Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Instrumentiniai tyrimai

Šiuolaikiniai instrumentiniai tyrimai padeda pastebėti pakitimus, nuspėti ligą arba ją diagnozuoti ankstyvoje stadijoje ir parinkti efektyviausią gydymą. Net ir nejaučiant jokių negalavimų ar nesiskundžiant sveikatos sutrikimais, tikrintis sveikatą ir atlikti tam tikrus tyrimus profilaktiškai patariama kasmet.

Medicinos centruose „Northway” modernia medicinos įranga atliekamos endoskopijos, echoskopijos, elektrokardiografijos (krūvio ir ramybės), holterio, AKS monitoravimo, rentgeno, akių, ausų, nosies, gerklės, akušerijos-ginekologijos, klinikinės fiziologijos tyrimai.

Populiariausi instrumentiniai tyrimai

Vienas dažniausiai atliekamų – rentgeno tyrimas (rentgenografija).  Rentgenas naudojamas daugelio organų ir organizmo sistemų būklei bei funkcionalumui tirti. Rentgenografija padeda įvertinti plaučių, kaulų ir sąnarių būklę, diagnozuoti jų pakitimus ar sužalojimus, pavyzdžiui, kaulų lūžius, uždegimus ir kt. Rentgeno tyrimas gali būti atliekamas tik turint gydytojo siuntimą.

Kitas plačiai naudojamas tyrimas – echoskopija arba ultragarsas. Šis greitas, tikslus ir neskausmingas tyrimas yra nepakeičiamas daugumos medicinos sričių diagnostinis įrankis. Echoskopiniu tyrimu greitai ir patikimai diagnozuojamos širdies ir kraujagyslių, skydliaukės, krūtų, pilvo organų, inkstų ir šlapimo pūslės, dubens organų ir kitos ligos. Ultragarsiniai tyrimai suteikia galimybę realiuoju (tyrimo) laiku nustatyti organų, struktūrą, dydį, lokalizaciją. Jie nusako kelią ir kryptį tolimesniam ištyrimui, padeda nustatyti tikslią diagnozę, skirti efektyviausią gydymą ir pasiekti geriausių gydymo rezultatų.

Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, ultragarsas yra visiškai saugus. Ultragarsinės bangos nėra jonizuojanti spinduliuotė, tyrimams atlikti nereikia specialių apsaugos priemonių, jis nekenkia nei pacientui, nei jį atliekančiam gydytojui, todėl gali būti atliekamas atliekamas tiek, kiek reikia ir kada tik prireikia.

Medicinos centruose „Northway“ ultragarsiniai tyrimai atliekami naudojant pirmaujančio pasaulyje medicininės įrangos gamintojo „Mindray“ naujos kartos echoskopus su šiuolaikinėmis funkcijomis. Jais gali būti tiriami visi minkštieji žmogaus audiniai – dariniai odoje, kraujagyslės, nervai, raumenys, vidaus organai, sąnariai, sausgyslės, raumenys, taip pat galimos patologijos – augliai, cistos, akmenys, ieškoma uždegimo židinių, sustorėjimų, plyšimų, atsiradusio skysčio ir kitų simptomų, kurie gali būti tam tikros patologijos požymis.

Echoskopinis tyrimas yra nepakeičiamas raumenų, sausgyslių ar raiščių  plyšimo diagnostikai. Gijimo metu jis suteikia galimybę stebėti audinių gijimo procesą, skysčių rezorbcijos (šalinimosi) procesą. Nedelsti atlikti echoskopijos tyrimą reikėtų ir pastebėjus apčiuopiamų odos ir poodiniai darinių bet kurioje kūno dalyje. Kakle, pažastyse, krūtyse čiuopiami darinukai, guzeliai, dažnai gali būti klastingos ligos išraiška. Tyrimo metu galima diferencijuoti jų kilmę, esant poreikiui, echoskopo kontrolėje atlikti darinio biopsiją.

Ultragarsinis tyrimas neatsiejama ištyrimo dalis ir akušerijoje bei ginekologijoje. Echoskopiniai tyrimai atliekami visoms besilaukiančioms moterims. Saugaus tyrimo metu matuojamas vaisiaus dydis, vertinama anatomija, vystymasis, vaisiaus vandenų kiekis, placentos padėtis, apžiūrima, ar nėra stambių vaisiaus vystymosi ydų. Kai gimdoje vystosi du ar trys vaisiai, ultragarsiniai tyrimai atliekami kas mėnesį ar dar dažniau.

Echoskopija plačiai taikoma ir ginekologinių ligų diagnostikai. Šis tyrimas atliekamas ne tik turint tokių nusiskundimų, kaip pilvo skausmai, nereguliarios mėnesinės, kraujavimas ne mėnesinių metu, bet ir profilaktiškai. Tyrimo metu vertinama gimdos padėtis, dydis, galimi pakitimai tiek gimdos gleivinėje, tiek raumenyje, apžiūrimos kiaušidės. Jeigu pacientė gimdoje turi spiralę, visada aprašoma ir jos padėtis. Gimdoje radus miomų, matuojamas jų dydis, vertinama buvimo vieta, kai tiriama pakartotinai – augimo dinamika. Aptikus kiaušidžių cistas, ieškoma ultragarsinių žymenų, padedančių atskirti gerybinius darinius nuo turinčių piktybiškumo požymių. Diagnozės patikslinimui gali prireikti ir papildomų tyrimų. Echoskopo pagalba taip pat galima diagnozuoti gimdos gleivinės išaugas – polipus. Tyrimą rekomenduojama atlikti iškart po mėnesinių, kai gimdos gleivinė yra ploniausia, nes tada galima pastebėti ir diagnozuoti net ir nedidelius gimdos ertmės pakitimus.

