Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu šalinamos minkštos ir kietos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (dantų akmenis), gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti periodonto ligas.

Kaip vyksta procedūra
• Pirmiausiai įvertinama dantų ir burnos audinių būklė. Viršdanteniniai ir podanteniniai konkrementai šalinami ultragarsiniu skaleriu, bei rankiniais periodontologiniais instrumentais (kiuretėmis) baigiami šalinti podanteniniai konkrementai, nulyginami šaknų paviršiai.
• Dantys poliruojami oro abrazijos būdu AIR-FLOW. Pigmentinės apnašos (susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ir kitų dažančių medžiagų) poliruojamos oro abrazijos būdu „Air – Flow“. Tai neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas bei pašviesinti dantis. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias pigmentines apnašas.
• Dantų ir plombų paviršius poliruojamas abrazyvo turinčia pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, mažiau kaupiasi apnašų ir akmenų.
• Jautrių dantų kakleliai nujautrinami specialiomis priemonėmis.
• Profesionalios burnos higienos metu pacientui išaiškinama individualios burnos higienos svarba, parenkamos tinkamos burnos higienos priemonės ir išmokoma jomis teisingai naudotis.