Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Ginekomastija

Susigrąžinti pasitikėjimą savimi padės ginekomastijos operacija

Ginekomastija (iš graikų k. „panašus į moters krūtinę“) – tai vyrų pieno liaukų padidėjimas dėl liaukinio audinio išvešėjimo.  Pasak statistikos, tam tikro laipsnio ginekomastiją turi net 40% vyrų. Padidėjusios krūtys gali būti ne tik skausmingos, tai sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą. Ginekomastija gali įtakoti vėžinius krūties susirgimus ir būti ligos požymis, todėl padidėjus liaukai, rekomenduojama kreiptis į specialist dėl echoskopinio ištyrimo.

Kokios ginekomastijos priežastys

Ginekomastiją gali įtakoti moteriškų lytinių hormonų estrogenų perteklius, nutukimas, patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai), navikai, anabolinių steroidų, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Ginekomastija sukelia psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi.

Pieno liaukų audinys gali padidėti ir dėl didelio antsvorio – tai vadinama pseudoginekomastija. Tokiu atveju gali padėti sportas ir mitybos sureguliavimas. Tačiau tikros ginekomastijos atveju nei pratimai, nei dietos nepadeda. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą – operacija.

Ginekomastijos operacija

Ginekomastijos operacijos metu pašalinamas išvešėjęs liaukinis audinys. Operaciją atlieka plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. Operacijos apimtį lemia paciento lūkesčiai ir gydytojo sprendimas. Operacija atliekama bendroje nejautroje ir trunka nuo 1 iki 2 valandų. Jos metu daromi pjūviai areolės srityje, pašalinamas perteklinis liaukinis audinys, tada pjūviai susiuvami. Jeigu krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, kartu yra atliekama ir riebalų nusiurbimo operacija. Esant poreikiui, įvedami drenai. Po operacijos yra uždedama speciali kompresinė liemenė.

Operacijos rezultatas matomas iš karto. Iš pradžių būna jaučiamas patinimas, dalinis krūtinės aptirpimas, skausmas, kurį galima malšinti vaistais, matomas randas pjūvio vietoje. Apie mėnesį reikia vilkėti specialią aptempiančią aprangą. Į darbą galima grįžti jau po kelių dienų, tačiau didelio fizinio aktyvumo rekomenduojama vengti bent mėnesį. Detalias rekomendacijas kaip elgtis po operacijos pateikia gydytojas.

Pacientams, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, esant indikacijoms (echoskopiškai stebimas liaukinio audinio išvešėjimas), bazinė operacijos kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.