Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Angiochirurgai

Angiochirurgija – tai kraujagyslių chirurgija. Angiochirurgai (kraujagyslių chirurgai) konsultuoja pacientus, turinčius arterinės, veninės, limfinės sistemos patologiją, atlieka skleroterapijos procedūras, kojų venų operacijas. Išryškėjus smulkiųjų kapiliarų tinklui, jį galima pakoreguoti skleroterapija, kai kuriais atvejais pakanka ir kompresinių kojinių, o sudėtingesnių veninės kraujotakos sutrikimų atvejais rekomenduojama venų operacija.

„Northway“ medicinos centre Vilniuje atliekama kraujotakos sutrikimų diagnostika ir kraujagyslių chirurgija. Gydytojai angiochirurgai, medicinos daktarai Gintaris Vilkevičius ir Rolandas Dagilaitis konsultuoja pacientus ir gydo kraujagyslių ligas, atlieka arterijų bei giliųjų ir paviršinių venų ultragarsinius tyrimus, skiria konservatyvų ar operacinį gydymą, pataria, kokių profilaktikos ar gydymo priemonių reikėtų imtis.

Ultragarsiniai tyrimai atliekami modernia kraujagyslių skenavimo aparatūra, išsamiai ištiriant vidines kraujagyslių sieneles.  „Northway“ medicinos centre atliekamos arterijų ir venų operacijos (klasikinės, lazeriu, radialiniu šviesolaidžiu, radiochirurginiu būdu), kojų venų gydymas biologiniais klijais, kojų venų sklerozavimo procedūros, gydomos bei operuojamos trofinės opos, atliekami galvos smegenų kraujotakos (miego ir slankstelinių kraujagyslių), aortos ir jos šakų (turintiems hipertoniją – inkstų kraujagyslių) tyrimai.

Viena iš didžiausių kojų venų išsiplėtimo rizikos veiksnių yra nuolatinis stovimas arba sėdimas darbas. Riziką dar labiau padidina darbo metu dar ir nuolat avimi aukštakulniai bateliai. Kojų venų ligos taip pat yra sąlygojamos paveldimumo, antsvorio, netinkamų ankštų drabužių.

Kojų venų nepakankamumas turi tris stadijas: pirmojoje žmogus nejaučia jokių simptomų, tačiau pakitimai jau vyksta, antrojoje atsiranda kojų sunkumas, tirpimas, tinimas, pradedamas pastebėti venų išsiplėtimas, na, o trečioje stadijoje venos jau yra ryškiai išsiplėtusios, atsiranda žaizdų, stiprus skausmas ir yra reikalinga kojų venų operacija.

Siekiant laiku užkirsti kelią venų ligos progresavimui, gydytojai angiochirurgai rekomenduoja kreiptis į juos pajutus pirmuosius kojų venų varikozės simptomus (kojų nuovargis, sunkumas ar tinimas, kojų mėšlungis ne tik naktį, bet ir dieną, išryškėjęs paviršinių kraujagyslių tinklas). Pirminės apžiūros metu gydytojas angiochirurgas  įvertina paciento kraujagyslių būklę ir paskiria gydymą, kuris gali būti trejopas: medikamentinis, chirurginis bei kombinuotas. Dažniausiai taikomas yra trečiasis gydymo būdas, apimantis tiek venų operaciją, tiek ir vaistus.