Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Proktologija

Ilgametę patirtį turintys medicinos centro „Northway“ gydytojai proktologai konsultuoja, atlieka reikalingus tyrimus, diagnozuoja ir gydo storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas (hemorojų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, tiesiosios žarnos iškritimą, divertikuliozę, nespecifines uždegimines storosios žarnos ligas, išangės ir kryžkaulio srities pūlinius, išmatų nelaikymo ar tuštinimosi sutrikimų priežastis ir kt.).

Konsultacijos metu gydytojas proktologas, išklausęs nusiskundimus, paskirs reikiamus tyrimus, įvertins klinikinę būklę ir parinks kiekvienam pacientui tinkamiausią gydymą.

Proktologija – kas tai?

Proktologija – tai medicinos sritis, kurios specialistai diagnozuoja ir gydo storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas.

Daugelis storosios, tiesiosios žarnos ir išeinamosios angos ligų sukelia didelį diskomfortą, trikdo  kasdienę veiklą ir stipriai blogina gyvenimo kokybę, todėl pastebėjus pirmuosius simptomus rekomenduojama nedelsti ir atvykti gydytojo proktologo konsultacijai. Apie tai, kad Jums reikia proktologo konsultacijos, dažniausiai įspėja šie simptomai:

 • išskyros išangėje ar tarpvietės, kryžkaulio srityje;
 • kraujas su gleivėmis išmatose;
 • kraujavimas, ypač pasituštinus;
 • mazgai ar svetimkūnio jausmas išangėje;
 • pasikeitusi išmatų forma;
 • sunku pasituštinti net ir esant minkštoms išmatoms ar tuštinimasis staiga nutrūksta;
 • sunku sulaikyti dujas ar išmatas, atidėti tuštinimąsi;
 • virškinimo sutrikimai, vidurių užkietėjimai arba viduriavimas, pilvo pūtimas;
 • silpnumas, darbingumo sumažėjimas, greitas nuovargis ir kiti mažakraujystei būdingi simptomai.

Dažniausiai pasitaikančios proktologinės ligos

Dažniausiai gydytojams proktologams tenka susidurti su tokiomis proktologinėmis ligomis, kaip hemorojus, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, tiesiosios žarnos iškritimas, divertikuliozė, nespecifinės uždegiminės storosios žarnos ligos, išangės ir kryžkaulio srities pūliniai, išangės įplėša, išmatų nelaikymas, tuštinimosi sutrikimai.

Proktologiniai tyrimai

Gydytojai proktologai atlieka proktologinius tyrimus, padedančius tiksliai diagnozuoti tyrimus storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas.

Klinikoje atliekami šie proktologiniai tyrimai:

 • Anoskopija – šio tyrimo metu anoskopu ištiriamas išeinamosios angos kanalas. Tyrimo metu diagnozuojamas hemorojus, išeinamosios angos kanalo įplėša, uždegimai, fistulės, abscesai.
 • Rektoskopija – šio tyrimo metu endoskopu apžiūrima išeinamoji anga, tiesioji žarna ir dalis riestinės žarnos. Rektoskopijos metu taip pat gali būti paimamas audinio mėginėlis histologiniam tyrimui, pašalinami polipai. Šio tyrimo metu gali būti diagnozuotas tiesiosios žarnos vėžys.
 • Kolonoskopija – šio tyrimo metu kolonoskopu tiriama storoji žarna. Radus patologinių pakitimų storajame žarnyne (uždegimą, polipą, naviką ir pan.), atliekama biopsija, mikroskopinis medžiagos ištyrimas. Šis tyrimas gali būti atliekamas ir storosios žarnos vėžio diagnostikai. Kolonoskopija atliekamos taikant intraveninę (bendrinę) nejautrą, todėl tyrimo metu pacientas nejaučia skausmo ir kitų nemalonių pojūčių.Šiam tyrimui reikalingas specialus pasiruošimas. Kaip jam pasiruošti, informuos gydytojas.

Proktologinės operacijos

Naudojant tiek tradicinius, tiek šiuolaikiškus minimaliai invazinius metodus, atliekamos proktologinės hemorojaus ir išangės srities operacijos. Organizmą tausojantys metodai padeda sumažinti infekcijos riziką ir komplikacijų tikimybę, užtikrinti mažesnį pooperacinį skausmą ir komfortiškesnį bei greitesnį gijimą.

Medicinos centruose „Northway“ operacijas atlieka ilgametę patirtį turintys gydytojai proktologai. Moderni įranga ir specialistų profesionalumas užtikrina aukščiausią paslaugų kokybę ir efektyvų proktologinių ligų gydymą.

Hemorojaus šalinimo operacijos

Medicinos centruose „Northway” hemorojaus gydymo operacijos atliekamos atviru būdu, LigaSure technologija ir lazeriu. Kiekvienam pacientui tinkamiausią ir efektyviausią gydymo būdą rekomenduos gydytojas proktologas.