Medicinos centrų „Northway“ gydytojai echoskopuotojai primena, kad neturint jokių nusiskundimų ar diagnozuotų pakitimų, profilaktiškai ultragarsinį tyrimą reikėtų atlikti kas du metus. Jeigu  tyrimo metu diagnozuojami pakitimai, priklausomai nuo jų, tyrimas turėtų būti atliekamas kas 6-12 mėn..

Skrandžio, virškinamojo trakto ir storosios žarnos ligoms diagnozuoti dažnai pasitelkiami endoskopiniai tyrimai. Jų metu, pasitelkus šiam tyrimui pritaikytus lanksčius optinius prietaisus – endoskopus, iš vidaus apžiūrima organų gleivinė, įvertinama, ar joje nėra pažeidimų, apžiūrima ir įvertinama vidaus organų ir jų gleivinės būklė. Prireikus, tyrimo metu gali būti paimama biopsija, padedanti paneigti ar patvirtinti vėžio diagnozę, atliekamos gydomosios procedūros – stabdomas kraujavimas, šalinami polipai bei svetimkūniai. Endoskopiniai tyrimai gali būti pasitelkiami ir norint įvertinti pakitimus gydymo eigoje.

Medicinos centruose „Northway“ atliekama viršutinės virškinamojo trakto dalies endoskopija, storosios žarnos kolonoskopija ir kiti endoskopiniai tyrimai.

Virškinamojo trakto viršutinės dalies endoskopija (gastroskopija) rekomenduojama esant tokiems simptomams, kaip skausmai ar diskomfortas skrandžio srityje, neaiškios priežasties pykinimas ir vėmimas, virškinimo problemos, pilvo pūtimas, kraujavimas, mažakraujystė, svorio kritimas, apetito stoka.

Kolonoskopijos tyrimas atliekamas esant kraujavimui per išangę, viduriavimui (su ar be kraujavimo), mažakraujystei, tuštinimosi sutrikimams – vidurių užkietėjimui, užsitęsusiam arba naujai atsiradusiam viduriavimui, tuštinimuisi su kraujo priemaiša, nepilno pasituštinimo pojūčiui, svorio kritimui. Storojoje žarnoje radus patologinių pakitimų (uždegimas, polipas, navikas ir pan.), atliekama biopsija, mikroskopinis medžiagos ištyrimas. Šis tyrimas gali būti atliekamas ir storosios žarnos vėžio diagnostikai.

Kaip pasiruošti tyrimams?

Tyrimo atlikimo kokybei labai svarbus tinkamas paciento pasiruošimas. Nepakankamai ar netinkamai pasiruošus tyrimui, jis gali būti nukeltas vėlesniam laikui, nes nepavyks jo atlikti kokybiškai. Todėl pateikiame specialistų rekomendacijas, kurių laikydamiesi galėsite būti užtikrinti, kad tyrimų rezultatai bus maksimaliai tikslūs ir jų nereikės atlikti pakartotinai.

Kaip pasiruošti rentgeno tyrimui

 • Rentgeno tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia. Tyrimo metu pacientas gali būti prašomas nusiimti kai kuriuos drabužius ar papuošalus, galinčius trukdyti atlikti tyrimą.

Kaip pasiruošti echoskopijos tyrimui

 • Ruošiantis atlikti pilvo organų echoskopiją, suaugusiems 6 val. iki tyrimo negalima valgyti ir gerti. Iš vakaro rekomenduojama tik lengvai užkąsti, nevalgyti raugintų, miltinių produktų, vakarienei. Vaikams negalima valgyti 4 val. iki tyrimo, 2 val. prieš tyrimą galima išgerti iki 100 ml negazuoto vandens.
 • Ruošiantis inkstų ir šlapimo pūslės echoskopijai, likus maždaug 2 val. iki tyrimo, reikia išgerti apie 1,5 litro negazuoto vandens ir atvykti pas gydytoją pilna šlapimo pūsle. Jeigu išlaikyti šlapimą ilgiau sudėtinga, rekomenduojama tyrimui atvykti apie 30 min. anksčiau ir, apie tai informavus gydytoją, gerti vandenį laukiant prie kabineto.
 • Ruošiantis atlikti pilvo organų ir inkstų bei šlapimo pūslės echoskopiją, negalima valgyti 6 val. iki tyrimo, bet 1–2 val. iki tyrimo galima išgerti iki 1,5 litro negazuoto vandens, kad atvyktumėte su pilna šlapimo pūsle.
 • Ruošiantis inkstų kraujagyslių echoskopijai, 6 val. iki tyrimo negalima valgyti ir gerti. Iš vakaro rekomenduojama tik lengvai užkąsti, nevalgyti raugintų, miltinių produktų.
 • Prieš atliekant prostatos echoskopiją, rekomenduojama išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.
 • Ruošiantis ginekologinei echoskopijai (kai tyrimas atliekamas per pilvo sieną), reikėtų išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

