Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Nėščiųjų mankšta vandenyje

kinezKonsultuoja Nerida Kidulaitienė, “Northway” medicinos centro vyr. kineziterapeutė.

Mankšta vandenyje yra viena geriausių sveikatinimo priemonių.
Nėštumo metu moters kūne pasikeičia svorio centras, dėl to kinta laikysena ir eisena. Klubų sąnarių judesiai tampa riboti, neretai patinsta kojos ir rankos. Džiugaus laukimo periodą dažnai aptemdo nugaros skausmai – mankšta baseine padeda juos palengvinti. Ji taip pat gerina širdies bei kvėpavimo sistemų darbą, padeda standinti raumenis, pasiruošti gimdymui.
Vandenyje kūno masė sumažėja net kelis kartus, todėl yra lengviau atlikti įvairius pratimus, neapkraunami kojų sąnariai. Būsimosioms mamytėms pravartu žinoti, kad sustiprėjusios po mankštos jos išvengs sausgyslių bei raumenų patempimo.

Pamėginkite pati

Pirmas pratimas dubens sąnarių paslankumui didinti, kojų raumenims stiprinti.
Stovėkite tiesiai, įkvėpkite, atitraukite vieną koją į šoną, iškvėpkite, atitraukite vieną koją į šoną, grąžinkite koją atgal. Viską atlikite kita koja. Pratimą kartokite 10-12 kartų.

Antras pratimas pilvo ir nugaros raumenims stiprinti.
Atsigulkite vandenyje horizontaliai, kojas ištieskite. Dešinę koją sulenkite per kelį ir traukite link krūtinės, lengvai patempkite. Grįžkite į pradinę padėtį ir tą patį atlikite kita koja. Pratimą kartokite 10-12 kartų.

Trečias pratimas – nugaros raumenų ištempimas.
Atsigulkite ant plūduro pilvu, laikykitės už baseino krašto, kojas ir rankas ištieskite. Visu kūnu pasitempkite į vieną šoną, tada – į kitą. Pratimą kartokite 8 kartus.

Ketvirtas pratimas nugaros raumenims atpalaiduoti.
Gulėdama ant plūdurų imituokite važiavimą dviračiu, visiškai atsipalaiduokite ir giliai ramiai kvėpuokite.