Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Otorinolaringologija (LOR)

Medicinos centruose „Northway“ teikiamos profesionalios otorinolaringologų paslaugos. Patyrę specialistai teikia išsamias konsultacijas, atlieka tyrimus, procedūras ir operacijas. Dažniausiai atliekamos procedūros – ausies išvalymas, sieros kamščio pašalinimas, svetimkūnio pašalinimas iš ausies, pūlinio atvėrimas, nosies ar gerklų, kraujavimo stabdymas elektrokauteriu, nosies tamponavimas ir kt.

Klinika siūlo ir chirurginį gydymą – čia atliekamos visos tradicinės ausų, nosies, gerklės operacijos, naudojant tausojančius gydymo būdus. Moderni operacinių įranga, ilgametė gydytojų otorinolaringologų patirtis, pažangūs gydymo metodai užtikrina aukščiausią paslaugų kokybę.

Kokias būkles ir ligas gydo otorinolaringologai?

Otorinolaringologija – tai medicinos sritis, besispecializuojanti ausų, nosies ir gerklės ligų diagnostikoje, gydyme bei profilaktikoje.

Otorinolaringologas (kitaip – LOR gydytojas) ir vaikų otorinolaringologas rūpinasi suaugusiųjų ir vaikų ausų, nosies, ryklės, gerklų ir balso stygų sveikata. LOR specialistai konsultuoja, atlieka reikiamus tyrimus, diagnozuoja ir gydo ausų, nosies ir gerklės ligas. Dažniausios jų – lėtinė sloga, sinusitas, adenoidų išvešėjimas, nosies pertvaros iškrypimas, ausies uždegimas (otitas), klausos sutrikimai, gerklės skausmas, angina (tonzilitas), ryklės uždegimas (faringitas), alerginis rinitas. Gydytojai otorinolaringologai rekomenduoja ir šių ligų profilaktikos priemones.

Ūmios ir lėtinės ausų, nosies ir gerklės ligos sukelia nemalonius simptomus ir blogina gyvenimo kokybę. Todėl labai svarbu tiksliai jas diagnozuoti ir, siekiant atitolinti komplikacijas, laiku suteikti gydymą. Jeigu nuolat vargina lėtinė sloga, pablogėjo uoslė, įtariate sinusitą, kankina užsitęsęs kosulys, skauda gerklę, neprakalbate, jaučiate skausmą ar ūžesį ausyse, prikurtote – tai ženklai, kad Jums reikalingas LOR specialistas.

Dažniausiai pasitaikančios ausų, nosies, gerklės ligos

Tiek vaikams, tiek suaugusiems gan dažnai diagnozuojamas ūminis arba lėtinis tonzilitas (angina). Dažniausiai dėl peršalimo ir nusilpusio imuniteto išsivystančią anginą sukelia aplinkoje cirkuliuojantys virusai arba bakterijos. Bakterijoms pažeidus kvėpavimo takus, išsivysto pūlinga angina. Dažniausiai ja sergama vaikystėje ir jaunesniame amžiuje. Dažniausi ūminio tonzilito simptomai – gerklės skausmas, tonzilių paraudimas, limfmazgių padidėjimas, karščiavimas. Liga  gydoma malšinančiais skausmą ir karščiavimą vaistais, taip pat skiriami antibakteriniai preparatai (penicilinas, amoksicilinas). Lėtinis tonzilitas diagnozuojamas, kai ūminė angina kartojasi tris ir daugiau kartų per metus.

Taip pat viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra sinusitas – nosies ir sinusų (kauluose esančios ertmės aplink nosį, akis ir skruostų srityje) gleivinės uždegimas, kurį sukelia virusai, bakterijos arba alergijos. Sinusitą galima atpažinti iš tokių simptomų, kaip nemalonus spaudimas ar skausmas kaktos, nosies ir akių srityje, apsunkęs kvėpavimas, nosies gleivinės ir skruostų patinimas, užsikimšusi, arba, priešingai – varvanti nosis, galvos skausmas, kosulys.

Gana dažnas negalavimas, kurį gydo LOR specialistai – sieros kamštis. Tai – sieros, riebalinių liaukučių ir besilupančio odos epidermio sankaupa išorinėje ausies landoje. Ausies landa yra smėlio laikrodžio formos ir dažniausiai sieros kamščiai susikaupia jos susiaurėjime. Sieros kamščių susidarymas priklauso nuo daugelio priežasčių: žmogaus endokrininės sistemos, aplinkos veiksnių ir pan.Sieros kamščiai vasarą dažnai kamuoja maudynių megėjus, mėgstančius nardyti įvairiuose vandens telkiniuose. Kai pradėjus formuotis ausies kamščiui į ausį dar papuola vandens, jis išbrinksta, užkemša landą, o ausies kanalas nebepraleidžia oro. Sieros kamščių ausyse formavimosi žmonės nejaučia – tiesiog ima prasčiau girdėti. Kamštis pajuntamas  tada, kai visiškai užkemša landą. Tada pajuntamas diskomfortas – spaudimo jausmas, ūžesys, užgulimas, skausmas. LOR specialistai įspėja, kad negalima mėginti pašalinti sieros kamštį patiems, nes taip galima sukelti didelių ausies landos pažeidimų, pradurti būgnelį ar sukelti ausies uždegimą ir dar labiau apsunkinti situaciją. Pajutus, kad prastėja klausa, atsiranda spaudimo jausmas, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją otorinolaringologą.

Viena dažnesnių ausų ligųserozinis otitas arba nepūlingas vidurinės ausies uždegimas. Jis išsivysto vidurinėje ausyje ėmus kauptis skysčiui. Šia liga dažniausiai serga vaikai.Dažniausi nepūlingo vidurinės ausies uždegimo simptomai – ausies užgulimas, prikurtimas, jausmas lyg ausis būtų pripilta vandens ar užkimšta vata. Juos pajutus, reikėtų nedelsiant kreiptis į ausų, nosies ir gerklės ligų specialistą. Jei nosiaryklėje nėra mechaninių kliūčių, tokių kaip adenoidai, choanaliniai polipai, LOR gydytojas atlieka ausies trimito prapūtimus. Jeigu po to ausies trimito praeinamumas per savaitę neatsistato, atliekama timpanotomija. Negydant serozinio otito, sekretas būgninėje ertmėje standėja ir virsta randiniu audiniu. Nepradėjus gydymo laiku, gali išsivystyti prikurtimas.

Dar viena dažna liga, dėl kurios kreipiamasi į LOR specialistus – lėtinė sloga (kitaip – lėtinis rinitas). Ši liga išsivysto dėl nosies gleivinės funkcijos sutrikimo. Apie ją įspėja ilgai trunkanti sloga, nosies gleivinės patinimas ir išskyros iš nosies, apsunkintas kvėpavimas.

Esant šiam negalavimui, LOR gydytojas skiria vaistų, kurie palengvina simptomus ir mažina nosies gleivinės užburkimą. Jeigu medikamentinis gydymas neefektyvus, simptomai nemažėja ir sloga ilgai užsitęsia, rekomenduojamas chirurginis gydymas. Konchoplastika – tai mažai invazyvi, taikant vietinę nejautrą atliekama operacija, kurios metu koreguojama nosies kriauklių gleivinė. Jeigu kvėpavimui pro nosį trukdo iškrypusi nosies pertvara, atliekama nosies pertvaros ištiesinimo operacija – septoplastika. Medicinos centrai „Northway“ yra sudarę sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijų kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Otorinolaringologo (LOR) konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Otorinolaringologo konsultacija

85 €

80 €

50 €

Otorinolaringologo (mokslų daktaro) konsultacija

90 €

Otorinolaringologo konsultacija vairuotojams

50 €

Pakartotinė otorinolaringologo konsultacija

50 €

60 €

30 €

Ausų, nosies, gerklės operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Nosies pertvaros operacija (septoplastika)

1020 €

1082 €

945 €

Nosies kriauklių operacija (konchoplastika)

1461,33 €

1209,22 €

1132,54 €

Taip
Nosies kriauklių operacija (radiodažnuminė konchoplastika)

1281,33 €

1269,22 €

1153,54 €

Taip
Konchoplastika su pašalinta dalimi minkštojo gomurio gleivinės (knarkimo gydymas)

1495,22 €

Taip
Nosies pertvaros ir kriauklių operacija (septoplastika ir konchoplastika)

1859,22 €

1827,54 €

Taip
Nosies pertvaros ir kriauklių operacija (septoplastika ir radiodažnuminė konchoplastika)

1921,22 €

1905,07 €

Taip
Nosies pertvaros atstatymas po trauminio lūžio (pertvaros repozicija)

710 €

Lūžusių nosies kaulų atstatymas (nosikaulių repozicija)

430 €

Nosies korekcija po ūmių traumų (repozicija ir septoplastika)

1000 €

Nosies kaulų sudėtinga reponacija (atstatymas) po ūmių traumų

613 €

551 €

Adenoidų šalinimo operacija (adenoidektomija)

1361,39 €

1016,90 €

961,90 €

Taip
Adenoidų ir tonzilių šalinimo operacija (adenoidektomija ir tonzilektomija)

1531,39 €

1172,90 €

1124,90 €

Taip
Tonzilių šalinimo operacija (tonzilektomija)

1401,39 €

1120,90 €

1075,90 €

Taip
Tonzilektomija su pašalinta dalimi minkštojo gomurio gleivinės (knarkimo gydymas)

1451,90 €

Taip
Burnos ir ryklės gerybinių navikų ekstirpacija (šalinimas)

1231,48 €

Taip
Minkštojo gomūrio ir ryklės plastika (uvulopalatoplastika UPP)

1070 €

Tracheostomos operacija

1290 €

Tracheostominio vamzdelio šalinimas

425,46 €

375,71 €

Taip
Ausies ir išorinės ausies landos odos gerybinių navikų šalinimas

577,21 €

Taip
Ausies ūminio pūlingo otito operacija (paracentezė)

250 €

Timpanostomija/šuntų išėmimas

622,46 €

558,71 €

Taip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomas ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir kt. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

SVARBU: Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.
Gydytojai otorinolaringologai (LOR gydytojai)

IngridaANUŽYTĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. VilmaBELEŠKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ValdasBERNOTAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

DonatasBOVEINIS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

GiedriusENDRIKAS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. JustinasIVAŠKA

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VilmaJONIKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

VytautasJUNČYS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

AušraJURČIUKONIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ModestasMASLOVAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ErnestaMOROZAITĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

IevaROJUTĖ-POCIENĖ

Otorinolaringologė (laikinai nedirba)
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. IngaŠATINSKIENĖ

Otorinolaringologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

JonasSMIRNOVAS

Otorinolaringologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. Inga JulijaSRUOGIENĖ

Otorinolaringologė, audiologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽygimantasTVERSKIS

Otorinolaringologas
 • lt , en
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu