Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Angiochirurgai

Angiochirurgija – tai kraujagyslių chirurgija. Angiochirurgai (kraujagyslių chirurgai) konsultuoja pacientus, turinčius arterinės, veninės, limfinės sistemos patologiją, atlieka skleroterapijos procedūras, kojų venų operacijas. Išryškėjus smulkiųjų kapiliarų tinklui, jį galima pakoreguoti skleroterapija, lazeriu, kai kuriais atvejais pakanka ir kompresinių kojinių, o sudėtingesnių veninės kraujotakos sutrikimų atvejais rekomenduojama venų operacija.

Taikomos procedūros ir operacijos

„Northway“ medicinos centre Vilniuje atliekama kraujotakos sutrikimų diagnostika ir kraujagyslių chirurgija:

  • atliekami arterijų bei giliųjų ir paviršinių venų ultragarsiniai tyrimai naudojant modernią kraujagyslių skenavimo aparatūrą, išsamiai ištiriant vidines kraujagyslių sieneles;
  • atliekamos išsiplėtusių kapiliarų ir venų šalinimo procedūros: kapiliarų šalinimas lazeriu, skleroterapija, „CLaCS“ moderni venų skleroterapija naudojant ir lazerį;
  • atliekamos arterijų ir venų operacijos: klasikinės, lazeriu, radialiniu šviesolaidžiu, radiochirurginiu būdu, bioklijais.
  • gydomos bei operuojamos trofinės opos, atliekami galvos smegenų kraujotakos (miego ir slankstelinių kraujagyslių), aortos ir jos šakų (turintiems hipertoniją – inkstų kraujagyslių) tyrimai;
  • patariama, kokių profilaktikos ar gydymo priemonių reikėtų imtis.

Pacientus konsultuoja ir kraujagyslių ligas gydo patyrę gydytojai angiochirurgai, medicinos daktarai Gintaris Vilkevičius ir Rolandas Dagilaitis.

Kas sukelia venų ligas ir kada verta kreiptis

Viena iš didžiausių kojų venų išsiplėtimo rizikos veiksnių yra nuolatinis stovimas arba sėdimas darbas. Riziką dar labiau padidina darbo metu dar ir nuolat avimi aukštakulniai bateliai. Kojų venų ligos taip pat yra sąlygojamos paveldimumo, antsvorio, netinkamų ankštų drabužių.

Kojų venų nepakankamumas turi tris stadijas: pirmojoje žmogus nejaučia jokių simptomų, tačiau pakitimai jau vyksta, antrojoje atsiranda kojų sunkumas, tirpimas, tinimas, pradedamas pastebėti venų išsiplėtimas, na, o trečioje stadijoje venos jau yra ryškiai išsiplėtusios, atsiranda žaizdų, stiprus skausmas ir yra reikalinga kojų venų operacija.

Siekiant laiku užkirsti kelią venų ligos progresavimui, gydytojai angiochirurgai rekomenduoja kreiptis į juos pajutus pirmuosius kojų venų varikozės simptomus (kojų nuovargis, sunkumas ar tinimas, kojų mėšlungis ne tik naktį, bet ir dieną, išryškėjęs paviršinių kraujagyslių tinklas). Pirminės apžiūros metu gydytojas angiochirurgas  įvertina paciento kraujagyslių būklę ir paskiria gydymą, kuris gali būti trejopas: medikamentinis, chirurginis bei kombinuotas. Dažniausiai taikomas yra trečiasis gydymo būdas, apimantis tiek venų operaciją, tiek ir vaistus.