Kaip pasiruošti endoskopiniams tyrimams

 • Ruošiantis fibrogastroskopijos (gastroskopijos) tyrimui, 7–8 val. iki tyrimo negalima valgyti ir gerti. Jeigu tyrimas bus atliekamas taikant sedaciją, negalima valgyti ir gerti visą dieną. Jei vartojate kraujospūdį mažinančius vaistus, išgerkite juos ryte su gurkšneliu vandens.
 • Ruošiantis proktologiniams tyrimams (rektoskopijai, anoskopijai), į tiesiąją žarną reikia susileisti keturias mikroklizmas – dvi vakare, kitas dvi – 2 val. prieš tyrimą. Mikroklizmas galima įsigyti vaistinėse. Prieš tyrimą bent 6 val. rekomenduojama nevalgyti ir negerti (išskyrus vandenį).
 • Prieš atliekant kolonoskopijos tyrimą, labai svarbu tinkamai paruošti žarnyną. Gydytojai pabrėžia, kad nuo žarnyno paruošimo priklauso tyrimo kokybė – nepakankamai gerai išvalytose žarnyno dalyse esantys pakitimai gali likti nepastebėti. Tam, kad tyrimas būtų kuo tikslesnis, kad būtų diagnozuoti ankstyvi priešvėžiniai polipai, būtų galima juos pašalinti ir užkirsti kelią storosios žarnos vėžio išsivystymui, prieš tyrimą būtina laikytis gydytojo nurodymų. 3–7 dienas iki tyrimo rekomenduojama laikytis specialios dietos. Dieną prieš procedūrą būtina gerti specialius tirpalus žarnyno išvalymui. Jei kolonoskopija atliekama ryte (8–12 val.), žarnyno paruošimui skirtus tirpalus reikia išgerti išvakarėse. Jeigu kolonoskopija atliekama po pietų, rekomenduojama pusę tirpalo kiekio išgerti vakare, o kitą pusę – tyrimo dienos rytą. Jeigu kolonoskopija atliekama vakarop, visą kiekį žarnyno paruošimui skirto tirpalo galima išgerti tyrimo dieną. Svarbu, kad visas tirpalas būtų išgertas iki tyrimo likus ne mažiau kaip 6 valandoms. Esant vidurių užkietėjimui, gydytojas gali rekomenduoti žarnyno valymą keletui dienų prieš procedūrą. 2–3 dienas iki tyrimo būtina laikytis mažai skaidulų turinčios dietos. Negalima vartoti sėklų, riešutų, grūdų ir kruopų, raudonos/ violetinės spalvos maisto ir gėrimų. Dieną prieš tyrimą galima lengvai papusryčiauti ir gerti skaidrius skysčius. Tyrimo dieną valgyti ir gerti negalima. Jeigu būtina išgerti kokius nors vaistus, tyrimo dienos rytą juos galima užgerti vienu gurkšniu vandens.
 • Jei endoskopiniai tyrimai atliekami su intravenine nejautra, pacientas turi atvykti su lydinčiu asmeniu. Reikia žinoti, kad tokiu atveju po tyrimo pats pacientas vairuoti transporto priemonės negalės.
Echoskopijos (ultragarso tyrimai)
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Endoskopijos (virškinamojo trakto tyrimai)
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Rentgeno tyrimai
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Paslaugas teikiantys gydytojai

VandaJAKUBAUSKIENĖ

Echoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

RasaAUGUSTINIENĖ

Echoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VaidotasSILICKAS

Echoskopuotojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. RolandasVAICEKAUSKAS

Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ViktorijaADOMAITIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja (laikinai nedirba)
 • lt, en , ru , de
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. AridaBUIVYDIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. ArtautasMICKEVIČIUS

Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

AistėPURIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja (laikinai nedirba)
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

ČeslovasSTACEVIČIUS

Gastroenterologas, endoskopuotojas
 • lt , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

GabrielėSODEIKIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja
 • lt
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

EditaŠUNOKIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja
 • lt
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

VidaUZELIENĖ

Šeimos gydytoja, echoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

JustinaŠEPUTIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

AgnėŠIATKIENĖ

Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

GustasRIMEIKA

Echoskopuotojas, radiologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

AndriusKEDERYS

Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas
 • lt , en
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

ArtūrasJACINAVIČIUS

Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

BrūnoALEKNAVIČIUS

Endoskopuotojas
 • lt , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

GintarėSTONČIŪTĖ-BALNIENĖ

Echoskopuotoja
 • lt , en
 • Kaunas, Miško g. 25A

RasaMERECKYTĖ-VAITIEKŪNIENĖ

Anesteziologė-reanimatologė
 • lt
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu