Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Odos atjauninimas trombocitais praturtinta plazma

Veido atjauninimas trombocitais praturtinta plazma – tai itin naujoviškas, efektyvus metodas siekiant odos atjauninimo bei veido audinių regeneracinio efekto. Rezultatas – glotnesnė, jaunatviškai atrodanti oda.

Veido atjauninimas panaudojus trombocitų koncentratą yra rekomenduojamas siekiant pagerinti pačios odos tekstūros išvaizdą, išlyginti veido raukšles, odos įdubimus, kai kurių rūšių randus, pakelti nukritusius skruostus ir pan.

Atjauninimo trombocitų koncentratu procedūros metu iš venos imamas nedidelis paties paciento kraujo kiekis, kuris talpinamas specialiame vienkartiniame rezervuare ir centrifuguojamas. Centrifugos pagalba rezervuare esantis kraujas išsiskaido į skirtingus komponentus, tarp jų išskiriamas ir minėtai procedūrai reikalingas – trombocitų koncentratas. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 8 kartų didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje.

Paruoštą trombocitų koncentratą gydytojas plona, trumpa adata (3-4 mm) suleidžia į reikalingus veido taškus, taip siekiant sukelti veido odos regeneracijos procesus. Prieš leidžiant PRP naudojamas vietinis nuskausminimas.

Kraujyje cirkuliuojantys trombocitai ne tik sukelia natūralų kraujo krešėjimą, tačiau yra atsakingi ir už audinių regeneraciją bei, šiuo atveju, natūralų veido audinių atjauninimą. Trombocitų sudėtyje yra įvairių augimo faktorių, kurie savo gijas išleidžia vos tik trombocitai aktyvuojami. Šie augimo faktoriai vaidina labai svarbų vaidmenį atnaujinant veido audinius bei atjauninant pačią odą. Kraujyje esantys trombocitai aktyvuoja natūralias kamienines ląsteles, kurios cirkuliuoja veido audiniuose ir tokiu būdu stimuliuoja paties paciento odos ląsteles, skatina kolageno bei elastino gamyba, t.y. sukeliamas veido odos atjauninamasis efektas.