Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Polipai gimdoje

Polipai gimdoje randami pas vieną iš dešimties moterų. Tai – ne piktybiniai, bet gerybiniai augliai todėl jie nesukelia labai sunkių sveikatos sutrikimų. Vis dėlto, jie gali sukelti nemalonius pojūčius, nedideles sveikatos problemas ar tapti piktybiniais, todėl svarbu juos laiku pastebėti ir pašalinti.

Kaip įtarti, atpažinti, jog nemalonių pojūčių sukėlėjai – polipai?

Polipai gimdoje gali slėptis ilgą laiką be jokių simptomų, tačiau atidžiai stebint savo savijautą bei kūno pokyčius įmanoma įtarti jų buvimą. Jie pasireiškia šiais simptomais:

  • Kraujingomis išskyromis iš makšties
  • Gausiu kraujavimu menopauzės ar menstruacijų metu
  • Kraujavimu po lytinių santykių
  • Stipriais, spazminiais pilvo skausmais
  • Nevaisingumu

Kodėl svarbu juos gydyti?

Nepašalinus iš gimdos jie gali ne tik tapti piktybiniais augliais, bet ir sukelti nevaisingumą. Nevaisingumą sukelia polipų dariniai, kurie yra išsidėstę tiek gimdos ertmėje, tiek kiaušintakiuose.

Polipai gimdoje gali būti nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų dydžio. Patys mažiausi Kuo didesnis polipas, tuo rimtesnę grėsmę jis gali kelti Jūsų sveikatai.

Kaip jie gydomi?

Labai nedideli polipai gimdoje nesukelia didesnių pasekmių, tačiau jie turi būti nuolat stebimi. Didesni yra šalinami specialia, chirurgine procedūra. Šios procedūros bazinė kaina „Northway“ medicinos centre yra apmokama privalomojo sveikatos draudimo lėšomis.

Kai šalinami polipai, rekomenduojama kartu atlikti frakcinę gimdos ambraziją. Šios minimaliai invazinės operacijos trukmė – tik apie 20 min, o rezultatas – akivaizdus. Po polipų šalinimo operacijos 2 savaites nerekomenduojama maudytis vandens telkiniuose, 10 dienų – vengti didelio fizinio krūvio, o praėjus pooperaciniam laikotarpiui, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, įvertinsiančiu Jūsų pooperacinės sveikatos būklę.

Gimdos polipų priežastys

Polipai gimdoje gali atsirasti dėl įvairių veiksnių. Vienas iš pagrindinių – hormonų lygio svyravimai. Kiti, ne mažiau svarbūs, rizikos veiksniai – nutukimas, aukštas kraujo spaudimas, kai kurių vaistų vartojimas. Nėra vieno universalaus recepto, kaip išvengti polipų gimdoje susidarymo, tačiau tokios profilaktinės priemonės, kaip aktyvesnis gyvenimo būdas, kraujo spaudimo mažinimas, reguliarūs apsilankymai pas gydytojus, pasak specialistų, gali padėti sumažinti polipų atsiradimo riziką.