Hemorojaus gydymas lazeriu (lazerinė hemoroidektomija)

Šiuo būdu gydomi I-III laipsnio hemorojiniai mazgai (kai kada ir IV laipsnio, jeigu mazgai nestipriai iškritę į išorę). Operacijos metu lazerine styga punktuojamas kiekvienas hemorojinis mazgas ir lazerio spinduliu iš vidaus suvirinamas išgarinant vandenį, virš mazgo paliekant sveiką ir nepažeistą gleivinę, turinčią daug jutiminių receptorių.

Po operacijos pacientas paprastai po keleto valandų gali vykti į namus. Pooperacinis periodas neskausmingas, tik kartais gali būti jaučiamas nežymus tempimas išangės srityje. Šios operacijos privalumas – greitas grįžimas į darbą ir įprastą gyvenimo ritmą (po 1-2 savaičių).

Hemorojaus šalinimo operacija naudojant LigaSure technologiją

Hemorojaus šalinimo operacija gali būti atliekama naudojant pažangią minkštųjų audinių chirurgijai skirtą LigaSure technologiją. Tai unikali audinių suspaudimo ir energijos tiekimo kombinacija, leidžianti pasiekti patikimą kraujagysių koaguliaciją (kraujo sukrešėjimą užkemšant) ir audinių sujungimą sulydant.

Naudojant šią metodiką sutrumpėja operacijos, paciento buvimo narkozėje ir ligoninėje laikas (pacientas išleidžiamas namo tą pačią dieną), sumažėja pooperacinių komplikacijų rizika, užtikrinamas lengvesnis ir trumpesnis pooperacinis periodas. Šis metodas gali būti alternatyva lazerinei operacijai, kai jos jau nebegalima atlikti dėl didelio laipsnio hemorojaus, tačiau pageidaujama tokio paties pooperacinio komforto.

Hemorojaus šalinimo operacija atviru būdu (atvira hemoroidektomija)

Atliekama esant užleistai ligos eigai, III ir IV laipsnio hemorojiniams mazgams, kai mazgai iškritę į išorę. Šios operacijos privalumas – labai nedidelė atsinaujinimo rizika. Neigiami aspektai – didesnis pooperacinis skausmas, 2-3 savaites trunkantis diskomfortą sukeliantis pooperacinis laikotarpis dėl ilgo žaizdų gijimo.

Incizija ir trombektomija dėl trombuoto išorinio hemorojinio mazgo

Tai invazinė chirurginė operacija, kurios metu padarius pjūvį pašalinamas trombas arba visas trombuotas hemorojinis mazgas. Laiku nesigydant, dėl hemorojaus išsivysčiusi trombozė gali sukelti infarktą, insultą.

Išangės srities ir kitos operacijos

Polipų šalinimo operacija (išangės ir išangės srities)

Tai – darinių, susiformavusių išangės, tiesiosios žarnos ar kitų virškinimo organų srityse, šalinimas chirurginiu būdu. Polipai yra nepiktybiniai dariniai, tačiau jų negydant, ilgainiui gali išsivystyti vėžys.

Išangės srities perteklinės odos šalinimas (ekscizija) ir plastika

Šios proktologinės operacijos metu pašalinama perteklinė audinio dalis.

Išangės srities kondilomatozės šalinimas

Tai gumbelių, baltos spalvos auglių, išplitusių nuo lytinių organų iki išangės srities, šalinimas juos išpjaunant arba uždeginant. Kondilomatozė plinta lytiniu keliu.

Paraproktito ir vidinės fistulės šalinimas (ekscizija)

Paraproktitas – infekcijos sukeltas aplink išangę ir tiesiąją žarną esančių audinių uždegimas, kurio metu susiformuoja pūlinys. Ligos simptomai: skausmas sėdint, kosint, karščiavimas, silpnumas. Paraproktitas gydomas tik chirurginiu būdu, pašalinant paraproktito suformuotus pūlinius.

Uodegikaulio pilonidinės cistos šalinimas

Operacijos metu pašalinama uodegikaulio gale aptinkama cista. Moderniausias mažai invazyvus ir nežalojantis uodegikaulio pilonidinės cistos chirurginis gydymas – šalinimas lazeriu.

Išangės fistulės suardymas lazeriu

Moderniausias mažai invazyvus ir nežalojantis išangės rauko (apsaugo nuo išmatų nelaikymo) išangės fistulių gydymo metodas.

Proktologo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Proktologinės procedūros
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Hemorojaus ir išangės srities operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Gydytojai proktologai

DeividasNARMONTAS

Bendrasis, abdominalinis chirurgas, koloproktologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Doc. dr. AudriusDULSKAS

Bendrosios chirurgijos gydytojas, proktologas
 • lt , en , ru , de
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

MiglėKYBRANSIENĖ

Bendrosios chirurgijos gydytoja, proktologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Prof. Narimantas EvaldasSAMALAVIČIUS

Bendrosios chirurgijos gydytojas, abdominalinis chirurgas, proktologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

OlegALIOŠIN

Bendrosios chirurgijos gydytojas, abdominalinis chirurgas, proktologas
 • lt , en , ri
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

VitalijaNUTAUTIENĖ

Bendrosios chirurgijos gydytoja, proktologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Doc. dr. HenrikasPAUŽAS

Proktologas
 • lt , en , ru
 • Kaunas, Miško g. 25A

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu