Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Į pilnavertį gyvenimą grąžina tinkama reabilitacija

„Northway“ reabilitacijos ir sveikatingumo centras – fizinės medicinos ir sveikatinimo paslaugų komplesas, kuris papildo ir užbaigia žmogaus gydymo procesą, padeda palaikyti darbingumą, įveikti įtampą, atrodyti ir jaustis puikiai!

Reabilitacija – tai kompleksinis medicininių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, ortopedinių ir kompensacinių ir kt.) priemonių naudojimas siekiant maksimalaus paciento fizinio, psichologinio bei socialinio savarankiškumo. Tai sveikatos grąžinimo, jėgų atkūrimo procesas, kuris šiandien reikalingas ne tik pacientams, persirgusiems alinančia liga, po traumų, operacijų, bet ir pavargusiems nuo rutinos, greito gyvenimo tempo ir streso.

Dirba komanda

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo Tomo Sinevičiaus teigimu, reabilitaciją sudaro kelios sudedamosios dalys, tad ją vykdo visa specialistų komanda: kineziterapeutas, kuris gydo judesiu, ergoterapeutas, kuris gydo tiksline veikla, jei po traumų ar operacijų sutrikusi smulkioji motorika, masažuotojas, kai taikoma fizioterapija. Kiekvienas specialistas turi savo funkcijas, o bendrai dirbant pasiekiami geriausi rezultatai.

Pasak gydytojo, kiekvienam pacientui parenkamos jam tinkamiausios ir naudingiausios procedūros. Vienais atvejais gali pagelbėti fizioterapija, t.y. natūralūs arba performuoti gamtiniai veiksniai – elektros, šiluminės, vandens procedūros. Kineziterapija vienam gali būti atliekama salėje, o kitam, kuriam negalima taikyti didelių apkrovimų, vandenyje.
Vandenyje galima daug greičiau pasiekti norimų rezultatų, nes reikia nugalėti vandens pasipriešinimą, todėl taip tiksliau atliekami judesiai, gerėja raumenų funkcija. Reabilitacijos procese labai svarbu, kad raumuo dirbtų kokybiškai, kad viso judesio metu jis būtų įsitempęs.

„Reabilitacija padeda greičiau pasveikti, sumažinti vartojamų vaistų kiekį,- teigia T.Sinevičius. – Pavyzdžiui, fizioterapiją galima naudoti ir kaip skausmą malšinančią, ir kaip raumenų tonusą atstatančią, ir kaip raumenų jėgą didinančią priemonę. Pasikalbame su pacientu, apžiūrime jį, atliekame tam tikrus testus, išsiaiškiname, kiek yra sutrikusi funkcija, ir tik po to sprendžiame, kokios priemonės reikalingos, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir sugrįžtų į darbinę veiklą“.

Po operacijos pacientui užtikrinama priežiūra

„Northway“ medicinos centre atliekamos įvairios operacijos. Po operacijos pacientas yra konsultuojamas, kaip mankštintis, kaip padėti sau, kad gijimo procesas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Patariama ir kitais aktualiais klausimais: kokius ramentus pasirinkti, kokius įtvarus naudoti ir netgi kaip vairuoti automobilį ar saugiai lipti laiptais. “Žmonės po operacijos dažniausiai būna išsigandę ir ta informacija juos šiek tiek nuramina, – teigia reabilitologas. Ryšys su pacientu labai svarbus, tiek prieš operaciją, tiek ir po jos“.

Pasak gydytojo, moksliškai įrodyta, kad ankstyvoji reabilitacija yra vienas pagrindinių dalykų, siejamų su geresniais sveikimo rezultatais.

Naudinga ir sveikiems

Visos minėtos priemonės gali būti taikomos ir sveikatinimo tikslais – tiesiog taikomi kitokie krūviai, procedūros kitaip derinamos. Veikiama daugiau per aktyvias reabilitacijos priemones – kineziterapiją salėje arba vandenyje.
Tie patys kineziterapijos ar baseino elementai naudojami ir specialioms grupėms – nėščiųjų mankštos ar mankštos vandenyje po gimdymo. Pavyzdžiui, nėštumo laikotarpiu organizme vyksta gana staigus svorio persiskirstymas, pradeda dirbti kiti raumenys, jie labiau apkraunami. Moteris tai gana greitai pajunta, dažniausiai – atsiradusiais nugaros skausmais. Nuskausminančių vaistų nėščioms negalima naudoti, tad lieka reabilitacijos priemonės, kurios padeda tuos skausmus sumažinti.

Po gimdymo praėjus tam tikram laikui, kad moters organizmas greičiau atsistatytų, galima pradėti taikyti aktyvesnius veiksnius. Tai nėra labai intensyvios procedūros, tačiau jos užtikrina tam tikrų raumenų veiklą. Kineziterapeutas stebi užsiėmimus ir juos, jei reikia, koreguoja.

„Northway“ medicinos centre yra sudaromos kūdikių plukdymo grupės. Baseine puikiai jaučiasi tiek kūdikiai, tiek jų tėveliai. Instruktorė prižiūri maudynes, moko tėvelius, kaip plukdyti kūdikius. Čia užtikrinama tinkama vandens temperatūra ir kokybė.

Problemų galima išvengti

„Northway“ medicinos centre yra taikoma unikali izokinetinė raumenų testavimo ir treniravimo sistema „Biodex4“. Pasak reabilitologo T.Sinevičiaus, tai labai tikslus prietaisas kojų ir kitų raumenų – rankų, pečių juostos – jėgai, judesių koordinacijai, ištvermei įvertinti.

„Šis tyrimas labai objektyvus, – teigia specialistas. – Tai tikriausiai bene svarbiausias kriterijus, kai žmogus po traumos ar ilgesnės pertraukos nori grįžti į aktyvų sportą. Tyrimo metu galima pamatyti, kiek yra prarasta raumenų masės, kokie santykiai tarp kelių raumenų grupių. Visa tai žinant galima labai tiksliai sudėlioti reabilitacijos programą ir sekti jos efektyvumą. Tyrimai labai aiškiai parodo, ar žmogus jau pasiruošęs aktyviai sportuoti, ar jam dar reikia padirbėti reabilitacijos įstaigoje šiek tiek švelnesnėmis priemonėmis“.

Šis testavimas ypač naudingas sportininkams, taip pat žmonėms po traumų, operacijų ar ligų, norint vėl pradėti sportuoti ir išvengti pakartotinų traumų.