Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Proktologija

Ilgametę patirtį turintys medicinos centro „Northway“ gydytojai proktologai konsultuoja, atlieka reikalingus tyrimus, diagnozuoja ir gydo storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas (hemorojų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, tiesiosios žarnos iškritimą, divertikuliozę, nespecifines uždegimines storosios žarnos ligas, išangės ir kryžkaulio srities pūlinius, išmatų nelaikymo ar tuštinimosi sutrikimų priežastis ir kt.).

Konsultacijos metu gydytojas proktologas, išklausęs nusiskundimus, paskirs reikiamus tyrimus, įvertins klinikinę būklę ir parinks kiekvienam pacientui tinkamiausią gydymą.

Proktologija – kas tai?

Proktologija – tai medicinos sritis, kurios specialistai diagnozuoja ir gydo storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas.

Daugelis storosios, tiesiosios žarnos ir išeinamosios angos ligų sukelia didelį diskomfortą, trikdo  kasdienę veiklą ir stipriai blogina gyvenimo kokybę, todėl pastebėjus pirmuosius simptomus rekomenduojama nedelsti ir atvykti gydytojo proktologo konsultacijai. Apie tai, kad Jums reikia proktologo konsultacijos, dažniausiai įspėja šie simptomai:

 • išskyros išangėje ar tarpvietės, kryžkaulio srityje;
 • kraujas su gleivėmis išmatose;
 • kraujavimas, ypač pasituštinus;
 • mazgai ar svetimkūnio jausmas išangėje;
 • pasikeitusi išmatų forma;
 • sunku pasituštinti net ir esant minkštoms išmatoms ar tuštinimasis staiga nutrūksta;
 • sunku sulaikyti dujas ar išmatas, atidėti tuštinimąsi;
 • virškinimo sutrikimai, vidurių užkietėjimai arba viduriavimas, pilvo pūtimas;
 • silpnumas, darbingumo sumažėjimas, greitas nuovargis ir kiti mažakraujystei būdingi simptomai.

Dažniausiai pasitaikančios proktologinės ligos

Dažniausiai gydytojams proktologams tenka susidurti su tokiomis proktologinėmis ligomis, kaip hemorojus, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, tiesiosios žarnos iškritimas, divertikuliozė, nespecifinės uždegiminės storosios žarnos ligos, išangės ir kryžkaulio srities pūliniai, išangės įplėša, išmatų nelaikymas, tuštinimosi sutrikimai.

Proktologiniai tyrimai

Gydytojai proktologai atlieka proktologinius tyrimus, padedančius tiksliai diagnozuoti tyrimus storosios, tiesiosios žarnos bei išeinamosios angos ligas.

Klinikoje atliekami šie proktologiniai tyrimai:

 • Anoskopija – šio tyrimo metu anoskopu ištiriamas išeinamosios angos kanalas. Tyrimo metu diagnozuojamas hemorojus, išeinamosios angos kanalo įplėša, uždegimai, fistulės, abscesai.
 • Rektoskopija – šio tyrimo metu endoskopu apžiūrima išeinamoji anga, tiesioji žarna ir dalis riestinės žarnos. Rektoskopijos metu taip pat gali būti paimamas audinio mėginėlis histologiniam tyrimui, pašalinami polipai. Šio tyrimo metu gali būti diagnozuotas tiesiosios žarnos vėžys.
 • Kolonoskopija – šio tyrimo metu kolonoskopu tiriama storoji žarna. Radus patologinių pakitimų storajame žarnyne (uždegimą, polipą, naviką ir pan.), atliekama biopsija, mikroskopinis medžiagos ištyrimas. Šis tyrimas gali būti atliekamas ir storosios žarnos vėžio diagnostikai. Kolonoskopija atliekamos taikant intraveninę (bendrinę) nejautrą, todėl tyrimo metu pacientas nejaučia skausmo ir kitų nemalonių pojūčių.Šiam tyrimui reikalingas specialus pasiruošimas. Kaip jam pasiruošti, informuos gydytojas.

Proktologinės operacijos

Naudojant tiek tradicinius, tiek šiuolaikiškus minimaliai invazinius metodus, atliekamos proktologinės hemorojaus ir išangės srities operacijos. Organizmą tausojantys metodai padeda sumažinti infekcijos riziką ir komplikacijų tikimybę, užtikrinti mažesnį pooperacinį skausmą ir komfortiškesnį bei greitesnį gijimą.

Medicinos centruose „Northway“ operacijas atlieka ilgametę patirtį turintys gydytojai proktologai. Moderni įranga ir specialistų profesionalumas užtikrina aukščiausią paslaugų kokybę ir efektyvų proktologinių ligų gydymą.

Hemorojaus šalinimo operacijos

Medicinos centruose „Northway” hemorojaus gydymo operacijos atliekamos atviru būdu, LigaSure technologija ir lazeriu. Kiekvienam pacientui tinkamiausią ir efektyviausią gydymo būdą rekomenduos gydytojas proktologas.

Hemorojaus gydymas lazeriu (lazerinė hemoroidektomija)

Šiuo būdu gydomi I-III laipsnio hemorojiniai mazgai (kai kada ir IV laipsnio, jeigu mazgai nestipriai iškritę į išorę). Operacijos metu lazerine styga punktuojamas kiekvienas hemorojinis mazgas ir lazerio spinduliu iš vidaus suvirinamas išgarinant vandenį, virš mazgo paliekant sveiką ir nepažeistą gleivinę, turinčią daug jutiminių receptorių.

Po operacijos pacientas paprastai po keleto valandų gali vykti į namus. Pooperacinis periodas neskausmingas, tik kartais gali būti jaučiamas nežymus tempimas išangės srityje. Šios operacijos privalumas – greitas grįžimas į darbą ir įprastą gyvenimo ritmą (po 1-2 savaičių).

Hemorojaus šalinimo operacija naudojant LigaSure technologiją

Hemorojaus šalinimo operacija gali būti atliekama naudojant pažangią minkštųjų audinių chirurgijai skirtą LigaSure technologiją. Tai unikali audinių suspaudimo ir energijos tiekimo kombinacija, leidžianti pasiekti patikimą kraujagysių koaguliaciją (kraujo sukrešėjimą užkemšant) ir audinių sujungimą sulydant.

Naudojant šią metodiką sutrumpėja operacijos, paciento buvimo narkozėje ir ligoninėje laikas (pacientas išleidžiamas namo tą pačią dieną), sumažėja pooperacinių komplikacijų rizika, užtikrinamas lengvesnis ir trumpesnis pooperacinis periodas. Šis metodas gali būti alternatyva lazerinei operacijai, kai jos jau nebegalima atlikti dėl didelio laipsnio hemorojaus, tačiau pageidaujama tokio paties pooperacinio komforto.

Hemorojaus šalinimo operacija atviru būdu (atvira hemoroidektomija)

Atliekama esant užleistai ligos eigai, III ir IV laipsnio hemorojiniams mazgams, kai mazgai iškritę į išorę. Šios operacijos privalumas – labai nedidelė atsinaujinimo rizika. Neigiami aspektai – didesnis pooperacinis skausmas, 2-3 savaites trunkantis diskomfortą sukeliantis pooperacinis laikotarpis dėl ilgo žaizdų gijimo.

Incizija ir trombektomija dėl trombuoto išorinio hemorojinio mazgo

Tai invazinė chirurginė operacija, kurios metu padarius pjūvį pašalinamas trombas arba visas trombuotas hemorojinis mazgas. Laiku nesigydant, dėl hemorojaus išsivysčiusi trombozė gali sukelti infarktą, insultą.

Išangės srities ir kitos operacijos

Polipų šalinimo operacija (išangės ir išangės srities)

Tai – darinių, susiformavusių išangės, tiesiosios žarnos ar kitų virškinimo organų srityse, šalinimas chirurginiu būdu. Polipai yra nepiktybiniai dariniai, tačiau jų negydant, ilgainiui gali išsivystyti vėžys.

Išangės srities perteklinės odos šalinimas (ekscizija) ir plastika

Šios proktologinės operacijos metu pašalinama perteklinė audinio dalis.

Išangės srities kondilomatozės šalinimas

Tai gumbelių, baltos spalvos auglių, išplitusių nuo lytinių organų iki išangės srities, šalinimas juos išpjaunant arba uždeginant. Kondilomatozė plinta lytiniu keliu.

Paraproktito ir vidinės fistulės šalinimas (ekscizija)

Paraproktitas – infekcijos sukeltas aplink išangę ir tiesiąją žarną esančių audinių uždegimas, kurio metu susiformuoja pūlinys. Ligos simptomai: skausmas sėdint, kosint, karščiavimas, silpnumas. Paraproktitas gydomas tik chirurginiu būdu, pašalinant paraproktito suformuotus pūlinius.

Uodegikaulio pilonidinės cistos šalinimas

Operacijos metu pašalinama uodegikaulio gale aptinkama cista. Moderniausias mažai invazyvus ir nežalojantis uodegikaulio pilonidinės cistos chirurginis gydymas – šalinimas lazeriu.

Išangės fistulės suardymas lazeriu

Moderniausias mažai invazyvus ir nežalojantis išangės rauko (apsaugo nuo išmatų nelaikymo) išangės fistulių gydymo metodas.

Hemorojaus ir išangės srities operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Hemorojaus šalinimo operacija naudojant LigaSure technologiją

1864,86 €

1864,86 €

TaipTaip
Hemorojaus šalinimo opercija THD naudojant TRILOGY sistemą

1299,86 €

Taip
Hemorojaus šalinimo operacija lazeriu (lazerinė hemoroidektomija)

1734,86 €

1734,86 €

TaipTaip
Hemorojaus šalinimo operacija atviru būdu (atvira hemoroidektomija)

1794,86 €

1794,86 €

1334,86 €

1190,49 €

TaipTaipTaipTaip
Polipų šalinimo operacija (išangės ir išangės srities)

1374,86 €

1374,86 €

1139,86 €

TaipTaipTaip
Išangės įplėšos šalinimas (ekscizija)

1444,86 €

1444,86 €

TaipTaip
Lėtinės išangės įplėšos operacija

1189,86 €

Taip
Tiesiosios žarnos arba išangės incizijos procedūra

1099,86 €

Taip
Išangės srities perteklinės odos ekscizija

1104,87 €

1104,87 €

TaipTaip
Išangės odos fragmento ekcizija

639,76 - 829,76 €

732,74 €

TaipTaip
Išangės srities kondilomatozės šalinimas

1732,13 €

1732,13 €

TaipTaip
Lėtinio paraproktito, pararektalinės fistulės likvidavimas

1654,86 €

1654,86 €

TaipTaip
Išangės fistulės suardymas lazeriu

1814,86 €

1814,86 €

TaipTaip
Išangės fistulės ekscizija

1194,86 €

950,49 €

TaipTaip
Uodegikaulio pilonidinės cistos šalinimas lazeriu

1877,13 €

1877,13 €

TaipTaip
Pilonidinės cistos ekscizija

1357,13 €

1197,52 €

TaipTaip
Ligatūros keitimas ir veržimas po ekscizijos

1024,86 €

1024,86 €

TaipTaip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

SVARBU: Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.
Gydytojai proktologai

OlegALIOŠIN

Bendrosios chirurgijos gydytojas, abdominalinis chirurgas, proktologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

Doc. dr. AudriusDULSKAS

Bendrosios chirurgijos gydytojas, proktologas
 • lt , en , ru , de
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

MiglėKYBRANSIENĖ

Bendrosios chirurgijos gydytoja, proktologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

DeividasNARMONTAS

Bendrasis, abdominalinis chirurgas, koloproktologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VitalijaNUTAUTIENĖ

Bendrosios chirurgijos gydytoja, proktologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Doc. dr. HenrikasPAUŽAS

Proktologas
 • lt , en , ru
 • Kaunas, Miško g. 25A

Prof. Narimantas EvaldasSAMALAVIČIUS

Bendrosios chirurgijos gydytojas, abdominalinis chirurgas, proktologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

EvelinaŠLAPELYTĖ

Proktologė
 • lt , en , ru
 • Kaunas, Miško g. 25A
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu