Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Reabilitacijos po lėtinių plaučių ligų programa

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija, reabilitacijos programos sudarymas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą, įvertina jo būklę. Sudaro individualią reabilitacijos programą, stebi jos eigą bei efektyvumą, jei reikia, koreguoja. Bendradarbiaudamas su gydytoju pulmonologu, įvertinančiu paciento būklę,  fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas sudaro individualią reabilitacijos programą iš žemiau pateiktų fizioterapijos seansų, kineziterapijos, vykstančios salėje ir vandenyje, gydomojo masažo procedūrų ir kt. Pagal reikalingumą gali būti parenkama nuo 1 iki 10 kartų kiekvienos iš pateiktų procedūrų.

Krūtinės ląstos masažas (vibracinis) atpalaiduoja, palengvina būklę sergant kvėpavimo takų ligomis (plaučių uždegimu, bronchitu, gripu, bronchine astma ir kitomis).

Gydomoji mankšta (kineziterapija) salėje ar  vandenyje – tai gydymas judesiu. Judesys yra natūralus žmogaus veiksmas, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Kineziterapija  taikoma daugelio ligų atvejais ir skiriama iš karto, kai ligonio būklė stabilizuojasi.  Užsiėmimai vyksta 2-3 kartus per savaitę, pratimai parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į turimą problemą, amžių, užimtumą,  fizinį išsivystymą ir kitus veiksnius.

Vaistinių medžiagų inhaliacijos taikomos gydant ūmius, poūminius ir lėtinius kvėpavimo takų susirgimus (faringitą, laringitą, bronchitą, anginą, ausų, sinusų uždegimus).