Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Krūtų plastika: didinimas

Krūtys visais laikais buvo vienas iš moteriškumo bei seksualumo simbolių. Daugelis moterų yra nepatenkintos savo krūtine, nes kartais iš prigimties ji yra nedidelė, o kartais brendimo metu vystantis krūtų liaukiniam audiniui, vystosi asimetriškai. Bėgant metams krūties forma keičiasi – sumažėja stangrumas, krūtys suplokštėja, nusileidžia. Su minėta problema dažniausiai susiduria ne tik vyresnio amžiaus moterys, bet ir krūtimi maitinusios mamos. Šie pakitimai taip pat gali atsirasti netekus svorio. Šiuolaikinė plastinė chirurgija gali suteikti krūtinei geidžiamą formą, tobulas moteriškumo, seksualumo formas. Krūtų didinimas yra estetinės chirurgijos procedūra, kurios metu krūtys gali tapti didesnės, apvalesnės bei standesnės, visa tai derinant su natūralia moters išvaizda, jos pageidavimais ir tikslu po operacijos turėti ne tik gražesnę krūtinę, bet taip pat daugiau pasitikėjimo savimi.

Norint užpildyti natūralaus moters liaukinio audinio trūkumą yra naudojami įvairūs implantai. Šiuo metu visi pasaulyje ir Lietuvoje naudojami implantai turi silikoninius polimerinius apvalkalus, skiriasi tik juos užpildančios medžiagos. Tai gali būti fiziologinis tirpalas, silikoninis arba biologinis gelis. Implantai vieni nuo kitų taip pat skiriasi savo forma. Jie gali būti lygiu arba tekstūriniu kapsulės paviršiumi. Kokie implantai yra tinkami pacientei, priešoperacinių konsultacijų metu nusprendžia plastikos chirurgas, kuris visuomet atsižvelgia į pacientės lūkesčius, krūtinės dydį bei formą. „Northway“ medicinos centre krūtų didinimui naudojami tik moksliniais tyrimais patikrinti, originalūs žinomų kompanijų implantai, kuria atitinka aukščiausius saugumo bei kokybės standartus. Jiems suteikiama garantija visam gyvenimui.

Krūtų didinimo operacija jau daugelį metų yra populiariausia moterų grožio chirurgijos srityje. Jos populiarumas vis dar pastebimai auga, nes poreikis subalansuoti savo figūrą bei padidinti pasitikėjimą savimi yra labai didelis.

Implantai

Krūtų implantai parenkami atsižvelgiant į moters lūkesčius ir pageidavimus bei chirurgines galimybes.

Implantai gali būti užpildyti fiziologiniu tirpalu arba silikono geliu. Jie gali būti apskriti arba lašo formos („anatominiai“). Apskriti implantai puikiai tinka paprasto padidinimo pageidaujančioms pacientėms su stangriomis, nepasmukusiomis, apskritos formos krūtimis. Lašo formos („anatominiai“) implantai dedami, kai moters krūtys yra panašios formos. Šie implantai taip pat tinka pacientėms, norinčioms, kad viršutinė krūties dalis nebūtų iškili.

Implantai būna įvairaus tūrio ir svorio. Vieni tinka siauresnę krūtinės ląstą turinčioms aukštaūgėms, kiti – platesnės ląstos, žemesnio ūgio moterims, treti – sportiško tipo jaunoms merginoms. Prisimatavus būsimų implantų modelius galima pamatyti, kaip krūtys atrodys realybėje.

Kaip atliekama operacija?

Įdedant implantus pjūviai daromi po krūtimis, pažastų srityje arba po spenelių aureolėmis. Pjūvio vieta pasirenkama atsižvelgiant į pacientės kūno sudėjimo ypatybes, lūkesčius bei pageidavimus. Implantai gali būti dedami po krūtų liaukiniu audiniu arba po didžiuoju krūtinės raumeniu. Plastikos chirurgas atlieka operaciją pagal pacientei labiausiai tinkantį būdą. Operacija baigiama drenuojant implanto ložę, kad pasišalintų likę audinių skysčiai ir būtų sukontroliuotas kraujavimas. Ši chirurginė operacija trunka apie 1-2 valandas. Krūtų didinimas vyksta taikant bendrą nejautrą.

Po operacijos

Gijimo procesą lemia pacientės sveikatos būklė ir kiti kintamieji veiksniai. Pirmosiomis dienomis gali būti jaučiamas skausmas, kilti kūno temperatūra, atsirasti patinimų, kurie ilgainiui išnyksta ir didesnių nepatogumų nesukelia. Kurį laiką krūtys gali būti jautresnės, ypač spenelių srityje.

Pirmąją savaitę rekomenduojama riboti fizinį aktyvumą bei atlikti mažiau judesių rankomis. Aktyviai sportuoti, ypač kai atliekami intensyvūs rankų judesiai nepatartina 4-6 savaites po operacijos, nes šiuo laikotarpiu formuojasi implanto ložė, nulemianti implanto padėtį. Dėl šios priežasties patariama 6 savaites po operacijos dėvėti specialią liemenėlę. Operacijos rezultatas matomas iškart.

Jei galvojate apie krūtų padidinimo operaciją, registruokitės plastikos chirurgo konsultacijai.

Konsultacijos metu gydytojas įvertina pacientės kūno svorį, ūgį, sudėjimą, natūralų krūtų dydį, formą ir simetriją,  krūtų odos elastingumą,  krūtinės ląstos sienos formą ir matmenis, t. y. duomenis, nuo kurių priklausys operacijos rezultatai ir krūtų forma. Kuo tiksliau pacientė įvardija savo lūkesčius, priežastį, dėl kurios trokšta operacijos, tuo lengviau jai patarti ir drauge su gydytoju nuspręsti, ar lūkesčiai realistiški. Konsultacijos metu labai svarbu atvirai išsakyti savo norus ir lūkesčius, nes nuo to priklausys galutinis operacijos rezultatas.

Konsultacijos metu su plastikos chirurgu taip pat aptariami pagrindiniai krūtų padidinimo chirurginiai aspektai – operacinio pjūvio vieta ir krūtų implantų forma bei dydis.