jūratė Garbaravičienė

Pastebėję pirmuosius plaukų slinkimo požymius sunerimsta visi – tiek moterys, tiek ir vyrai. O kartais plaukai ima slinkti ir vaikams. Ieškodami problemos sprendimo, vyrai renkasi iš dviejų galimybių – skuta galvą plikai arba bando išsaugoti plaukus. Moterys vienareikšmiškai ieško kuo efektyvesnių būdų išsaugoti, sustiprinti savo plaukus. Apie tai, kokios priemonės ir procedūros tam tinkamos ir efektyviai padeda, pataria UAB „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė medicinos mokslų daktarė Jūratė Garbaravičienė.

Pasak gydytojos, pirmiausia atkreiptinas dėmesys į tai,  kad per mažai rūpinamės savo plaukais, t.y. susirūpiname jais tik tada, kai atsiranda rimtos problemos. Štai veido odą pamaloniname kone kasdien, stengiamės pamaitinti ją, išlaikyti kuo lygesnę, skaistesnę, stangresnę ir švytinčią. Lygiai taip pat reikėtų rūpintis plaukais. Ne tik moterys, bet vis dažniau ir vyrai puoselėja odą, stengiasi apsaugoti ją nuo aplinkos poveikio, kad ji liktų stangri, elastinga, švytinti. Tačiau plaukais susirūpinama tik tada, kai jie staiga ima „kristi“. Dar vis neturime įpročio nuolat prižiūrėti plaukus, ir  tai turėtų būti toli gražu ne tik plovimas, skalavimas ir kaukės. Juk galvos plaukų odą, taip pat, kaip ir veido, veikia daugybė kenksmingų faktorių. Plauko folikulą reikėtų prižiūrėti nuolat jau tada, kai problemų dar nematyti, – pamaitinti, palaikyti jo normalią struktūrą, funkcionavimą, kad neateitų ta diena, kai plaukai staiga ima slinkti. Galvos masažas, įtrinimai specialiais serumais gerina mikrocirkuliaciją, ir prisideda prie plauko folikulo stiprinimo, stabdo slinkimą. Priklausomai nuo plaukų problemos bei slinkimo tipo, gali padėti geriamieji arba tepamieji preparatai su biotinu, kofeinu, jūros gėrybių baltymų ekstraktu, cinku ar melatoninu.

Tad ką daryti, jei pastebėjome plaukų slinkimą?

Esant plaukų slinkimui, pirmiausia būtina ištirti organizmą, išsiaiškinti slinkimo priežastis ir jas gydyti. Gydytojas dermatologas ištiria galvos odą  ir jei atrodo serganti, aiškinasi, kokios galvos odos ligos tai galėtų būti. Gali prireikti ir kraujo tyrimų, kurie gali parodyti tam tikras ligas, lemiančias plaukų praradimą. Taip pat, esant tam tikro tipo plikimui, rekomenduojama pasitikrinti, ar vitamino D kiekis organizme yra pakankamas. Jei liga neaiški, paimama plaukuotos galvos dalies biopsija ir tik gavus jos rezultatus skiriamas gydymas. Kartais tiek vyrai, tiek moterys ir net vaikai serga sudėtingais autoimuniniais susirgimais, dėl kurių galva išplinka mažesniais ar didesniais plotais. O būna, kad net visapusiškai ištyrus, priežasčių nerandama arba jos lieka nežinomos. Neretai  neprarasti plaukų padeda mezoterapija, o taikant sudėtinį gydymą ši procedūra padės sustiprinti ir atauginti plauką net ir nuplikus. Šios procedūros tikslas – išlaikyti plauko folikulą sveiką, stiprų, gyvybingą.

Kokia tai procedūra?

