Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Skrandžio endoskopija (fibrogastroskopija)

Skrandžio endoskopija (fibrogastroskopija) – moderniausias ir informatyviausias būdas, įgalinantis gydytoją specialiu prietaisu apžiūrėti stemplę, skrandį, dvylikapirštę žarną. Šio tyrimo metu gydytojas gali paimti biopsiją, diagnozuoti esančias ligas, nustatyti diagnozę.

Tyrimui reikalingas specialus pasiruošimas. Prieš fibrogastroskopijos tyrimą rekomenduojama nevalgyti ir negerti 5-6 val. Jei tyrimo metu bus taikoma intraveninė nejautra, o tyrimas atliekamas ne nuo pat ryto, visą dieną negalima valgyti ir gerti. Jei vartojami kraujospūdį mažinantys vaistai, juos būtina išgerti ryte su gurkšneliu vandens.

Daugelis žmonių bijo endoskopinių tyrimų dėl nemalonių pojūčių, ar galima jų išvengti?

Atmesti svetimkūnį – natūralus žmogaus refleksas. Žmonių jautrumas yra įgimtas ir skirtingas, kaip ir skausmo slenkstis. Bet kuriuo atveju prieš endoskopinį viršutinės virškinamojo trakto dalies tyrimą pacientams yra atliekama vietinė ryklės nejautra purškiant į burną lidokaino aerozolį. Kai kurie pacientai nepagrįstai bijo šių tyrimų, bet juos ištveria nesunkiai, o yra tokių, kurie visai nebijo, bet jų vėmimo refleksas iš tiesų labai stiprus ir jiems šį tyrimą atlikti yra sudėtingiau. Tokiems žmonėms taikoma trumpa intraveninė anestezija. Ši bendra narkozė trunka vos kelias minutes, naudojami vaistai, kurie veikia labai trumpai ir neturi nemalonių pašalinių poveikių.