Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Limfodrenažinis masažas

Limfinė sistema – svarbi organizmo dalis, padedanti apsaugoti organizmą nuo įvairių infekcijų, kenksmingų aplinkos veiksnių bei valyti visą kūną. Sutrikusi šios sistemos veikla gali sukelti įvairius sveikatos negalavimus ar odos nelygumus, pavyzdžiui, venų varikozę, celiulitą, prastą emocinę būseną, energijos stoką ar padidėjusį kraujo spaudimą. Puikus būdas išvengti šių sveikatos sutrikimų – limfodrenažinis masažas, kuris padeda ne tik nugalėti jau esamas problemas, bet ir užkirsti kelią naujų atsiradimui.

Limfinės sistemos reikšmė

Viena iš limfinės sistemos sudedamųjų dalių yra limfa. Tai skaidrus skystis, iš kraujo pereinantis į limfinę sistemą ir nuolatos joje cirkuliuojantis, pasiekdamas bene kiekvieną organizmo ląstelę. Šiame skystyje nėra nei trombocitų, nei eritrocitų, tačiau esama nemažai limfocitų, atliekančių svarbų vaidmenį žmogaus imuninės sistemos efektyvumo palaikyme. Skirtingi kūno audiniai turi nevienodą limfą, pavyzdžiui, žarnose esanti limfa yra mažiau skaidri ir turi daugiau riebalų.

Visame žmogaus organizme yra apie 1-2 litrus limfos, kurios kiekis gali padidėti, kai pakyla kraujospūdis arba sumažėja baltymų kiekis kraujyje. Su šiuo skysčiu iš organizmo pasišalina įvairūs medžiagų apykaitos produktai ir nereikalingi elementai. Išvalyta limfa yra grąžinama atgal į kraują ir toliau cirkuliuoja visame organizme. Dėl šios priežasties svarbu, kad minėtoji sistema veiktų sklandžiai ir be jokių trukdžių, nes kitu atveju kyla įvairių sveikatos sutrikimų atsiradimo grėsmė.

Masažo nauda – teigiamas poveikis sveikatai

Limfodrenažinis kūno masažas, atliekamas lėtais, ilgais bei giliais judesiais limfos tekėjimo kryptimis, padeda suaktyvinti šio skysčio cirkuliaciją. Teigiamas masažo poveikis yra jaučiamas visame organizme. Limfodrenažinis masažas efektyviai paspartina susikaupusių toksinų pašalinimą bei padidina viso organizmo tonusą. Dėl šios priežasties suaktyvėja ląstelių atsinaujinimo procesai bei gražėja oda, mažėja apimtys, pamažu nyksta celiulitas.

Limfodrenažinis masažo taikymas ypač tinkamas norintiems ne tik pagerinti savo išvaizdą, sveikatos būklę, bet ir pasisemti daug teigiamų emocijų bei užkirsti kelią įvairiems sutrikimams. Vienas iš jų – venų varikozė, kuri atsiranda tuomet, kai netinkamai pradeda veikti venose esantys vožtuvėliai. Jų veiklos sutrikimai lemia išsiplėtusias venas, dėl kurių jaučiamas skausmas bei estetinis diskomfortas. Nors masažas visiškai išgydyti minėto sveikatos sutrikimo negali, tačiau pasitelkus jį, galima sumažinti skausmą bei užkirsti kelią tolimesniam venų išsiplėtimui.

Limfodrenažinis masažas ypač tinka dirbantiems sėdimą darbą, nemėgstantiems sportuoti, norintiems padailinti kūno formas, pagerinti odos būklę ar tiesiog atsipalaiduoti. Efektyviausiaa šis masažas atliekamas profesionalių masažistų, puikiai išmanačių taikomas technikas bei atsižvelgiančių į individualius kiekvieno paciento poreikius.