Šios procedūros metu į galvos plaukuotosios dalies odą suleidžiami specializuoti preparatai arba paties žmogaus trombocitais praturtinta plazma (PRP- angliškai Platelet Rich Plasma), išgaunama iš paciento kraujo. Specializuoti cheminiai preparatai – tai amino rūgštys, vitaminai, mikroelementai ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos, kurios gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, stiprina plauko folikulą, todėl plaukai stiprėja. Atliekant mezoterapiją su PRP, suleidžiami mūsų pačių kraujyje esantys trombocitai, kurie pasirodo dalyvauja ne tik natūraliame kraujo krešėjimo porcese, bet ir imuniniuose procesuose. Ypatinga  jų funkcija – patekus į odos audinius, aktyvuotų trombocitų sudėtyje esantys augimo faktoriai stimuliuoja odos ląsteles,  aktyvuoja plauko folikulo augimo fazę,  skatina kolageno bei elastino gamybą, sulėtina ląstelių natūralią žūtį. Paties kraujo paimti iš paciento reikia labai nedaug, apie 8 ml, jis tuoj pat centrifūguojamas ir paruošiamas PRP preparatas. Pirmai procedūrai gydytoja rekomenduoja rinktis PRP preparato mezoterapiją. Farmacinis produktas, koks tobulas jis bebūtų, neprilygsta natūraliems iš savo paties organizmo išgautiems augimo faktoriams . Taip gydant PRP išlieka mažiausiai šansų, kad atsiras alergija ar nepageidautina imuninė reakcija.

Ar mezoterapijos procedūra skausminga?

Kad žmogus nejaustų diskomforto, gydomas plotas patepamas nuskausminamuoju kremu. Atliekant injekcijas nedidelis jautrumas gali išlikti, tačiau pacientai teigia, kad tai nesukelia nemalonių pojūčių. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad  injekcinė mezoterapija skiriasi nuo paviršinės mezoterapijos, atliekamos kosmetologiniuose kabinetuose, kadangi pirmuoju atveju suleidžiant preparatus šie patenka į gilesnius odos sluoksnius. Injekcinę (adatinę) mezoterapiją tinkamai atlikti gali tik gydytojas dermatologas. Po procedūros oda gali šiek tiek parausti, jaustis poodiniai iškilimai, tačiau per keletą valandų (retais atvejais tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau) šie požymiai pranyksta.

Ar greitai pajuntamas mezoterapijos poveikis plaukams?

 Gydant plaukuotąją galvos odą, gydytoja siūlo apsišarvuoti kantrybe. Plauko folikulo gydymas ir palaikymas atneša mažiau euforijos nei pavyzdžiui, veido odos, kadangi poveikiui pamatyti reikia laiko. Plauko folikulas turi atsigauti, išauginti plauką, šis periodas trunka 3-6 mėn.

Kaip dažnai reikėtų atlikti mezoterapiją plaukuotai galvos daliai?

Žmonės ir ligos yra skirtingi, teigia gydytoja, todėl vienam gali pakakti poros procedūrų per metus, jei tai tik plaukų stiprinimas, palaikymas. Na, o kai gydomas intensyvus plikimas, tuomet ir procedūros atliekamos intensyviau, dažniau. Kiekvienu atveju gydytoja sprendžia kartu su pacientu, kaip dažnai reikėtų atlikti procedūras.

Ko reikėtų vengti po procedūrų?

Iš karto po procedūros gydytoja pataria vengti vandens procedūrų, didelio karščio – pavyzdžiui kaitinimosi pirtyje, taip pat ir šalčio. Vėliau jokių apribojimų nėra. Net ir  nesiskundžiantys plaukų slinkimu, anot Jūratės Garbaravičienės, turėtų patausoti plaukuotąją galvos dalį nuo pernelyg gausių tiesioginių saulės spindulių, kurie metams bėgant skatina audinių standėjimą (saulinę elastozę), trikdo mikrocirkuliaciją, o taip pat prisideda prie veiksnių, skatinančių androgeninio plikimo progresavimą.

Saulės spinduliai dovanoja ne tik įdegį, bet ir pavojingas ligas

Vos tik išaušta saulėta diena, stengiamės išnaudoti galimybę pasideginti ir skubame į paplūdimius. Tačiau, „Northway“ specialistų teigimu, įdegį ir nudegimą skiria labai plona riba, kurią nesunku peržengti.

Ar iš tiesų mėgautis saulės voniomis yra pavojinga?

Mėgavimasis saulės voniomis – deginimasis – daugeliui yra neatsiejama vasaros atostogų dalis. Saulė yra reikalinga vitamino D gamybai, tad saikingas deginimasis yra naudingas. Tačiau deginimasis tiesioginėje saulėje ar dirbtiniuose šaltiniuose visada yra rizikingas. Absoliučiai saugus deginimasis neegzistuoja, nes degindamiesi gaunate tam tikrą UV spindulių kiekį ir visada rizikuojate nudegti. Dažnai neįvertinamas kenksmingas saulės spindulių poveikis, persistengiama deginantis, nes paprasčiausiai nežinoma, kuo skiriasi įdegis ir nudegimas. Įdegis – tai apsauginis odos atsakas į ilgalaikį UV spindulių poveikį. Nudegimas saulėje – tai gyvo odos audinio pažeidimas, kurį sukelia ilgalaikis UV saulės spindulių poveikis. Taigi, kad to išvengti, svarbu degintis saikingai, o ruošiantis saulės vonioms, nepamiršti pasirūpinti priemonėmis, kurios padės apsaugoti jūsų odą nuo nudegimo.

Kokios tos priemonės? Ką reikėtų žinoti apie jų naudojimą?

Pirmiausia – tai apsauginis saulės kremas ar losjonas, kurio SPF turėtų būti ne mažesnis nei 30. Teptis juo reikia kaskart einant į lauką, maždaug 15 minučių iki išeinant – tiek laiko reikia, kad kremas tinkamai susigertų į odą. Apsaugą patariama rinktis atsižvelgiant į savo odos tipą ir laiką, kurį ketinama praleisti saulėje. Einant į paplūdimį, visą kūną būtina teptis specialiu kremu nuo saulės, svarbu nepamiršti juo pasitepti ir pėdų, nes jos taip pat gerokai nukenčia nuo kenksmingų saulės spindulių. Remiantis statistika, moterims melanoma dažniausiai išsivysto ant kojų, o vyrams – ant nugaros, todėl šias vietas kremu nuo saulės pasitepti būtina itin atidžiai. Būnant paplūdimyje, teptis apsauginėmis priemonėmis reikėtų mažiausiai kas dvi valandas, kitaip kremą tiesiog nuplaus prakaitas, ir jis jūsų odos nebesaugos.

Būtina nešioti akinius nuo saulės. Svarbu, kad akiniai pilnai dengtų akis, o jų stiklas visiškai nepraleistų kenksmingų spindulių, nes akys yra ypač jautrios UV spinduliams. Kenksmingi saulės spinduliai gali sukelti akių ligas, viena dažniausia jų – katarakta, kuri gali sukelti rimtų regėjimo problemų ir laiku negydoma gali baigtis daliniu aklumu.

Apsaugoti reikėtų ir lūpas, kad jos pernelyg neišsausėtų ir nepradėtų skilinėti. Vasarą geriausia rinktis lūpų balzamą, kurio SPF būtų ne mažesnis nei 30. Merginoms ir moterims, vasarą lūpas mėgstančioms teptis blizgesiu, reikėtų žinoti, kad jis ne tik neapsaugo, bet priešingai – suintensyvina kenksmingus saulės spindulius ir padidina jų daromą žalą odai.

Po saulės vonių reikėtų nepamiršti drėkinti odos – naudoti kūno ir veido odą drėkinančias priemones, atitinkančias jūsų odos tipą. Tai užtikrins odos drėgmės balansą, apsaugos odą nuo išsausėjimo, pleiskanojimo ir pigmentinių dėmių atsiradimo.

Kokie yra nudegimo simptomai?

Nudegimo simptomai pasireiškia kelios valandos po deginimosi ir stipriausiai jaučiami po paros. Šie simptomai dažnai primena kitų uždegimų simptomus, tai – raudona, uždegimo pažeista, prisilietus šilta oda, nežymus ar stiprus skausmas, patinimas, pūslės, šaltkrėtis, karščiavimas, pykinimas ir nuovargis.

Ką daryti nudegus odą?

Nudegus rekomenduojamas simptominis gydymas. Savijautą pagerins šalti kompresai nudegimo vietoje, šaltas dušas. Ant pažeistų vietų rekomenduojama tepti drėkinančius, odą raminančius losjonus, turinčius savo sudėtyje drėkiklių, pvz., alijošiaus. Temperatūrą ir skausmą sumažins skausmą malšinantys, priešuždegiminių savybių turintys vaistai.

Kaip išvengti nudegimo?

Norint išvengti nudegimo, svarbu visada naudoti tinkamą apsaugą nuo saulės. Renkantis apsaugą, reikėtų atsižvelgti į savo odos tipą ir laiką, kurį ketinate praleisti saulėje. Tam, kad apsaugoti akis, nešiokite akinius nuo saulės. Svarbu, kad akiniai pilnai dengtų akis. Akys yra ypač jautrios UV spinduliams.

Ką patartumėte mėgstantiems be saiko kaitintis saulėje?

UV spinduliai pažeidžia odos ląstelių genetinę medžiagą, sukelia mutacijas, silpnina imuninę sistemą ir gali sukelti odos vėžį. Maždaug dėl 90 proc. odos vėžio atvejų yra kalti kenksmingi ultravioletiniai spinduliai ir netinkama apsauga nuo saulės. Moksliniai tyrimai parodė, kad vėžio požymiai gali pasireikšti ir praėjus daug laiko po intensyvaus mėgavimosi deginimosi teikiamais malonumais. Todėl labai svarbu neperžengti ribos ir nesukelti pavojaus savo sveikatai.

Slenkančių, susilpnėjusių plaukų gydymas trombocitais praturtinta plazma

Procedūra rekomenduojama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje:
• Androgeninis nuplikimas (vystosi dėl genetinių bei hormoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis)
• Židininis nuplikimas
• Kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo
• Plaukų slinkimo prevencijai

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo. Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 8 kartų didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Prieš leidžiant PRP naudojamas vietinis nuskausminimas.

PRP švirkščiama į skalpo odą, likusi mažai praturtinta trombocitais plazma įmasažuojama į skalpo odą.

Koncentruoti augimo faktoriai stimuliuoja naujų plaukų augimą, stiprina silpnus plaukus, storina priaugintus plaukus. Plaukai pradeda augti ir tapti matomais praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Procedūros efektas laikui bėgant tik didėja.

Odos atjauninimas trombocitais praturtinta plazma

Veido atjauninimas trombocitais praturtinta plazma – tai itin naujoviškas, efektyvus metodas siekiant odos atjauninimo bei veido audinių regeneracinio efekto. Rezultatas – glotnesnė, jaunatviškai atrodanti oda.

Veido atjauninimas panaudojus trombocitų koncentratą yra rekomenduojamas siekiant pagerinti pačios odos tekstūros išvaizdą, išlyginti veido raukšles, odos įdubimus, kai kurių rūšių randus, pakelti nukritusius skruostus ir pan.

Atjauninimo trombocitų koncentratu procedūros metu iš venos imamas nedidelis paties paciento kraujo kiekis, kuris talpinamas specialiame vienkartiniame rezervuare ir centrifuguojamas. Centrifugos pagalba rezervuare esantis kraujas išsiskaido į skirtingus komponentus, tarp jų išskiriamas ir minėtai procedūrai reikalingas – trombocitų koncentratas. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 8 kartų didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje.

Paruoštą trombocitų koncentratą gydytojas plona, trumpa adata (3-4 mm) suleidžia į reikalingus veido taškus, taip siekiant sukelti veido odos regeneracijos procesus. Prieš leidžiant PRP naudojamas vietinis nuskausminimas.

Kraujyje cirkuliuojantys trombocitai ne tik sukelia natūralų kraujo krešėjimą, tačiau yra atsakingi ir už audinių regeneraciją bei, šiuo atveju, natūralų veido audinių atjauninimą. Trombocitų sudėtyje yra įvairių augimo faktorių, kurie savo gijas išleidžia vos tik trombocitai aktyvuojami. Šie augimo faktoriai vaidina labai svarbų vaidmenį atnaujinant veido audinius bei atjauninant pačią odą. Kraujyje esantys trombocitai aktyvuoja natūralias kamienines ląsteles, kurios cirkuliuoja veido audiniuose ir tokiu būdu stimuliuoja paties paciento odos ląsteles, skatina kolageno bei elastino gamyba, t.y. sukeliamas veido odos atjauninamasis efektas.

Mezoterapija

Mezoterapija – tai visapusiškai veikianti procedūra, stabdanti odos senėjimą ir šalinanti jo priežastis.
Šios procedūros metu gydytojas dermatovenerologas odos paviršiuje atlieka daugkartines atjauninančio mitybinio komplekso injekcijas labai plona adata.  Komplekso sudėtyje yra hialiurono rūgštis ir daugybė aktyvių mitybinių medžiagų, padedančių apsaugoti odą nuo ją sendinančių procesų, juos sustabdyti ir atstatyti odos struktūrą. Hialiurono rūgštis – pagrindinė veiklioji medžiaga, kompensuoja natūralų endogeninės hialiurono rūgšties praradimą ir atjaunina odą. Unikalus atjauninnantis kokteilis, susidedantis iš vitaminų, aminorūgščių, kofermentai, nukleorūgščių bazių, mineralų ir antioksidantų, stimuliuoja ląstelių gyvybines funkcijas, skatina baltymų gamybą ( elastano, kolageno ir t.t.), katalizuoja audinių biochemines reakcijas, aktyvuoja informacijos perdavimą tarp ląstelių, šalina odos trūkumus bei apsaugo nuo jų atsiradimo, mažina laisvųjų radikalų susidarymą.  Injekcijos gali būti atliekamos veido, kaklo, dekoltė, vidinėje rankų ir kojų pusėje, išorinėse plaštakų, pilvo srityse.

Mezoterapija yra biologinis odos gydymo metodas, reikalaujantis mažiausiai 5 procedūrų, kad oda pastebimai atjaunėtų. Po procedūrų kurso matomas visapusiškas, natūralus bei akivaizdus odos tekstūros pagerėjimas. Mezoterapija atgaivina ir giliai drėkina odą, kuriai trūksta skaistumo, tonuso, elastingumo ir stangrumo. Teigiami pokyčiai pastebimi jau po pirmosios mezoterapijos procedūros. Dingsta odos sausumas, ji tampa šviesesnė. Po to palaipsniui padidėja odos tonusas bei tankumas. Suglebusi oda įgauna formą ir jos paviršius labiau įsitempia. Mezoterapija skatina greitą, progresyvų ir ilgai išliekantį odos tekstūros pagerėjimą. Veidas pastebimai atjaunėja, išnyksta nuovargio požymiai.

Skausmas, juntamas mezoterapijos procedūros metu, yra labai nežymus. Dermatoveneologas gali pasiūlyti silpnus nuskausminamuosius, padėsiančius jaustis geriau. 
Mezoterapijos procedūra gali sukelti nežymius odos paraudimus,  bet jie išnyksta labai greitai ( per 30 – 60 min., priklausomai nuo odos jautrumo). Po šios procedūros galima iš karto sugrįžti prie kasdienių darbų ir pasirodyti viešumoje.

Dėl savo puikaus biologinio suderinamumo mezoterapija gali būti atliekama atskirai arba kartu su kitomis terapinėmis grožio procedūromis: odos pilingu, užpildais, botulino toksino injekcijomis bei procedūromis lazeriu. Kombinuotos terapijos stiprina gydomųjų procedūrų poveikį ir užtikrina ilgalaikį rezultatą.

 

Cheminis odos šveitimas

Cheminis odos šveitimas – tai populiarus ir saugus dermatologinis gydymas, kurio nauda yra gerai žinoma nuo Antikos laikų: po maudynių asilės piene Kleopatros oda tapdavo lygesnė dėl piene esančios pieno rūgšties.
Odos šveitimas nuo epidermio pašalina viršutinį negyvų ląstelių sluoksnį veido, kaklo, dekolte, nugaros srityse. Taip pat stimuliuoja odos ląstelių medžiagų apykaitą, todėl oda atsinaujina tiek paviršiuje, tiek ir iš vidaus.

Paviršinis odos šveitimas švelniai ir efektyviai koreguoja:
• smulkias raukšleles ir raukšles,
• pigmentines dėmes ir kitus odos pakenkimus,
• saulės padarytą žalą,
• blausią ir papilkėjusią veido spalvą,
• odos nelygumus,
• elastingumo trūkumą,
• jaunatvinius spuogus (akne).

Cheminis odos šveitimas grąžina veido odai gyvybingumą ir suteikia jai švytėjimo. Veido oda pašviesėja, tampa švelnesnė , elastingesnė, poros susitraukia, sumažėja raukšlės ir pigmentinės dėmės.
Procedūrų kursą sudaro nuo 3 iki 5 procedūrų, tarp kurių daroma savaitės pertrauka. Kursas gali būti kartojamas du kartus per metus.

Apgamų šalinimas

Radiochirurgija – tai operacija be pjūvio. Šalinant odos gerybinius auglius radiochirurginiu būdu minimaliai pažeidžiami minkštieji audiniai, išvengiama nervinių galūnių stimuliacijos, skausmingų raumenų susitraukimų, patinimo, skausmo. Užtenka tik vienos procedūros, todėl greičiau gyja žaizdelės, o likę randeliai beveik nepastebimi. Dėl šių priežasčių radiochirurginiu metodu dažnai atliekamos operacijos ir procedūros veido bei kaklo srityje (apgamų, išsiplėtusių veido kapiliarų šalinimas ir kt.).

Apie apgamo prigimtį, tinkamiausią jo šalinimo būdą sprendžia tik tai atliekantys gydytojai po vizualaus apžiūrėjimo, patikrinimo dermatoskopu, tyrimų įvertinimo.

Apgamai šalinami sulaukus 14 metų. Vieno apgamo šalinimo trukmė 10-15 min. Gijimo laikas – iki 10-12 dienų. Po apgamų pašalinimo galimi laikini pigmentacijos sutrikimai, nežymūs randiniai pakitimai, kurie gali būti gydomi specialiais pleistrais ar tepalais.

Kad apgamų bei kitų odos darinių šalinimo vietoje neatsirastų žymių (pvz. pigmentinių dėmių), po procedūros būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Nukritus šašui, rekomenduojama buvusio odos darinio vietą uždengti pleistro gabalėliu ar tepti apsauginiu kremu nuo saulės. Pavasarį ir vasarą nepatariama šalinti apgamų ar kt. odos darinių viršutinėje veido dalyje.

Biorevitalizacijos procedūros

Visais laikais moterys puoselėjo savo grožį ir stengėsi išsaugoti jaunystę kuo ilgiau. Tačiau, laikui bėgant oda praranda savo elastingumą, glotnumą, praranda savo tonusą. Taip nutinka dėl hialurono rūgšties sumažėjimo mūsų odoje, kuri palaiko drėgmės balansą ir odos ,,gyvybingumą‘‘.. Hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga, esanti žmogaus organizme. Hialurono rūgšties pagrindinė ir pati vertingiausia savybė – gebėjimas pritraukti ir išlaikyti vandenį mūsų odoje, kurioje yra apie 50 procentų visos organizmo hialurono rūgšties. Hialurono rūgštį organizmas gamina pats ir naudoja ją sąnariams sutepti bei odos drėgmei užtikrinti. Ji tarsi ,,kempinė‘‘, kuri suteikia odai drėgnumą, stangrumą. Hialurono rūgštis sulėtina odos paviršiaus ragėjimo procesus, šalina toksinus ir metabolizmo produktus, atkuria odos drėgmę bei elastingumą, neleidžia atsirasti raukšlėms ir kitiems senėjimo požymiams. Tačiau laikui bėgant mūsų organizme hialurono rūgšties natūraliai mažėja, todėl oda praranda elastingumą, pradeda raukšlėtis.

Kas yra biorevitalizacija?
Išvertus tiesiogiai, biorevitalizacija reiškia ,,biologinį atsinaujinimą‘‘. Tai vienas iš efektyviausių ir natūraliausių būdu atjauninti odą nechirurginiu būdu. Biorevitalizacijos procedūra pristabdo senėjimo procesus, gražina odai stangrumą, elastingumą ir suteikia sveikos ir švytinčios odos efektą.

Biorevitalizacijos procedūrą atlieka patyręs gydytojas – dermatologas, kuris, įvertinęs odos būklę, pasiūlo individualią labiausiai tinkančią biorevitalizacijos schemą, parenka tinkamą biorevitalizacijos produktą. Dažniausiai rekomenduojamos 2-4 procedūros kas 2-3 savaites.

Kas vyksta biorevitalizacijos hialurono rūgštimi metu?
2007 metais amerikiečių mokslininkų įrodyta, kad suleidus hialurono rūgštį, tuo pačiu metu kartu su odos drėkinimu prasideda kolageno sintezės stimuliacija ir sumažėja jo suirimo greitis. Be to, stimuliuojama nuosavos hialurono rūgšties gamyba. Oda ne tik drėkinama, atstatomos jos savybės, bet ir gaunamas stiprus liftingas dėl naujai susiformavusių dermos skaidulų. Todėl atliekant biorevitalizaciją su hialurono rūgšties preparatais, po minimalaus procedūrų skaičiaus (3 procedūros su 3-4 savaičių pertrauka) galima gauti ilgalaikę, su laiku vis gerėjančią (indukuotos kolageno sintezės dėka) odos išvaizdą.

Kodėl biorevitalizacija efektinga?
Pirma, ką pamato pacientas – raukšlelių išsilyginimas. Šis efektas iš pradžių atsiranda dėl suleistos hialurono rūgšties, o vėliau dėl pačiame organizme padidėjusios nuosavos hialurono rūgšties ir kolageno sintezės.

Kaip atliekama procedūra?
Procedūros metu į dermą mikroinjekcijomis (daromos papulės) yra įvedama hialuroninė rūgštis. Patekusi į odą, hialurono rūgštis aprūpina odą vandeniu, įsijungia į apykaitos procesus. Pagerėja mikrocirkuliacija, odos ląstelių maitinimas ir oksidacijos procesai, prasideda nuosavos organizmo hialurono rūgšties sintezė – būtent šis momentas akivaizdžiai atsispindi odos išvaizdoje. Audiniams prisisotinus hialurono rūgšties, skatinama kolageno ir elastino sintezė.
Atliekant biorevitalizaciją, palaipsniui odą galima papildyti vis didesniu kiekiu hialurono rūgšties. Ilgalaikis rezultatas matomas po 2-4 procedūrų. Pacientas mato, kaip palaipsniui gerėja odos išvaizda: padidėja odos tonusas, elastingumas, pagerėja spalva, atsiranda „švytinčios odos“ išvaizda, drėgnos odos efektas, išsilygina smulkios raukšlės, atsistato odos struktūra. Tokiu būdu, biorevitalizacija yra stimuliuojančioji terapija – oda hialurono rūgšties preparatų dėka pati save atjaunina.

Skirtumai, lyginant su mezoterapija
Abi šios metodikos turi savo svarbią nišą estetinėje dermatologijoje įvairių odos problemų sprendimui. Revitalizacijos požiūriu pagrindiniai metodikų skirtumai:
• procedūrų kiekis. Biorevitalizacijos atliekamos 3, mezoterapijos – 3-5 procedūros.
• procedūros efektu. Atlikus biorevitalizacijos procedūrą, efektas matomas iš karto. Po mezoterapijos procedūrų efektas matomas ne iš karto, reikia atlikti keletą procedūrų.
• preparatų sudėtimi. Mezoterapijai, priklausomai nuo odos problemos, naudojami įvairių medžiagų kokteiliai, biorevitalizacijos metu suleidžiama gryna hialurono rūgštis.

Biorevitalizacija atliekama:
• senėjimo profilaktikai
• odos elastingumo ir stangrumo sumažėjimui
• sausai, dehidratuotai odai
• „stresinei odai“, laisvųjų radikalų poveikiui
• esant nepilnavertei mitybai
• smulkioms raukšlėms naikinti
• esant paryškėjusioms gravitacinėms ir mimikos raukšlėms
• veido ovalo gravitaciniams pokyčiams
• papilkėjusiai, „pavargusiai“‚ „rūkalių odai“
• prieš ar deriniuose su kitomis estetinėmis procedūromis, siekiant pagerinti rezultatus, prieš plastines operacijas
• po agresyvių odos procedūrų
• odos reljefo vientisumo pakenkimui (strijos, randai) ar jų profilaktikai
• prieš saulės vonias, taip pat siekiant atgaivinti odą po saulės nudegimų
• po įvairių stresų
• moterims po gimdymo.

Kokiose srityse atliekama biorevitalizacija?
Dažniausiai atliekamos procedūros veido, kaklo, dekolte, plaštakų, dilbių srityse. Tai labiausiai priežiūros reikalaujančios atviros kūno vietos, kadangi šios sritys labiausiai pažeidžiamos UV saulės spindulių ir veikiamos fotosenėjimo.

Kiek procedūrų reikia atlikti?
Atliekant biorevitalizaciją, momentinis efektas matomas iš karto po pirmos procedūros, tačiau rekomenduojama atlikti procedūrų kursą. Naujos kartos biorevitalizacijai skirtų preparatų procedūrų reikia atlikti mažiau nei pirmos kartos – standartiškai iš viso atliekamos 2-3 procedūros 1 kartą per mėnesį. Atlikus procedūrų kursą, pagal poreikį rekomenduojama atlikti palaikomąsias procedūras.
Kokia procedūros trukmė?
Procedūra trunka 30-60 minučių, priklausomai nuo srities, kurioje atliekama procedūra. Po procedūros nedidelis patinimas, paraudimas yra normalios, trumpalaikės odos reakcijos.
Rekomendacijos prieš ir po procedūros:
Specifinių apribojimų, prieš atliekant biorevitalizaciją nėra, tačiau savaitę prieš procedūrą patartina nevartoti aspirino ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių medikamentų, vartojamų nuo skausmo, temperatūrai ar uždegimui mažinti. Po procedūros 3-7 dienas reikėtų vengti saunos, pirties, baseino, UV spindulių. Po procedūros gydytoja pataria, kaip prižiūrėti odą namuose.

Kontraindikacijos:
• nėštumas ir laktacijos periodas
• autoimuniniai susirgimai
• vietinė odos infekcija numatomoje atlikti srityje
• ūmūs infekciniai susirgimai
• lėtinių ligų paūmėjimai
• pakilusi kūno temperatūra
• anafilaksinis šokas anamnezėje
• polinkis į keloidinius randus
• nekontroliuojama epilepsija
• porfirija.

Dermatovenerologai

Dermatovenerologai konsultuoja, diagnozuoja ir gydo odos ligas, kosmetinius odos, nagų ir plaukų pažeidimus, atlieka gydomąsias ir kosmetines procedūras.