Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Programos kūdikiams

Kūdikių plukdymo užsiėmimai vis labiau populiarėja. Kūdikiai vandenyje jaučiasi labai patogiai, ši aplinka jiems primena gyvenimą mamos pilve.

Kūdikių plukdymas skatina mažylius greičiau augti ir vystytis, stiprina kūdikių raumenis, todėl jie pradeda anksčiau sėdėti, stovėti, vaikščioti, būna aktyvesni už savo neplaukiojančius bendraamžius. Vanduo gerai veikia ir mažylių emocijas: plaukiodami jie patiria daug džiaugsmo. Paplaukioję vaikučiai būna ramesni, geriau miega, pagerėja jų apetitas. Vanduo taip pat grūdina mažylių organizmą, todėl jie rečiau serga sloga ir kitomis virusinėmis ligomis.

Kūdikių plukdymo užsiėmimai vyksta mažose grupelėse, iki 5 mamyčių ar tėvelių su kūdikiais. Plukdymo specialistė parodo, kaip mažylį pripratinti prie vandens, išmoko vandenyje jį mankštinti, plukdyti ir net nardyti!

Kūdikių masažas stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, skatina psichomotorinį vystymąsi, sumažina pilvo dieglius, suirzimą, gerina virškinimą. Po masažo kūdikis geriau miega, valgo, tampa ramesnis. Vaikai, kurie pirmaisiais gyvenimo metais yra reguliariai masažuojami, daug mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius psichiniu, protiniu ir fiziniu išsivystymu. Masažo procedūros ypatingai naudingos neišnešiotiems kūdikiams, jos padeda ne tik pasivyti, bet kai kada net pralenkti normaliai gimusius bendraamžius.

Kūdikių masažo schema, besiremianti kūdikių pirmųjų gyvenimo metų fiziniais ir psichiniais ypatumais, labai skiriasi savo atlikimu nuo kitų masažo būdų. Į naujagimio masažo procedūrą būtinai įtraukiama reflektorinė gimnastika. Jos atlikimo principas remiasi naujagimių besąlyginiais refleksais, kurie pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje palaipsniui išnyksta. Kūdikių masažas ne tik harmonizuoja psichomotorinį kūdikio vystymąsi, bet ir esant reikalui leidžia atlikti įvairių patologijų korekciją – plokščiapėdiškumo, kreivakaklystės, šleivumo, padidėjusio ar sumažėjusio raumenų tonuso ir kt.

Rekomenduojama kūdikį pradėti masažuoti jau antrąjį jo gyvenimo mėnesį, kuomet sumažėja jo rankų ir kojų raumenų tonusas. Kūdikiai paprastai turi būti reguliariai masažuojami, kol sulaukia 1,5 – 2 metų. Kūdikiui gali būti atliekamas gydomasis (skiria gydytojas) arba atpalaiduojamasis – raminamasis masažas.

Kūdikių mankštos užsiėmimai gali būti tiek individualūs, tiek grupiniai, salėje arba vandenyje.

Prieš pradedant mankštintis, pirminės kineziterapeuto konsultacijos metu, nuodugniai įvertinamas kūdikio bendrosios motorikos vystymasis, raumenų tonusas, refleksai ir sudaroma individuali kineziterapijos programa bei mankštos planas. Mankštos metu normalizuojamas raumenų tonusas, koordinuojamas raumenų darbas, gerinamos pusiausvyros bei koordinacijos reakcijos, sąnarių paslankumas. Kūdikių mankšta koreguoja raidos vystymosi sutrikimus, raumenų tonuso disbalansą.

Užsiėmimams registruokitės iš anksto ir tik telefonu 8 (5) 2644466