Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Otorinolaringologija (LOR)

Medicinos centruose „Northway“ teikiamos profesionalios otorinolaringologų paslaugos. Patyrę specialistai teikia išsamias konsultacijas, atlieka tyrimus, procedūras ir operacijas. Dažniausiai atliekamos procedūros – ausies išvalymas, sieros kamščio pašalinimas, svetimkūnio pašalinimas iš ausies, pūlinio atvėrimas, nosies ar gerklų, kraujavimo stabdymas elektrokauteriu, nosies tamponavimas ir kt.

Klinika siūlo ir chirurginį gydymą – čia atliekamos visos tradicinės ausų, nosies, gerklės operacijos, naudojant tausojančius gydymo būdus. Moderni operacinių įranga, ilgametė gydytojų otorinolaringologų patirtis, pažangūs gydymo metodai užtikrina aukščiausią paslaugų kokybę.

Kokias būkles ir ligas gydo otorinolaringologai?

Otorinolaringologija – tai medicinos sritis, besispecializuojanti ausų, nosies ir gerklės ligų diagnostikoje, gydyme bei profilaktikoje.

Otorinolaringologas (kitaip – LOR gydytojas) ir vaikų otorinolaringologas rūpinasi suaugusiųjų ir vaikų ausų, nosies, ryklės, gerklų ir balso stygų sveikata. LOR specialistai konsultuoja, atlieka reikiamus tyrimus, diagnozuoja ir gydo ausų, nosies ir gerklės ligas. Dažniausios jų – lėtinė sloga, sinusitas, adenoidų išvešėjimas, nosies pertvaros iškrypimas, ausies uždegimas (otitas), klausos sutrikimai, gerklės skausmas, angina (tonzilitas), ryklės uždegimas (faringitas), alerginis rinitas. Gydytojai otorinolaringologai rekomenduoja ir šių ligų profilaktikos priemones.

Ūmios ir lėtinės ausų, nosies ir gerklės ligos sukelia nemalonius simptomus ir blogina gyvenimo kokybę. Todėl labai svarbu tiksliai jas diagnozuoti ir, siekiant atitolinti komplikacijas, laiku suteikti gydymą. Jeigu nuolat vargina lėtinė sloga, pablogėjo uoslė, įtariate sinusitą, kankina užsitęsęs kosulys, skauda gerklę, neprakalbate, jaučiate skausmą ar ūžesį ausyse, prikurtote – tai ženklai, kad Jums reikalingas LOR specialistas.

Dažniausiai pasitaikančios ausų, nosies, gerklės ligos

Tiek vaikams, tiek suaugusiems gan dažnai diagnozuojamas ūminis arba lėtinis tonzilitas (angina). Dažniausiai dėl peršalimo ir nusilpusio imuniteto išsivystančią anginą sukelia aplinkoje cirkuliuojantys virusai arba bakterijos. Bakterijoms pažeidus kvėpavimo takus, išsivysto pūlinga angina. Dažniausiai ja sergama vaikystėje ir jaunesniame amžiuje. Dažniausi ūminio tonzilito simptomai – gerklės skausmas, tonzilių paraudimas, limfmazgių padidėjimas, karščiavimas. Liga  gydoma malšinančiais skausmą ir karščiavimą vaistais, taip pat skiriami antibakteriniai preparatai (penicilinas, amoksicilinas). Lėtinis tonzilitas diagnozuojamas, kai ūminė angina kartojasi tris ir daugiau kartų per metus.

Taip pat viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra sinusitas – nosies ir sinusų (kauluose esančios ertmės aplink nosį, akis ir skruostų srityje) gleivinės uždegimas, kurį sukelia virusai, bakterijos arba alergijos. Sinusitą galima atpažinti iš tokių simptomų, kaip nemalonus spaudimas ar skausmas kaktos, nosies ir akių srityje, apsunkęs kvėpavimas, nosies gleivinės ir skruostų patinimas, užsikimšusi, arba, priešingai – varvanti nosis, galvos skausmas, kosulys.

Gana dažnas negalavimas, kurį gydo LOR specialistai – sieros kamštis. Tai – sieros, riebalinių liaukučių ir besilupančio odos epidermio sankaupa išorinėje ausies landoje. Ausies landa yra smėlio laikrodžio formos ir dažniausiai sieros kamščiai susikaupia jos susiaurėjime. Sieros kamščių susidarymas priklauso nuo daugelio priežasčių: žmogaus endokrininės sistemos, aplinkos veiksnių ir pan.Sieros kamščiai vasarą dažnai kamuoja maudynių megėjus, mėgstančius nardyti įvairiuose vandens telkiniuose. Kai pradėjus formuotis ausies kamščiui į ausį dar papuola vandens, jis išbrinksta, užkemša landą, o ausies kanalas nebepraleidžia oro. Sieros kamščių ausyse formavimosi žmonės nejaučia – tiesiog ima prasčiau girdėti. Kamštis pajuntamas  tada, kai visiškai užkemša landą. Tada pajuntamas diskomfortas – spaudimo jausmas, ūžesys, užgulimas, skausmas. LOR specialistai įspėja, kad negalima mėginti pašalinti sieros kamštį patiems, nes taip galima sukelti didelių ausies landos pažeidimų, pradurti būgnelį ar sukelti ausies uždegimą ir dar labiau apsunkinti situaciją. Pajutus, kad prastėja klausa, atsiranda spaudimo jausmas, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją otorinolaringologą.

Viena dažnesnių ausų ligųserozinis otitas arba nepūlingas vidurinės ausies uždegimas. Jis išsivysto vidurinėje ausyje ėmus kauptis skysčiui. Šia liga dažniausiai serga vaikai.Dažniausi nepūlingo vidurinės ausies uždegimo simptomai – ausies užgulimas, prikurtimas, jausmas lyg ausis būtų pripilta vandens ar užkimšta vata. Juos pajutus, reikėtų nedelsiant kreiptis į ausų, nosies ir gerklės ligų specialistą. Jei nosiaryklėje nėra mechaninių kliūčių, tokių kaip adenoidai, choanaliniai polipai, LOR gydytojas atlieka ausies trimito prapūtimus. Jeigu po to ausies trimito praeinamumas per savaitę neatsistato, atliekama timpanotomija. Negydant serozinio otito, sekretas būgninėje ertmėje standėja ir virsta randiniu audiniu. Nepradėjus gydymo laiku, gali išsivystyti prikurtimas.

Dar viena dažna liga, dėl kurios kreipiamasi į LOR specialistus – lėtinė sloga (kitaip – lėtinis rinitas). Ši liga išsivysto dėl nosies gleivinės funkcijos sutrikimo. Apie ją įspėja ilgai trunkanti sloga, nosies gleivinės patinimas ir išskyros iš nosies, apsunkintas kvėpavimas.

Esant šiam negalavimui, LOR gydytojas skiria vaistų, kurie palengvina simptomus ir mažina nosies gleivinės užburkimą. Jeigu medikamentinis gydymas neefektyvus, simptomai nemažėja ir sloga ilgai užsitęsia, rekomenduojamas chirurginis gydymas. Konchoplastika – tai mažai invazyvi, taikant vietinę nejautrą atliekama operacija, kurios metu koreguojama nosies kriauklių gleivinė. Jeigu kvėpavimui pro nosį trukdo iškrypusi nosies pertvara, atliekama nosies pertvaros ištiesinimo operacija – septoplastika.

Otorinolaringologo (LOR) konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Otorinolaringologo konsultacija

90 €

80 €

50 €

Otorinolaringologo (mokslų daktaro) konsultacija

100 €

Otorinolaringologo konsultacija vairuotojams

60 €

Pakartotinė otorinolaringologo konsultacija

55 €

60 €

30 €

Ausų, nosies, gerklės operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Nosies pertvaros operacija (septoplastika)

1100 €

1052 €

945 €

Nosies kriauklių operacija (konchoplastika)

1692,84 €

1333,84 €

1132,54 €

TaipTaipTaip
Nosies kriauklių operacija (radiodažnuminė konchoplastika)

1487,84 €

1393,84 €

1367,78 €

TaipTaipTaip
Konchoplastika su pašalinta dalimi minkštojo gomurio gleivinės (knarkimo gydymas)

1619,84 €

Taip
Nosies pertvaros ir kriauklių operacija (septoplastika ir konchoplastika)

1983,84 €

2041,78 €

TaipTaip
Nosies pertvaros ir kriauklių operacija (septoplastika ir radiodažnuminė konchoplastika)

2045,84 €

2118,78 €

TaipTaip
Nosies pertvaros atstatymas po trauminio lūžio (pertvaros repozicija)

710 €

Lūžusių nosies kaulų atstatymas (nosikaulių repozicija)

670 €

Nosies korekcija po ūmių traumų (repozicija ir septoplastika)

1080 €

Nosies kaulų sudėtinga reponacija (atstatymas) po ūmių traumų

653 €

551 €

Adenoidų šalinimo operacija (adenoidektomija)

1505,44 €

1120,44 €

1045,44 €

TaipTaipTaip
Adenoidų ir tonzilių šalinimo operacija (adenoidektomija ir tonzilektomija)

1755,44 €

1296,44 €

1079,44 €

TaipTaipTaip
Tonzilių šalinimo operacija (tonzilektomija)

1605,44 €

1244,44 €

1184,44 €

TaipTaipTaip
Tonzilektomija su pašalinta dalimi minkštojo gomurio gleivinės (knarkimo gydymas)

1555,44 €

Taip
Burnos ir ryklės gerybinių navikų ekstirpacija (šalinimas)

1290,38 €

Taip
Minkštojo gomūrio ir ryklės plastika (uvulopalatoplastika UPP)

1070 €

Tracheostomos operacija

1240,00 €

Tracheostominio vamzdelio šalinimas

436,18 €

394,18 €

TaipTaip
Ausies ir išorinės ausies landos odos gerybinių navikų šalinimas

528,18 €

Taip
Ausies ūminio pūlingo otito operacija (paracentezė)

350 €

Timpanostomija/šuntų išėmimas

673,18 €

577,18 €

TaipTaip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

SVARBU: Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.
Gydytojai otorinolaringologai (LOR gydytojai)

IngridaANUŽYTĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. VilmaBELEŠKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ValdasBERNOTAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

DonatasBOVEINIS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

GiedriusENDRIKAS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. JustinasIVAŠKA

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VilmaJONIKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

VytautasJUNČYS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

AušraJURČIUKONIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ModestasMASLOVAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ErnestaMOROZAITĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

IevaROJUTĖ-POCIENĖ

Otorinolaringologė (laikinai nedirba)
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. IngaŠATINSKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

JonasSMIRNOVAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. Inga JulijaSRUOGIENĖ

Otorinolaringologė, audiologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽygimantasTVERSKIS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80
Visi straipsniai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu