Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Dietologija

Medicinos centre „Northway” teikiamos profesionalios gydytojų dietologų konsultacijos sveikos mitybos, svorio reguliavimo klausimais, diagnozuojamas ir gydomas nutukimas, valgymo sutrikimai (anoreksija, bulimija, persivalgymas), sudaromos individualios mitybos rekomendacijos sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimui.

Kam reikalinga dietologo konsultacija?

Dietologija – tai medicinos sritis, tirianti maisto ir mitybos poveikį žmogaus organizmui. Dieta – tai žmogaus vartojamo maisto visuma. Tinkamai mitybai būtinas subalansuotas ir pilnavertis maistas, aprūpinantis organizmą pakankamu kiekiu angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Sveika mityba padeda išlaikyti gerą fizinę ir psichinę sveikatą ir turi didelę reikšmę mūsų gyvenimo kokybei.

Gydytojai dietologai diagnozuoja ir gydo mitybos ir su ja susijusius sveikatos sutrikimus. Jie konsultuoja sveikos, subalansuotos mitybos, svorio reguliavimo klausimais, dėl maisto alergijų bei netoleravimo, pateikia rekomendacijas, kaip koreguoti mitybos įpročius, esant nutukimui, viršsvoriui ar per mažam svoriui, skundžiantis virškinamojo trakto sutrikimais, aukštu kraujo spaudimu, sergant diabetu, širdies ir kraujagyslių bei kitomis lėtinėmis ligomis.

Gydytojo dietologo konsultacijos teikiamos vaikams ir suaugusiems. Į specialistus gali kreiptis ir visiškai sveiki žmones, norintys pakoreguoti savo mitybos įpročius ir taip pagerinti gyvenimo kokybę.

Konsultacijos metu gydytojas dietologas surenka išsamią anamnezę apie paciento mitybos įpročius, fizinį aktyvumą, gyvenimo būdą, bendrą sveikatos būklę, gretutines ligas, vartojamus medikamentus. Prireikus gali būti skiriami tyrimai, kurių rezultatai aptariami pakartotinės konsultacijos metu.

Dažniausiai gydytojo dietologo konsultacijai kreipiasi pacientai, kuriuos vargina viršsvoris, nutukimas, uždegiminės žarnyno ligos, dirgliosios žarnos sindromas, policistinių kiaušidžių sindromas, onkologiniai susirgimai, taip pat turintys mitybos sutrikimų, tokių kaip anoreksija, bulimija, besiskundžiantys mitybos nepakankamumu, rijimo sutrikimais ir kt.

Mitybos specialistas padeda sureguliuoti mitybą bei užtikrinti organizmo poreikius ir pacientams po tam tikrų chirurginių operacijų, pavyzdžiui, pašalinus skrandį ar dalį žarnyno.

Pasikonsultuoti su dietologijos specialistais verta ir profesionaliems sportininkams ar tiesiog aktyviai sportuojantiems žmonėms, norintiems pasitelkti tinkamą mitybą ir reikiamus papildus, kad pasiektų geriausią sportinę formą.

Gydytojai dietologai išaiškina bendrus maitinimosi principus, pateikia subalansuotos mitybos rekomendacijas, pataria, kaip koreguoti tam tikrus įpročius ir kitus pacientui rūpimus klausimus. Gydytojas dietologas taip pat gali skirti reikiamus vaistus ar maisto papildus,

Ar reikalinga pakartotina gydytojo dietologo konsultacija?

Mitybos įpročių ir gyvenimo būdo keitimas – ilgalaikis procesas. Tam, kad būtų užtikrinta, jog jis vyks taip kaip suplanuota ir bus pasiekti norimi pokyčiai, reikalinga profesionalaus specialisto – gydytojo dietologo kontrolė.

Pakartotinės konsultacijos metu įprastai aptariami atliktų tyrimų rezultatai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir sveikatos būklę, sudaromos individualios mitybos rekomendacijos.

Vėliau pacientas kviečiamas atvykti kontroliniams vizitams, kurių metu aptariama, kaip sekasi laikytis mitybos plano ir gydytojo pateiktų rekomendacijų, ar vyksta norimi pokyčiai. Prireikus, skiriami pakartotiniai tyrimai.

Kodėl pavojingas nutukimas?

Nutukimas – tai lėtinė būklė, kurią nulemia per didelis riebalų kiekis organizme. Riebalai kaupia energiją, atlieka termoreguliacinę, amortizacinę ir kitas funkcijas, todėl tam tikras jų kiekis reikalingas organizmui. Tačiau, kai jų yra per daug, kyla grėsmė sveikatai. Nutukimas nustatomas pagal kūno masės indeksą (KMI), kuris apskaičiuojamas pagal svorio ir ūgio santykį. Jeigu KMI yra didesnis nei 30, žmogus laikomas nutukusiu.

Nutukimas neigiamai veikia daugelį organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių, judamojo-atraminio aparato, kvėpavimo, virškinamojo trakto, endokrininę ir reprodukcinę. Nutukimas gali sukelti įvairias sveikatos problemas, padidinti širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, podagros, osteoartrito, miego apnėjos, kai kurių vėžio formų ir daugelio kitų ligų išsivystymo riziką.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad sumažinus svorį, palengvinama cukrinio diabeto, nealkoholinio kepenų suriebėjimo, gastroezofaginio refliukso, aukšto kraujospūdžio, podagros, miego sutrikimų, onkologinių ligų, policistinių kiaušidžių sindromo, menstruacijų sutrikimo, nevaisingumo ligų eiga ir baigtys. Tyrimų duomenimis, netekus bent 5 kilogramų svorio, galima sumažinti insulto riziką.

Nutukimas turi neigiamą poveikį ir psichologinei žmogaus sveikatai, savivertės sumažėjimui, socialinei izoliacijai ir gali sukelti depresiją. Todėl svarbu laiku sureguliuoti bei nuolat stebėti savo mitybą, fizinį aktyvumą ir išlaikyti rekomenduojamą svorį.

Vaikai, kuriems yra diagnozuotas nutukimas, patiria kvėpavimo sutrikimus, jiems padidėja kaulų lūžių, hipertenzijos, širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo ankstyvame amžiuje rizika, vystosi atsparumas insulinui.

Nutukimas išsivysto ne tik dėl per didelio suvartojamų kalorijų kiekio, valgant daug riebalų ar cukraus turintį maistą, bet ir dėl nejudraus gyvenimo būdo. Šią būklę gali nulemti ir genetinės priežastys, gretutinės ligos, tam tikri medikamentai, psichologiniai bei socialiniai aspektai, kultūriniai ir aplinkos veiksniai.

Įtakos nutukimui gali turėti ir nepakankamas ar nekokybiškas miegas. Miegant mažiau nei 6–8 valandas per parą, organizme atsiranda sotumo ir alkio hormonų disbalansas. Todėl kyla noras užkandžiauti, valgyti saldumynus, rinktis kitą nesveiką maistą.

Nutukimą gali nulemti ir nerimas, patiriamas stresas, nuolatinė įtampa. Norint šias emocijas nuslopinti, neretai pasitelkiamas emocinis valgymas. Emocinis alkis neturi nieko bendro su fiziniu alkiu, jis atsiranda staiga ir yra labai stiprus. Dažniausiai norima valgyti tik tam tikrus produktus, nesustojama valgyti pasisotinus, o vėliau atsiranda kaltės jausmas. Paskatinti persivalgymą gali ir nuolatinis dietų laikymasis. Nuolat kovojant su alkio jausmu, prarandamas natūralus alkio ir sotumo pojūtis, o maistas tampa įtampos numalšinimo priemone.

Sergant nutukimu patartina kreiptis į gydytoją dietologą, kuris, įvertinęs šios problemos priežastys, patars, kaip mažinti kūno svorį. Gydytojas dietologas pateiks individualias mitybos ir fizinio aktyvumo rekomendacijas sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimui.

Dietologo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Pasirinkite miestą norėdami matyti kainas
Gydytojo dietologo konsultacija

85 €

Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Gydytojai dietologai

EditaSAUKAITYTĖ-BUTVILĖ

Dietologė
  • lt , en
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu