Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Kitos paslaugos

Pacientų patogumui medicinos centruose „Northway“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Kretingoje teikiamos papildomos medicinos paslaugos: atliekamas dokumentų tvarkymas, išduodamos medicininės pažymos, tarptautiniai vakcinacijos pažymėjimai, kompensuojamų vaistų pasai. Pacientams pageidaujant, parengiami tyrimų duomenų ir ligos istorijos išrašai lietuvių, rusų arba anglų kalbomis. Kopijavimo ir vertimo paslaugos yra mokamos.

Medicininės pažymos darbuotojams išdavimas      

Medicininė pažyma darbui reikalinga norintiems įsidarbinti arba jau dirbantiems asmenims, siekiant įvertinti darbuotojo sveikatos būklę. Visiems dirbantiesiems būtina profilaktiškai pasitikrinti sveikatą kartą per 2 metus. Darbuotojų sveikatos patikrinimas atliekamas siekiant įvertinti, ar įsidarbinantys bei dirbantys asmenys gali dirbti konkretų darbą konkrečiomis darbo sąlygomis, apsaugoti darbuotojų sveikatą nuo galimo profesinės rizikos veiksnių poveikio, padėti išvengti ar kuo anksčiau diagnozuoti profesines ligas. Privalomąjį sveikatos patikrinimą atlikęs šeimos gydytojas įrašo išvadą į Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą) ir atiduoda darbuotojui, kuris pateikia ją darbdaviui.

Medicininės pažymos vairuotojams išdavimas

Medicininė pažyma vairuotojams reikalinga norintiems gauti vairuotojo pažymėjimą ar jau vairuojantiems asmenims. Jeigu atlikus profilaktinį sveikatos patikrinimą įsitikinama, kad besikreipiančio asmens sveikatos būklė atitinka reikalavimus, išduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma. Joje gali būti nurodyti individualūs vairavimo apribojimai (neviršyti tam tikro greičio, vairuoti tik su akiniais ar kontaktiniais lęšiais, vairuoti tik dienos metu ir kt.).

Tarptautinio vakcinacijos pažymėjimo išdavimas

Ruošiantis į kelionę, gali būti reikalingas tarptautinis vakcinacijos pažymėjimas. Tarptautinis skiepijimo pažymėjimas arba skiepų pasas yra privalomas keliaujantiems į kokios nors infekcijos endeminę teritoriją. Nepasiskiepiję ir neturintys vakcinacijos pažymėjimo keliautojai gali būti neįleisti į šalį. Pavyzdžiui, vykstant į Centrinę Afriką ir kai kurias Pietų Amerikos šalis privaloma pasiskiepyti nuo geltonojo drugio.

Reikalavimais vakcinacijai svarbu pasidomėti iš anksto – Pasaulio sveikatos organizacija  kiekvienais metais atnaujina rekomendacijas keliaujantiems į visas pasaulio šalis. Visą informaciją apie privalomus ir rekomenduojamus skiepus keliaujant į konkrečią užsienio valstybę, galima rasti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje. Svarbu žinoti, kad po skiepijimų imunitetui susiformuoti reikalingas tam tikras laikotarpis, todėl, norint kelionės metu jaustis saugiai, rekomenduojama kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą iki kelionės likus 4-6 savaitėms.

Kompensuojamųjų vaistų paso išdavimas

Kompensuojamųjų vaistų pasas – tai dokumentas, skirtas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kurių įsigijimo išlaidos arba jų dalis apdraustiesiems asmenims yra kompensuojamos. Kompensuojamųjų vaistų pasas išduodamas tik privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems ir pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą asmenims.  Jeigu kompensuojamųjų vaistų pasą atsiima kitas asmuo, jis turi pateikti savo tapatybę patvirtinantį dokumentą ir asmens, kuriam vaistų pasas reikalingas, prašymą bei pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pasibaigus kompensuojamųjų vaistų paso galiojimui ar jį praradus gali būti išduodamas naujas kompensuojamųjų vaistų pasas.

Ligos istorijos išrašų išdavimas, medicinos dokumentų vertimai

Ligos istorijos išrašas – tai dokumentas, kuriame yra informacija apie paciento sveikatos būklę, diagnozes, suteiktą ir planuojamą gydymą ir kiti svarbūs medicininiai duomenys. Šie išrašai gali būti reikalingi kitoms gydymo įstaigoms, siekiant užtikrinti sklandų ir efektyvų gydymo procesą, sveikatos draudimo kompanijoms, norint gauti kompensaciją už suteiktas medicinos paslaugas ir kitais atvejais. Ligos istorijos išrašai pacientams ar jų įgaliotiems atstovams išduodami asmeniui teisės aktų nustatytais pagrindais ir tvarka turinčiam teisę gauti medicininę informaciją apie pacientą, pateikus raštišką nustatytos formos prašymą. Pageidaujant, už papildomą mokestį gali būti atliekami ligos išrašų bei kitų medicinos dokumentų vertimai į anglų ir rusų kalbas.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu