Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai

Plastinė chirurgija – tai išvaizdos defektų pašalinimas chirurginiu būdu. Kaip svarbiausia priežastis, paskatinusi ryžtis plastinei operacijai, įvardijamas nepasitenkinimas savo išvaizda. Kiekvienam žmogui yra nesvetimas grožio siekimas, kadangi bendravimas tarp žmonių yra paremtas vizualia informacija, formuojančia tarpusavio santykius. Grožis yra svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Tačiau iš esmės grožis – tai  labai subjektyvu.  Dar  niekam nepavyko iki galo atskleisti kas tai ir kaip būtų galima jį apibrėžti. Kaip sako „Northway“ medicinos centro plastikos chirurgas medicinos mokslų daktaras Arūnas Jankauskas, „plastikos chirurgui labai svarbu suprasti, kas yra grožis jo pacientui ir išsiaiškinti, ar jis galės pateisinti paciento lūkesčius“.

Populiariausios „Northway“ medicinos centre – krūtų plastinės operacijos. Daugelis moterų trokšta didesnės, seksualios krūtinės. Kartais krūtinė nuo gimimo yra nedidelė, kartais viena krūtis būna ryškiai mažesnė nei kita. O kartais gražios, apvalios krūtys po gimdymo, numetus daug svorio ar tiesiog bėgant metams, neatpažįstamai pasikeičia. Tai didelis psichologinis diskomfortas moterims, o krūtų plastinės operacijos suteikia geidžiamą krūtinės formą ir tobulas moteriškumo proporcijas.

Gan dažnos ir veido srities – viršutinių vokų, nosies, ausų plastinės operacijos.

Vis populiarėja veido kontūrų, raukšlių korekcija injekciniais metodais.  Hialiurono rūgšties, botulino injekcijos – tai greitas, efektyvus ir saugus būdas atsukti laiko rodyklę atgal, garantuojantis puikų rezultatą išvengiant operacijos ir sumažinant galimų komplikacijų riziką. Hialurono rūgštis yra viena iš odos sudedamųjų makromolekulių. Ji kaupia vandens molekules, tokiu būdu palaikydama reikiamą drėgmės lygį odoje, suteikdama jai minkštumo bei tūrio, padėdama išlaikyti veido stangrumą ir elastingumą.  Deja, laikui bėgant, odoje esančios hialiurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda glemba, keičiasi veido kontūrai, atsiranda vis daugiau raukšlių. Hialiurono rūgšties injekcijos suteikia galimybę atstatyti odos jaunatviškumą.

Tačiau ne visų plastinių operacijų tikslas – grožis. Plastinė chirurgija gali pagerinti gyvenimo kokybę, pašalindama daugelį metų kamuojančias sveikatos problemas. Didelių krūtų sumažinimo operacija padeda atsikratyti nugaros, sprando skausmų, po vokų korekcijos pagerėja matymo laukas, atlėpusių ausų korekcija suteikia pasitikėjimo savimi ir gali išgelbėti nuo depresijos. Jei pacientas įsitikinęs, kad dėl patobulintos išvaizdos pasijaus geriau, labiau pasitikės savimi, verta kreiptis į plastikos chirurgą ir spręsti problemą.

„Northway“ medicinos centre atliekamos iš esmės visos veido ir kūno plastinės ir rekonstrukcinės operacijos šiuo metu taikomos pasaulinėje medicinos praktikoje.