Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Reabilitacijos programa po ortopedinių operacijų ir traumų

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija, reabilitacijos programos sudarymas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą prieš operaciją, įvykus traumai, įvertina jo būklę. Sudaro individualią reabilitacijos programą, stebi jos eigą bei efektyvumą, jei reikia, koreguoja. Prieš ortopedinę operaciją gydytojas konsultuoja pacientą, kaip mankštintis ir padėti sau, kad gijimo procesas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Po operacijos ar traumos, bendradarbiaudamas su gydytoju ortopedu traumatologu, įvertinančiu paciento būklę po operacijos ar patirtos traumos,  fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas sudaro individualią reabilitacijos programą iš žemiau pateiktų fizioterapijos seansų, kineziterapijos, vykstančios salėje ir vandenyje, gydomojo masažo procedūrų ir kt. Pagal reikalingumą gali būti parenkama nuo 1 iki 10 kartų kiekvienos iš pateiktų procedūrų.

Gydomoji mankšta (kineziterapija) salėje – tai gydymas judesiu. Mankšta salėje gerina judamojo aparato būklę, atstato pažeistų organų fukcijas. Po ligos, operacijos ar traumos paprastai nusilpsta žmogaus raumenys, sumąžėja sąnarių paslankumas, sutrinka natūralus judesiai, nukenčia visos žmogaus fizinės savybės. Siekiant išvengti didesnių nejudrumo komplikacijų (raumenų masės mažėjimo, hipotrofijos), darbingumo sumažėjimo, kineziterapija skiriama kuo anksčiau po traumos, operacijos ar ligos.

Gydomoji mankšta (kineziterapija) vandenyje. Žmogaus kūno svoris vandenyje siekia tik apie 30 procentų tikrojo svorio. Todėl baseine atstatoma normali eisena, stiprinami raumenys, išvengiant sąnarių ir kaulų perkrovos. Kineziterapija vandenyje įmanoma net tada, kai eidamas žmogus turi remtis ramentais, lazda ar vaikštyne.

Raumenų elektros stimuliavimas  (laukas) (ES) – tai elektros srovės naudojimas audinių ir organų funkcijai atstatyti bei aktyvinti. Taikant ES, stimuliuojamas raumuo arba jo grupės periodiškai susitraukia ir atsipalaiduoja. Dėl to gerėja raumens kraujotaka, raumens skaidulos hipertrofuoja, didėja jų jėga, ištvermė.

Ultragarso terapija (UG) – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Naudojama uždegiminių ir degeneracinių sąnarių ligų, traumų bei judamojo aparato pažeidimo pasekmių gydymui.

Poliarizuotos šviesos procedūros – tai šviesos terapija, kuri natūraliu būdu didina organizmo regeneracinę galią bei gijimo potencialą. Poliarizuotos šviesos procedūros taikomos skausmo malšinimui, žaizdų gydymui ir randų mažinimui.

Interferencinių srovių terapija (lauko). Srovė,  periodiškai kisdama  nuo nulio iki maksimumo,  ir atvirkščiai,  sudaro vadinamąjį “mušimo – plakimo” efektą. Ši terapija turi  skausmą mažinantį poveikį,  slopina uždegimą, stimuliuoja,  skatina regeneraciją,  mažina spazmus,  normalizuoja dirginimo ir slopinimo procesus smegenų žievėje.

Parafino vonelė rankoms ar kojoms stimuliuoja kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, sumažina raumenų įsitempimą ir spazmus. Naudojama sąnarių uždegimams ir potrauminėms kontraktūroms (daliniam nejudrumui) gydyti.

Gydomasis kojos ar rankos masažas atpalaiduoja įtemptus raumenis, skatina kraujo apytaką, mažina sąnarių, raumenų, pėdos ar plaštakos skausmus.

Gydomasis limfodrenažinis kojų, rankų masažas suaktyvina limfos tekėjimą, skatina skysčių, toksinų ir riebalų sankaupų pasišalinimą iš organizmo. Pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi, galūnių kraujotaka, medžiagų apykaita.

Šlaunies raumenų jėgos, galingumo, ištvermės, būklės sutrikimų vertinimas „Biodex4“ sistema padeda pacientams žymiai greičiau pasveikti po kojos raumenų, raiščių ar sąnarių traumų bei pažeidimų, taip pat maksimaliai sumažinti jų tikimybę. Pasitelkus „Biodex4“, gaunami itin išsamūs duomenys apie paciento raumenis padeda nustatyti labai tikslią diagnozę, skirti efektyvesnę reabilitaciją. Naudojant šį aparatą, nsutatoma, kokią jėgą išvysto raumuo, kaip pakaitomis dirba įvairūs raumenys, kokia jų ištvermė. Šlaunies raumenų funkcinę būklę pacientams įvertinti būtina po kelio priekinio ir užpakalinio kryžminio raiščio, menisko bei kitų kelio sąnario struktūrų traumų ar operacijų. Testavimas būtinas ilgai laikius koją įtvare ar gipse, esant ryškiai vienos arba abiejų kojų raumenų hipotrofijai.

Šlaunies raumenų treniruotė naudojant grįžtamojo ryšio proncipą. Naudodamasis „Biodex4“ sistema traumuotas ar sveikas žmogus gali būti treniruojamas. Pasitelkus šią sistemą, pacientui greičiau atstatomi kojų raumenys.