Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Tibeto masažas

Tibeto masažas – gilus, energizuojantis stuburo, sąnarių ar viso kūno masažas. Paprastai skiriamas esant stuburo, sąnarių, galvos skausmams, kamuojant chroniškam nuovargiui ir nemigai. Taigi tai yra profilaktinė priemonė nuo įvairių susirgimų.

Tibeto masažas egzistuoja ir yra žinomas jau ne vieną tūkstantį metų. Pagrindinės Tibeto masažo sąvokos paminėtos pirmajame traktate apie Tibeto mediciną, 1900 m. prieš mūsų erą. Detalūs jo aprašymai buvo rasti vėlesniuose žinomuose tekstuose. Šią masažo rūšį puoselėjo vienuoliai. Daugelį šimtmečių jie buvo perduodami iš kartos į kartą, iš mokytojo mokiniui, iš lūpų į lūpas. Tibeto medicinos ypatybė – gilus jos ryšys su dvasinėmis vertybėmis ir filosofiniais Rytų mokymais. Tibeto gydytojai skiria daug dėmesio meditacijai, tai, savo ruožtu, įgalina išsaugoti fizinę ir dvasinę sveikatą, stiprinti dvasios stiprybę.

Tibeto medicina į sveiką kūną žiūri, kaip į harmoningą subtilių energijų pusiausvyrą, o į ligas, kaip į šios pusiausvyros sutrikimą. Todėl pagrindinis darbas su fiziniu kūnu vyksta energetiniame lygmenyje ir yra nukreiptas ne į atskirus organus ar problematines vietas, o į visą organizmą – nuo viršugalvio iki kojų pirštų galiukų. Subtiliųjų žmogaus energijų balanso atstatymas tiesiogiai veikia susirgimų priežastis, todėl pokyčiai vyksta pačiuose giliausiuose sluoksniuose, o gauti rezultatai – stabilūs.

Paprastai Tibeto masažas būdavo atliekamas gydomaisiais tikslais, tačiau vėliau pastebėta, kad šis masažas, atliekamas žmogui dar nesergant, stiprina imunitetą, gerina kraujo apytaką, ir virškinimo sistemos darbą, atpalaiduoja raumenis, šalina chronišką nuovargį, ramina nervų sistemą, mažina stresą, gerina odos būklę ir atjaunina. Tibeto masažo metodika derina stuburo korekciją, taškinio, klasikinio masažų elementus. Taikoma tonizuojanti arba atpalaiduojanti technika. Seansas trunka 1 valandą, rekomenduojama atlikti pilną, 10 seansų kursą (po 1-ą seansą per savaitę).