Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Ausų uždegimas

Ausų skausmas

Klausa – tai vienas svarbiausių jutimų, padedančių pažinti mus supantį pasaulį. Svarbu žinoti, kaip reikėtų rūpintis ausimis ir išvengti uždegimo, nes pajutus ausies skausmą, ne visada reaguojama tinkamai.

Ūminis ausų uždegimas – tai klausomosios landos audinių uždegimas, sukeltas įvairių dirginančių veiksnių (alergijos, mikrobų, traumos). Galimi simptomai: klausos sutrikimas, ausų užgulimas, skausmas, plintantis į skruostą ar kaklą, pūliavimas iš ausies. Pūlinis uždegimas daugeliu atvejų išsivysto sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.

Ausis susideda iš 3 dalių: išorinės, vidurinės ir vidinės. Išorinė ir vidurinė dalys yra skirtos garsui nukreipti, o vidinė – garsui transformuoti į nervinį signalą. Dažniausiai vidurinės ausies uždegimu serga 6-36 mėnesių amžiaus kūdikiai, tačiau šia liga taip pat gali susirgti bet kurio amžiaus žmonės.

Uždegimo gydymas

Nekomplikuotas ūminis uždegimas yra nesunkiai išgydomas. Jei jaučiamas skausmas, patariama pirmąsias 24 valandas vartoti jį malšinančius vaistus. Taip pat būtina gydyti slogą, kuri lemia ausų uždegimą. Jei per 3 paras paciento būklė nepagerėja arba jei iš ausies pasirodo sekretas – būtina kreiptis į gydytoją.

Kai šis susirgimas yra ignoruojamas, gali atsirasti komplikacijų, pavyzdžiui, gali plyšti ausies būgnelis. Tokiu atveju išauga rizika susirgti pūlingu ausų uždegimu. Jeigu ligonis ir toliau nesigydo – išsivysto lėtinis pūlingas ausų uždegimas, kol, galiausiai, sutrinka klausa.

Kaip taisyklingai valytis ausis?

Kai kurie žmonės ausis valo įvairiais daiktais – degtukais, virbalais, vąšeliais arba segtukais. Net ir patys ausų krapštukai nėra labai tinkami valyti ausis. Geriausia jas valyti iškart po maudynių, rankšluosčio ar servetėlės kampu. Nereikėtų stengtis valyti kuo giliau, nes išorinėje ausies landoje yra sekreto, apsaugančio odą nuo pažeidimų. Per daug kruopščiai valant ausis, oda lieka be apsaugos. Valant ausis mechaniškai, yra žalojama itin plona ir tampriai su antkauliu suaugusi oda. Atsiradus tokiems odos pažeidimams, infekcija patenka į išorinę ausį ir sukelia uždegimą.

Ausis linkusi išsivalyti pati, todėl ausų krapštukus derėtų naudoti kuo rečiau. Išorinėje ausies dalyje esanti siera – tai fiziologinis tepalas, apsaugantis ją nuo įvairių bakterijų, dulkių ar kitų nešvarumų. Jei ausyse sieros susikaupia per daug, tuomet susidaro sieros kamštis, užkemšantis landas. Dažnai taip nutinka po maudynių arba netaisyklingai valant ausis. Susidarius sieros kamščiui, patartina kreiptis į gydytoją otorinolaringologą.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu