Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Veido patempimas

Su amžiumi žmogaus odos elastingumas bei stangrumas mažėja, o tai ypač atsispindi veide. Atsiranda raukšlės, odos pasmukimas, sumažėja bei persiskirsto poodinis riebalinis audinys, dėl ko atsiranda veido senėjimo požymiai. Šiuos procesus paspartina ir įvairūs išoriniai veiksniai: rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, ultravioletiniai spinduliai, stresas ir kt.

Nedideles, pavienes raukšles galima koreguoti botulino toksino arba užpildų injekcijomis, tačiau ateina laikas, kai šie metodai tampa nebeefektyvūs. Tuomet gali būti atliekama veido patempimo operacija. Ji retai kada atliekama anksčiau, nei sulaukus 50-ties metų.

Kartais veido atjauninimui pakanka atlikti tik veido odos patempimą, tačiau dažniausiai tuo pat metu yra patempiami ir gilesni audiniai. Dažnai kartu patempiama ir kaklo oda.

Tai viena iš populiariausių, bet ir sudėtingiausių estetinių operacijų.

Veido patempimo operacijos metu patempiama apatinė veido dalis, išlyginamos raukšlės, atstatomi veido ir kaklo kontūrai.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Priklausomai nuo operacijos apimties, ji trunka apie 3-5 valandas.

Pjūviai yra atliekami plaukuotoje galvos dalyje virš ausies, priekinėje ausies dalyje, bei užausyje, todėl po pilno sugijimo randai tampa beveik nepastebimi.

Pirmas 3 dienas po operacijos kiekvieną valandą apie 15-20 minučių veidą reikia vėsinti šaltais paketais (naktį nebūtina). Kraujosrūvos ir patinimas po veido patempimo operacijos paprastai išnyksta po 2-3 savaičių, siūlai pašalinami po 7 dienų. Sportas ar sunkus fizinis darbas nerekomenduotinas 4-6 savaitės po operacijos.