Šlaunų ir kelių plastika

Šlaunų oda dažniausiai pasmunka numetus daug svorio. Pasmukus šlaunų odai, virš kelių susidaro bangelė, kurią galima pakoreguoti atliekant šlaunų tempimą.

Žastų plastika

Žastų plastikos operacija atliekama, kai dėl svorio pokyčių, senėjimo ar paveldimumo viršutinės rankos dalies audiniai bei oda tampa nukarę. Ši būklė nepataisoma sportuojant, ja pakoreguoti gali tik operacija.

Žastų plastikos operacijos metu sumažinamas kabančios odos perteklius žastų srityje, įtempiamas ir išlyginamas formuojantis viršutinės rankos dalies formą pagrindinis palaikomasis audinys, pašalinamas viršutinėje rankos dalyje susikaupusių riebalų perteklius.

Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą, ji vidutiniškai trunka apie 1-2 valandas.

Veido patempimas

Su amžiumi žmogaus odos elastingumas bei stangrumas mažėja, o tai ypač atsispindi veide. Atsiranda raukšlės, odos pasmukimas, sumažėja bei persiskirsto poodinis riebalinis audinys, dėl ko atsiranda veido senėjimo požymiai. Šiuos procesus paspartina ir įvairūs išoriniai veiksniai: rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, ultravioletiniai spinduliai, stresas ir kt.

Nedideles, pavienes raukšles galima koreguoti botulino toksino arba užpildų injekcijomis, tačiau ateina laikas, kai šie metodai tampa nebeefektyvūs. Tuomet gali būti atliekama veido patempimo operacija. Ji retai kada atliekama anksčiau, nei sulaukus 50-ties metų.

Kartais veido atjauninimui pakanka atlikti tik veido odos patempimą, tačiau dažniausiai tuo pat metu yra patempiami ir gilesni audiniai. Dažnai kartu patempiama ir kaklo oda.

Tai viena iš populiariausių, bet ir sudėtingiausių estetinių operacijų.

Veido patempimo operacijos metu patempiama apatinė veido dalis, išlyginamos raukšlės, atstatomi veido ir kaklo kontūrai.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Priklausomai nuo operacijos apimties, ji trunka apie 3-5 valandas.

Pjūviai yra atliekami plaukuotoje galvos dalyje virš ausies, priekinėje ausies dalyje, bei užausyje, todėl po pilno sugijimo randai tampa beveik nepastebimi.

Pirmas 3 dienas po operacijos kiekvieną valandą apie 15-20 minučių veidą reikia vėsinti šaltais paketais (naktį nebūtina). Kraujosrūvos ir patinimas po veido patempimo operacijos paprastai išnyksta po 2-3 savaičių, siūlai pašalinami po 7 dienų. Sportas ar sunkus fizinis darbas nerekomenduotinas 4-6 savaitės po operacijos.

Vokų plastika: viršutiniai vokai

Dažniausiai pacientai skundžiasi, kad dėl užkritusių vokų sunku skaityti, žiūrėti televizorių, pavargsta akys.

Tai labai saugi ir rezultatyvi procedūra, kuri tikrai efektyviai gerina pacientų savijautą.

Operacijos metu yra pašalinamas odos, raumens perteklius, jei yra – riebalinės išvaržos. Praėjus penkioms dienoms po operacijos pašalinamos siūlės. Po vokų plastikos pacientai dienos stacionare praleidžia 3-4 valandas – tuo metu specialiais paketais vėsinami akių vokai. Likusią dienos dalį pacientams rekomenduojama gulėti namuose, toliau vėsinant operuotą vietą.

Tikimybė, kad užkritusių akių vokų operaciją teks kada nors kartoti, – labai nedidelė.

„Northway“ medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijos kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Sėdmenų plastika

Netobula sėdmenų forma gali būti nulemta genetiškai, sąlygota svorio netekimo ir sėdmenų odos nukarimo ar amžiaus. Plokšti ar neproporcingai maži sėdmenys taip pat dažnai sukelia psichologinį nepasitenkinimą ir nepilnavertiškumo jausmą.

Kartais sėdmenų formą pakoreguoti pavyksta intensyvių treniruočių ir suderintos mitybos metu, tačiau dažnai prireikia ir medicininių metodų. Pastaruoju metu sėdmenų formos korekcijai naudojamas ypač populiarus ir efektyvus būdas  – sėdmenų pakėlimas.

Sėdmenų pakėlimui naudojamos to paties žmogaus riebalinės ląstelės, operacijos metu pagražinamas ne tik sėdmenų kontūras, bet ir kitų kūno sričių, nuo kurių nusiurbiami riebalai, linijos. Tai saugiausias ir natūraliausias sėdmenų didinimo metodas.

Kitas efektyvus būdas – implantai

Sėdmenų implantai yra dedami siekiant sėdmenis padidinti ar pakoreguoti jų formą. Konsultacijos metu pacientas su plastikos chirurgu aptaria, kokie bei kokio dydžio implantai būtų dedami, pjūvio vieta, implantų vieta, anestezijos būdas.

Operacijos metu dažniausiai taikoma bendroji nejautra. Operacija paprastai trunka 2-3 val. Pjūvis daromas sėdmenų apačioje per raukšlę prie šlaunies arba ties kryžkauliu. Implantai gali būti dedami tiek po didžiuoju sėdmens raumeniu, tiek ir ant jo viršaus. Po implantų įdėjimo pjūviai užsiuvami, o ant jų dvi savaites po operacijos yra nešiojamas kompresinis tvarstis. Praėjus kelioms valandoms po operacijos, jei nėra komplikacijų, pacientas išleidžiamas į namus. Siūlės išimamos po 7-10 dienų, tinimas praeina po kelių savaičių.

Sėdmenų implantai tempia audinius (ypač jeigu dedami po raumeniu), todėl po operacijos pacientas gali jausti skausmą. Gydytojas skiria medikamentų skausmo malšinimui. Pirmomis dienomis po operacijos sunkiau judėti.

Fizinio krūvio derėtų vengti keletą savaičių po operacijos. Atstatomasis periodas gali užtrukti iki 1 mėnesio.

Riešo kanalo sindromo šalinimas

Vyresnio amžiaus moterys, dirbančios sunkų fizinį darbą ar atliekančios daug monotoniškų judesių, metams bėgant naktimis pradeda jausti pirštų tirpimą ar net deginantį riešo skausmą. Medikai joms neretai diagnozuoja riešo kanalo sindromą. Vyrai šia liga serga daug rečiau.

Riešo kanalo sindromas dažniausiai smarkiai apsunkina gyvenimą. Pradžioje jis pasireiškia tik naktiniu 3–4 pirštų tirpimu, tačiau ilgainiui tirpimas stiprėja, o laikui bėgant ir nesiimant jokių priemonių situacija blogėja, skausmai tampa deginančio pobūdžio. Negydant pirštai tampa visai nejautrūs, viskas krinta iš rankų, greičiau galima susižeisti, pirštų galai net gali išopėti, atrofuojasi nykščio pakylos raumuo, sutrinka plaštakų funkcija.

Riešo kanalo sindromui išsivystyti įtakos turi anatominiai riešo ypatumai, sisteminės ligos (diabetas, reumatoidinis artritas), lokalūs uždegimai, traumos, ilgalaikis monotoninis darbas. Visais minėtais atvejais padidėja spaudimas riešo kanale, o dažniausia priežastis – per didelis plaštakų fizinis krūvis ir sausgyslių dangalų uždegimai.

Jeigu toks sindromas išsivystė ir nepadeda vaistai nuo uždegimo, įtvaras, vienintelis rezultatyvus gydymo būdas – efektyvi chirurginė operacija – riešo kanalo atvėrimas ir giliai esančio riešo laikiklio perpjovimas.

Operaciją galima atlikti tiek atviru būdu, tiek endoskopiškai. Populiaresnės yra atviros operacijos.

Perpjovus riešo laikiklį riešo kanale padaroma daugiau vietos ir sumažinamas spaudimas. Deginantys naktiniai skausmai išnyksta jau kitą dieną po operacijos. Pradžioje gali būti pirštų jutimo sutrikimų, tačiau laikui bėgant ir jie išnyksta. Nedidelis skausmas po operacijos kurį laiką jaučiamas tik pjūvio vietoje. Praėjus savaitei pašalinami siūlai. Keletą savaičių patartina riboti fizinį krūvį, pasaugoti riešą, apvyniojant jį elastiniu tvarsčiu, naudoti B grupės vitaminus.

Medicinos centras „Northway“ yra sudaręs sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijos kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Randų plastika

Randai susidaro dėl traumų, cheminių ir temperatūrinių nudegimų, chirurginių operacijų, jonizuojančios spinduliuotės. Nuo randų prigimties, vietos, formos, dydžio, gylio priklauso ir jų gydymas – šlifavimas, tirpalų injekcijos, chirurginis.

Ar randas taps mažiau pastebimas, ar visai nesimatys, lemia ne tik gydymo sudėtingumas bei teisingai parinkta metodika, bet ir paveldimos odos gijimo savybės, pigmentacija, žmogaus amžius. Kai kurie randai primena apie save kiekvieną dieną, ypač esantys lenkimo vietose, ribodami raumenų, sąnarių, sausgyslių judesius. Randai gali kelti ir psichologinių problemų dėl atsiradusios išvaizdos trūkumų.

Nereiktų vengti apsilankyti pas plastikos chirurgą, nes dalis randų šalinama, taikant vietinę nejautrą ir gali būti gydomi ambulatoriškai.

Neretai plastikos chirurgai sulaukia vaikų, – juk tokiame amžiuje judrūs, neatsargūs vaikai patiria įvairių traumų. Kad estetinis defektas neperaugtų į psichologines problemas, plastinę operaciją rekomenduojama atlikti iki brendimo pradžios.

Pilvo plastika ir riebalų nusiurbimas

Pilvo plastikos prireikia, kai po nėštumo deformuojasi pilvo siena. Kai kurioms moterims po nėštumo pilvo siena negrįžta į pirminę padėtį, įvyksta vadinamosios baltosios linijos diastazė, padidėja atstumas tarp pilvo tiesiųjų raumenų. Taip pat gali suglebti oda, atsirasti strijos, prijuostės tipo deformacija. Fiziniais pratimais moteris negali atstatyti buvusios formos.

Operacijos metu galima pašalinti „prijuostę“, atidalinti odą su poodžiu nuo pilvo sienos, panaikinti diastazę suartinant raumenų pilvelius ir ištempti odą nuo bambos iki gaktos srities. Tokiu būdu pašalinama ne tik nudribusi oda, bet ir į pradinę padėtį grąžinami pilvo raumenys, vėl paryškinant taliją.

Riebalų nusiurbimas dažniausiai atliekamas pilvo plastikos operacijos metu, kai papildomai panaikinamos riebalų sankaupos šonuose. Tačiau jis gali būti taikomas ir atskirai. Procedūros metu panaikinamos riebalų sankaupos tam tikrose lokaliose zonose – pagurklio, pilvo srityje, šlaunų išoriniuose paviršiuose ir pan.

Per nedidelius pjūvelius į organizmą įvedami zondai, suleidžiami specialūs vaistai ir tam tikra įranga pašalinami vaistai kartu su riebalų ląstelėmis. Po operacijos pacientas stacionare praleidžia parą, nes pjūvių vietos gali šlapiuoti. Vėliau nedideli pjūveliai užklijuojami ir pacientas išleidžiamas namo.

Praėjus savaitei po operacijos galima planuoti grįžti į darbą, tačiau fizinių pratimų reikia vengti mažiausiai mėnesį. Sveikimą pagreitina ir palengvina dėvimas spaudžiamasis korsetas (jis padeda sutvirtinti naują pilvo formą), gulėjimas pusiau sėdimoje padėtyje, sulenkiant kojas per kelius ir klubus. Tokiu būdu ilsintis mažėja pilvo sienos tempimas. Randai ilgainiui šviesėja ir tampa nežymūs.

Vis dėlto riebalų nusiurbimas atliekamas ne visais atvejais. Visų pirma, pacientui siūloma kreiptis į dietologą ar chirurgą, atliekantį skrandžio mažinimo operacijas, taip pat rekomenduojama keisti gyvenimo būdą, sportuoti.

Odos patempimas siūlais

Senstant organizmui, audiniai susilpnėja, prarandami odos riebalai, odos atraminė struktūra tampa netvirta ir suglebusi. Pagrindinės sritys, kurioms būdingas suglebimas – tai skruostai, oda apie akis, antakiai, apatinis žandikaulis ir kaklas. Atsiradus šių sričių suglebimui veido kontūras ilgėja, o pats veidas atrodo senesnis. Skruostų bei antakių suglebimu neretai skundžiasi ir jaunesni žmonės, dar nepasiruošę pilnam veido odos chirurginiam patempimui. Jie nori, kad randai būtų minimalūs, o veido oda atrodytų “gaiviau” (atjaunėtų, tačiau nebūtų keičiamas natūralus veido kontūras) ir ieško procedūrų, kurios būtų efektyvios, tačiau ne tokios invazinės kaip chirurginės procedūros.

Kaip teigia plastikos chirurgai, kiekvienas estetinei operacijai ryžęsis pacientas, nori, kad operacija paliktų kuo mažesnius randus, ypač tuomet, kai atliekamos veido procedūros. Tačiau netgi pasitelkus pačias tiksliausias endoskopines procedūras, pjūvio randas greičiausiai bus matomas. Pacientų norai ir lūkesčiai įtakojo būdų, kuriais siekiama užtikrinti kaip įmanoma mažesnius pooperacinius randus, paieškas ir sąlygojo veido odos patempimo, naudojant siūlų implantavimą, procedūros atsiradimą.

Veido odos patempimo siūlais procedūra yra kur kas mažiau invazinė nei tradicinės viduriniosios veido srities ir antakių pakėlimo procedūros. Be to, ši procedūra užtrunka gerokai trumpiau, poprocedūrinis laikotarpis taip pat yra trumpesnis. Odos patempimas siūlais vis labiau populiarėja tarp jaunesnių žmonių, norinčių subtilių pokyčių, siekiant sustabdyti senėjimo požymių (veido odos suglebimo) atsiradimą.

Odos patempimo siūlais procedūros rezultatai aiškiai pastebimi iš karto po jos ir vis gerėja dar apie šešis mėnesius, kadangi aplink implantuotus siūlus suaktyvėja kolageno gamyba, skatinanti papildomą odos patempimą.

Tirpstančių siūlų yra įvairių. Vieni siūlai turi “kabliukus”, kurie yra išdėstyti viena kryptimi ir “atsiveria” tuomet, kai yra implantuojami į poodinius audinius bei “pratempiami” į numatytą sritį odoje. Įvedant siūlus, šie kabliukai lengvai „užkabina“ audinį. Tada jis „prikabinamas“ ir pakeliamas. Siūlai yra rūpestingai implantuojami iš anksto numatytose veido srityse, kad sudarytų atramą audiniams ir juos patemptų. Atlikus implantavimą, siūlai prisitvirtina prie trabekulinio jungiamojo audinio tinklo ir tokiu būdu pakelia sukritusias veido sritis, atstato veido kontūrus. Kita tirpstančių siūlų rūšis – tai siūlai su tirpstančiais kūgio formos fiksatoriais, kurie nuo siūlo centro po keturis nukreipti į skirtingas puses. Šių dvikrypčių siūlaų poveikis dvejopas. Pastumiant odą ant įverto siūlo kūgio formos fiksatoriai įstringa riebaliniame audinyje ir fiksuoja odą koreguotoje padėtyje. Besirezorbuojantis siūlas dar ir stimuliuoja kolageno sintezę.

Odos patempimas, implantuojant į ją siūlus, gali būti atliktas išorinėje antakių, skruostų, apatinio žandikaulio linijos, lūpų ir kaklo srityse. Odos patempimas siūlais gali būti derinamas su audinių užpildais, riebalų persodinimu ar kitomis odos atnaujinimo procedūromis. Šių procedūrų bendras rezultatas gali būti tiesiog nuostabus.

Nosies plastika

Nosis – tai centrinė veido struktūra, todėl jos deformacijos yra ypač pastebimos. Tai verčia žmogų nepatogiai jaustis. Deformacijos gali būti įgimtos (genetiškai paveldėtos) arba įgytos (atsiradusios dėl traumos, infekcijos ar navikinių darinių). Dažnai kartu būna ir funkciniai kvėpavimo ar uoslės sutrikimai.

Nosies deformacijų korekcijai gali būti atliekama uždara arba atvira plastika. Uždara nosies plastika, kuomet pjūvis atliekamas vidiniame šnervės paviršiuje, naudojama nedidelės apimties deformacijoms koreguoti (nosies nugarėlės nelygumams, pertvaros iškrypimams, nosies kriauklių korekcijai). Jei reikalinga didesnės apimties operacija (nosies galo plastika, pertvaros defektų korekcija, nosies nugarėlės rekonstrukcija), tai paprastai atliekama atvira nosies plastika, kuomet pjūvis daromas nosies apatinėje dalyje.

Po nosies operacijų matomos kraujosrūvos, kurios išnyksta per 1-2 savaites, siūlai šalinami (jei atliekama atvira nosies plastika) po 5-7 dienų, kartais 3-4 savaites pacientui tenka nešioti apsauginį nosies įtvarą.