Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Ar iš tiesų pavalgius negalima maudytis?

Tikriausiai daugelis iš savo tėvų girdėjote, o dabar to mokote ir savo vaikus: pavalgius reikia bent valandą palaukti, prieš šokant į vandenį maudytis. Šiame perspėjime yra šiek tiek tiesos, kuri susijusi su kraujotakos pokyčiais organizme.

Kai valgote, jūsų kūnas padidina kraujo tekėjimą į pilvo raumenis, taip padėdamas virškinimui. Kuo didesnis maisto kiekis, tuo daugiau deguonimi prisotinto kraujo reikia skrandžiui, kad jį suvirškintų. Tai reiškia, kad mažiau deguonies lieka jūsų rankoms ir kojoms, kurie reikalauja didesnio jo kiekio padidėjusio fizinio krūvio metu. Deguonies trūkumas gali sukelti raumenų spazmus.  Tačiau tiesiog pramogaujantiems plaukikams raumenų spazmų pavalgius rizika iš tikrųjų yra labai maža.  Jų kūnas turi daugiau nei pakankamai deguonies dalintis tarp skrandžio ir galūnių. Realesnis pavojus gresia tiems, kurie prisivalgo daugiau negu sočiai prieš labai daug energijos reikalaujančią, triatlono lygio, fizinę veiklą. Tai iš tiesų gali sukelti mėšlungį ir net vėmimą. Bet medicinos specialistai pripažįsta, kad net ir tada skendimo pavojus nepadidėja. Žinoma, išskyrus atvejus, kai blogiau pasijutusį plaukiką apima panika ir jis pamiršta, kaip reikia plaukti.

Anot medikų, neteisūs ir tie, kurie teigia,  kad prisivalgius padidėja svoris ir dėl to kūnas smarkiau traukiamas į dugną. Kadangi maistas beveik visada yra mažesnio tankio už mūsų kūną, plūduriuoti turėtų būti net lengviau. Žinoma, padauginus maisto visada būna sunkiau judėti, tačiau pietūs paplūdimyje dažniausiai būna lengvi ir ne itin maistingi.

Taigi, jeigu valgydami jaučiate saiką, vengti maudynių po užkandžių ar lengvų pietų tikrai nereikia.