Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Kraujo tyrimai

Ko gero kiekvienam yra tekę duoti kraujo siekiant nustatyti sveikatos būklę, siekiant diagnozuoti pakitimus, uždegimus. Kraujas imamas iš venos arba iš bevardžio piršto, kurio oda yra plonesnė, lengviau praduriama. Bevardžio piršto pagalvėlėje yra ir mažiau nervinių galūnių, todėl pacientas jaučia silpnesnį skausmą. Nors kai kuriems kraujo ėmimas iš venos atrodo nemaloni procedūra, tačiau tai net mažiau skausminga nei imant iš piršto.

Iš kur bus imamas kraujas priklauso nuo to, kokius kraujo rodiklius ruošiamasi tirti. Išsamesniems tyrimams atlikti visada imamas kraujas iš venos.

Tyrimų nauda

Kraujo tyrimas padeda laiku ir tiksliai diagnozuoti įvairius sveikatos sutrikimus. Vilniuje, medicinos centre „Northway“ įsikūrusioje laboratorijoje įdiegta įranga, užtikrinanti aukštą tyrimų patikimumą. Ši laboratorija centro pacientams siūlo vieną plačiausių tyrimų spektrų Lietuvoje.

Pirminis profilaktinis kraujo sudėties tyrimas parodo kraujyje esančių forminių elementų ir kitų netipinių ląstelių kiekį, formą, tūrį, pasiskirstymą pagal rūšį. Atliekant tokį tyrimą galima atpažinti mažakraujystę, uždegiminius susirgimus, alergijas, taip pat jis naudingas siekiant atskirti bakterinės ar virusinės kilmės infekcijas. Nustačius tam tikrą patologiją, rekomenduojamas nuodugnesnis tyrimas.

Būtinas išankstinis pasiruošimas

Nuokrypiai nuo normos nebūtinai visada rodo ligą, o geri tyrimo rezultatai – kad ligos nėra. Dėl šios priežasties nereikėtų išsigąsti pirminių kraujo tyrimo duomenų.

Svarbu žinoti, kad reikia tinkamai pasiruošti tyrimui, kad jis parodytų kuo tikslesnius rezultatus.

Likus 1-2 dienoms iki tyrimo, specialistai pataria valgyti mažiau riebaus ar kepto maisto, nevartoti alkoholio. 3 valandas prieš bendrą, hematologinį tyrimą rekomenduojama nieko nevalgyti, gerti tik vandenį. Likus 1 valandai iki tyrimo patartina nerūkyti. Be to, prieš tyrimą rekomenduojama vengti fizinio krūvio bei streso. Todėl likus 10-15 minučių iki procedūros patariama nusiraminti, pailsėti. Prieš atliekant specifinius kraujo tyrimus reikalinga iš anksto pasitarti su gydytoju, kuris nurodys, kaip pasiruošti siekiant objektyvių rezultatų. Prireikus, gydytojas paskirs pakartotiną tyrimą diagnozei patvirtinti.

Teigiama, kad pats tinkamiausias laikas, kuriuo turėtų būti atliekami šie tyrimai yra 10 valanda ryto, nes kitu paros metu daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje gali svyruoti. Moterų harmoninių tyrimų rezultatams įtakos turi menstruacinis ciklas, taigi, ruošiantis atlikti kraujo tyrimą, reiktų nurodyti ciklo fazę ir vadovautis gydytojo rekomendacijomis.