Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Skauda sąnarius? Pasirūpinkite savo sveikata!

Sąnarių skausmas – daug neigiamų emocijų sukelianti problema, su kuria susiduria daugelis tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonių. Ši problema gali sutrikdyti įprastą gyvenimo ritmą bei sukelti papildomo kasdien pasireiškiančio streso. Skauda sąnarius? Neignoruokite šio skausmo – suskubkite apsilankyti pas profesionalų gydytoją, kuris įvertins Jūsų sąnarių bei visos sveikatos būklę, paskirs reikalingą gydymo būdą.

Klubo sąnario uždegimo simptomai

  • Stiprėjantis skausmas. Pradinėse ligos stadijose jaučiamas gana nežymus, tačiau įkyrus skausmas, kuris laikui bėgant – vystantis ligai, vis labiau stiprėja. Kartais šie simptomai jaučiami ne tik klubo, bet ir kelių srityse. Aštrus, veriantis skausmas signalizuoja pūlinį, pastovus, maudžiantis – tuberkuliozinės kilmės uždegimą.
  • Standumas. Daugeliui žmonių, kurie kenčia nuo minėtos problemos, yra ypač sunku greitais judesiais lankstyti savo sąnarius, staigiai atsisėsti, atsistoti. Šis standumas sukeliamas netaisyklingų kelių sąnarių paviršių susijungimų, kurie liečiasi vienas prie kito.
  • Suplonėjusi oda. Pradinėje ligos stadijoje galima pastebėti plonesnę odą tokiose kūno vietose, kaip sėdmenys ar kirkšnys. Žinoma, šie simptomai pastebimi gana sunkiai, todėl tokiu atveju reikalinga profesionalaus gydytojo apžiūra.
  • Šlaunies, kirkšnies raumenų atrofija. Ligai vystantis vis labiau pažeidžiami šlaunies bei kirkšnies raumenys, o galiausiai gali kilti netgi šių raumenų atrofija.
  • Šlubavimas. Dėl nuolat jaučiamo prislopinto arba veriančio skausmo, šlaunies, kirkšnies raumenų atrofijos ar sąnarių sustingimo kyla sunkumas atlikti staigius judesius ar vaikščioti.

Uždegimo priežastys

Skauda sąnarius ir nežinote, kodėl kyla šis varginantis skausmas? Dažniausiai jį sukelia:

 • Autoimuninė reakcija. Kartais imuninė sistema savo veiklą nukreipia prieš tam tikrus kūno organus, o tuomet kyla įvairių uždegimų grėsmė. Pavyzdžiui, uždegimas klube esančiame sąnaryje gali kilti dėl to, kad imuninė sistema savo agresiją nukreipia jungiamojo audinio, paremiančio bei prilaikančio įvairius organizmo audinius, link.
 • Medžiagų apykaitos sistemos ligos. Viena iš ligų, kuri gana dažnai sukelia minėtą uždegimą – podagra, pasireiškianti labai padidėjusiu šlapimo rūgšties lygiu, kuris kaupiasi įvairiuose organuose.
 • Infekcinių ligų komplikacijos. Kartais šis sąnario uždegimas gali kilti dėl praėjusių itin stiprių infekcinių ligų sukeltų komplikacijų, kurios pažeidžia įvairius organus ar dėl kurio gali kilti raumenų atrofija.
 • Per didelė fizinė apkrova. Nepaisant to, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra būtinas, siekiant išsaugoti puikią fizinę, psichinę savijautą, yra reikalingas individualus, kiekvienam asmeniui optimalus fizinis krūvis, kuris sąnarių neapkrautų per daug stipriai.

Dėmesys – profesionaliam gydymui

Skauda sąnarius? Neignoruokite sąnario skausmo – apsilankykite pas profesionalų gydytoją, kuris ne tik kruopščiai ištirs ir apžiūrės reikiamas kūno vietas, bet ir paskirs efektyvų uždegimo gydymą. Dažniausiai šis sąnario sutrikimas yra gydomas atsižvelgiant į jo stadiją. Jeigu tai – pirmoji stadija bei ligos pradžia, pasirūpinama, kad skaudamas sąnarys beveik visiškai nejudėtų, o tai padaryti padeda kokybiški gipso įtvarai. Kartais jau šioje stadijoje gali prireikti reguliariai geriamų vaistų, kurie sumažina uždegimą.

Vėliau, jei reikia, yra skiriami šiek tiek stipresni priešuždegiminiai vaistai, kurių pagalba sėkmingai sustabdomas uždegimo plitimas. Po šio žingsnio gali būti skiriamas efektyvus ir profesionalus masažas, pagerinantis klubo odos kraujo cirkuliaciją ir padedantis dar greičiau pagyti. Jeigu nei vienas iš anksčiau minėtų metodų nepadeda, gydytojas gali pasiūlyti operuoti sąnarį ir tokiu būdu susigrąžinti prarastą gyvenimo džiaugsmą bei patogų judėjimą.

Skauda klubo sąnarius? „Northway” medicinos ir chirurgijos centro gydytojų ekspertų komanda pasirūpins, kad jaučiami klubo sąnario uždegimo simptomai būtų kuo mažiau juntami, o liga – kuo greičiau bei efektyviau išgydyta.