Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Otorinolaringologai

„Northway“ medicinos centre dirbantys aukštos kvalifikacijos otorinolaringologai konsultuoja, gydo vaikus ir suaugusius, sergančius nosies, ausų, ryklės, gerklų ar balso stygų ligomis. Gydytojas otorinolaringologas apžiūri pacientą, atlieka visus reikalingus tyrimus (audiometriją, endoskopiją, biopsija ir kitus), esant poreikiui gali taikyti chirurginį gydymą.

Otorinolaringologija – tai viena iš sudėtingiausių medicinos sričių, apimanti galvos bei kaklo chirurgiją. „Northway“ medicinos centre didelis dėmesys skiriamas tiek vaikams, tiek suaugusiems: atliekamos ūmaus būgnelio plyšimo pridengimo, burnos, ryklės gerybinių navikų ekstirpacijos, kochtomijos, tonzilektomijos ir kitos operacijos, taip pat taikomi naujausi miego apnėjos, knarkimo gydymo metodai. Diagnostikai bei gydymui naudojama pažangi, minimaliai invazyvi endoskopinė technika.

Prieš operaciją būtina registruotis specialisto konsultacijai. Chirurginis gydymas planuojamas gydytojo otorinolaringologo bei paciento suderintu laiku. Galutinė paslaugos kaina apskaičiuojama susumavus operacijos, chirurgo ir gydytojo anesteziologo konsultacijų, anestezijos bei slaugos kainas.

Dažniausiai pasitaikantys otorinolaringologiniai susirgimai:

  • sinusitas;
  • ausų uždegimas;
  • gerklės skausmas;
  • angina;
  • faringitas;
  • alerginis rinitas.

Nosies, gerklų, ausų ligos

Pasunkėjęs kvėpavimas pro nosį gali sukelti įvairių sveiktos sutrikimų – galvos skausmą, miego sutrikimus, sumažėjusį darbingumą. Šio negalavimo priežasčių yra daug: nosies pertvaros iškrypimas, alerginis procesas, infekcija, adenoidai, augliai. Tiksliai diagnozuoti ligas otorinolaringologas gali atlikdamas videoendoskopinį nosies tyrimą. Jo metu į nosies ertmes įvedamas optinis prietaisas. Toks tyrimas nėra skausmingas ir trunka gan trumpai. Jei reikia, imama biopsija.

Šaltuoju metų laiku neretai jaučiamas gerklės skausmas, galintis būti peršalimo, anginos, faringito ir kitų ligų simptomas. Daugeliu atveju, pajutus gerklės skausmą, kreipiamasi ne į gydytoją, o skubama į vaistinę. Tačiau vaistai nebus tokie efektyvūs, jei jais bus gydomos ne tos ligos, kurioms jie yra skirti. Tiksliai diagnozuoti gerklės ligas gali gydytojas otorinolaringologas.

Pagrindiniai ausų uždegimo požymiai yra skausmas ausyje, karščiavimas, ausies užgulimas bei klausos pablogėjimas. Kūdikiams ir vaikams taip pat būdingas neramumas, padidėjęs irzlumas. Šie simptomai dažnai pasireiškia kartu su peršalimo simptomais – kosuliu, sloga, gerklės uždegimu. Ausies uždegimas gali būti diagnozuojamas atliekant otoskopinį tyrimą, pneumootoskopiją arba mikroskopiją, taip pat tiriant klausą, ausies būgnelio judrumą, taikant įvairius laboratorinius tyrimus.

Nosis, gerklė, ausys yra glaudžiai tarpusavyje susijusios anatominės struktūros, todėl neretai viename organe prasidėjusi infekcija, tinkamai negydant, daugeliu atvejų komplikuojasi šalia esančio organo uždegimu bei plinta toliau. Bet kuri infekcija gali komplikuotis ir tapti sunkia liga, todėl ją būtina gydyti laiku. Gydytojas otorinolaringologas gali tiksliai diagnozuoti nosies, ausų, ryklės, gerklų ir balso stygų ligas bei paskirti efektyvų gydymą.