Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Alergologija

Medicinos centruose „Northway“ patyrę alergologijos ir klinikinės imunologijos specialistai teikia profesionalias konsultacijas dėl įvairių alerginių ligų, tiksliai diagnozuoja ir gydo suaugusiųjų bei vaikų alerginius susirgimus.

Kokie galimi alergijos simptomai?

Pasak specialistų, dažniausi alerginių ligų simptomai yra šie:

 • čiaudulys, vandeninga sloga, nosies užgulimas, niežulys, uoslės praradimas;
 • akių paraudimas, ašarojimas;
 • bėrimai, patinimai, odos niežulys;
 • sausas kosulys, dusulys;
 • viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, skausmai; 
 • galvos skausmai, svaigimas, sumažėjęs kraujospūdis.

Gydytojai alergologai atkreipia dėmesį, kad dėl alerginių ligų diagnostikos reikėtų kreiptis tuomet, jeigu šie simptomai yra lėtiniai, besikartojantys vienerius metus ar ilgiau ir jų negalima paaiškinti jokia kita priežastimi. Dažnai šie simptomai pasireiškia epizodiškai – tam tikroje aplinkoje arba tam tikru sezono (pvz., pavasarį) ar paros metu (pvz., naktį, ankstyvą rytą). Pastebėjus tokius simptomus, reikėtų nedelsti ir atvykti į kliniką pasikonsultuoti su alergologijos specialistu.

Kokias būkles diagnozuoja ir gydo alergologija?

Alergija – tai sustiprėjęs imuninės sistemos atsakas į dažnai įprastas aplinkos medžiagas. Alergenai – tai labai įvairios aplinkoje esančios medžiagos, kurios į organizmą gali patekti su maistu, per kvėpavimo takus, odą, injekcijas ar įgėlus vabzdžiams. 

Dažniausiai pasitaikantys alergenai: maisto produktai, žiedadulkės, namų dulkių erkės, pagalvių plunksnos, gyvūnų epidermis (kačių, šunų ir kt.), mikroskopiniai grybeliai, vaistai, cheminės medžiagos (buityje naudojamos medžiagos, kosmetikos priemonės) ir kt.

Gydytojai alergologai diagnozuoja ir gydo tokias ligas, kaip šienligė, alerginis rinitas, bronchinė astma, atopinis ir alerginis kontaktinis dermatitas, atopinė egzema, edema, dilgėlinė, maisto ir įvairių aplinkos veiksnių sukeltos alergijos, anafilaksija, sutrikusiu imunitetu pasireiškiančios ligos.

Alerginės ligos gali būti sėkmingai gydomos ar bent nuslopinami jų sukeliami simptomai ir žymiai pagerinama jomis sergančio žmogaus gyvenimo kokybė, jeigu jos laiku ir tiksliai diagnozuojamos. Pagrindinis gydytojų tikslas – nustatyti alergeną, sukėlusį alerginę reakciją. Jis pasiekiamas pasitelkus specifinės alergologinės diagnostikos metodus.

Alerginės ligos kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai. Alergijų atsiradimui įtakos gali turėti ir imuninės sistemos sutrikimai, galintys nulemti ne tik pernelyg silpną, bet ir pernelyg aktyvų jos veikimą. Imuninei sistemai veikiant per aktyviai, išsivysto alerginės ligos. Negydomos jos gali sukelti lėtinius alerginius uždegimus, o jie – įvairias infekcijas. Pavyzdžiui, negydoma alerginė sloga labai dažnai nulemia pasikartojančias ausų arba sinusų infekcijas.

Svarbu žinoti, kad profesionaliai įvertinti kiekvieno paciento ligos išraišką, eigą, sunkumo laipsnį, sudaryti individualų ištyrimo planą, tiksliai išsiaiškinti imuninės sistemos sutrikimų ir alerginių ligų priežastis, skirti efektyvų gydymą ir pagerinti alerginėmis ligomis sergančio žmogaus gyvenimo kokybę gali tik patyrę alergologijos ir klinikinės imunologijos specialistai.  

Kokius gydymo būdus taiko alergologija?

Daugelio alerginių ligų atveju taikomas simptomus mažinantis gydymas. Tačiau alergiją įkvėpiamiems alergenams (dulkėms, žiedadulkėms, pelėsiams, naminiams gyvūnams) gali sėkmingai išgydyti specifinė alergenų imunoterapija. Tai – vienintelis alergijos gydymo būdas, gydantis jos priežastį, o ne simptomus. Naudojant ši metodą, paciento imuninė sistema pratinama prie nustatyto alergeno, skiriant jį pacientui pastoviu ritmu bei pastovia koncentracija ilgą laiką, siekiant sukelti imuninę toleranciją. Imunoterapija padeda reikšmingai sumažinti ar net visiškai pašalinti jaučiamus simptomus ir žymiai pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.

Imunoterapijos metodu visiškai išgydoma iki 80 proc. alergijų įkvėpiamiems alergenams atvejų, tačiau net jeigu pilnai išgydyti ligos nepavyksta, ši terapija skatina ilgalaikę toleranciją ir užkerta kelią alerginės ligos progresavimui bei komplikacijų išsivystymui.

Kada verta atlikti alergenų tyrimą?

 • Jūsų vaiką beria, jis serga atopiniu dermatitu, bet neaišku, ar yra alergija maistui.
  Atsakyti į šį klausimą padėtų odos dūrio, dūrio – dūrio mėginiai su natyviniais maisto alergenais, odos lopo tyrimai su maistu. Geriausia būtų jau einant į konsultaciją atsinešti uogų, gabalėlį vaisiaus, daržovės, kuriam įtariate alergiją.
 • Jeigu sergate atopiniu dermatitu, tikėtina, jog esate alergiškas ir kokiai nors cheminei medžiagai, todėl tikslinga būtų atlikti odos lopo tyrimą su 30 populiariausių Europos alergenų.
 • Jeigu jus ilgai ir/arba dažnai beria, priežastis neaiški, o alergija cheminėms medžiagoms netirta, pravartu būtų atlikti odos lopo tyrimą su Europos ir/ar Kosmetikos standartinėje serijoje esančias alergenais.
 • Jeigu naudojate daug įvairių kosmetinių priemonių, bėrimas tai atsiranda, tai išnyksta, naudinga būtų atlikti odos lopo tyrimą su 63 kosmetikos alergenais bei jūsų naudojama kosmetika.
 • Jeigu vaikui įtariate alergiją pienui bei kviečiams, patariama atlikti odos dūrio mėginius šiems alergenams, odos lopo tyrimus, taip pat galima atlikti kraujo tyrimą – nustatyti specifinius imunoglobulinus pienui ir kiaušiniui.
 • Jeigu atsiradusiai slogai, sausam kosuliui ar dusuliui, atlikus įvairius tyrimus, taip pat ir alerginius, nėra paaiškinimo, o darbe ar buityje dažnai naudojate lateksines pirštines, vertėtų išsiaiškinti, ar nesate alergiškas lateksui.
 • Jeigu vaikas naktimis sunkiai kvėpuoja, jam nustatyti padidėję adenoidai, reikėtų dar papildomai išsiaiškinti, ar nėra įsijautrinimo įkvepiamiems alergenams, nes išoperavus adenoidus, alergija neišnyks.
 • Jei planuojate įsigyti katę ar šunį, o jūsų giminėje jau yra alergiškų naminiams gyvūnams. Vertėtų atlikti odos dūrio mėginius ir/arba kraujo tyrimą specifiniams imunoglobulinams nustatyti.
 • Pavasarį, vasarą, o gal ir ištisus metus geriate antihistamininius vaistus, naudojate gydomuosius purškalus į nosį dėl alerginės slogos. Tokiu atveju reikėtų pagalvoti apie specifinę imunoterapiją.
 • Jeigu tam tikru metų laiku kartojasi akių uždegimai, vertėtų pasitikrinti, ar nesate alergiškas, pavyzdžiui, žiedadulkėms.
 • Jeigu sau arba kitiems dažnai lakuojate nagus, klijuojate blakstienas, o atsiradęs bėrimas nepraeina. Vertėtų pasitikrinti, ar nėra įsijautrinimo formaldehidui, hydroxyethylmetacrilatui.
 • Jeigu daugiau nei 2 kartus per mėnesį sergate sunkios eigos sinusitu, plaučių uždegimu ar daugiau nei 4 kartus per mėnesį – ausų uždegimu. Taip pat, jeigu yra išplitęs moliuskas, ilgai besitęsiančios, sunkiai gydomos karpos, dažnas viduriavimas, sulėtėjęs vaiko augimas. Šiais atvejais vertėtų atlikti imunologinius tyrimus dėl galimo imunodeficito.

Alergija maisto produktams

Nors alergija maistui dažniausiai pasireiškia dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, ji gali visai netikėtai užklupti bet kokiame amžiuje. Pasitaiko atvejų, kai ne vienerius metus vartotas ir jokių simptomų nesukeldavęs produktas, vieną dieną tampa alergijos priežastimi.

Nors gydytojai alergologai teigia, kad alergija maistui nėra paveldima, pastebima, kad esant alergiškų žmonių šeimos narių ar artimųjų tarpe, jos išsivystymo tikimybė yra didesnė. Alergijos maistui simptomai gali būti įvairaus stiprumo – nuo lengvų iki itin sunkių. Pati sunkiausia alerginė reakcija – anafilaksija. Jai išsivysčius, pažeidžiamos kelios organizmo sistemos – odos, kvėpavimo, kraujotakos, virškinimo, o tai gali kelti netgi pavojų gyvybei.

Dažniausi alergijos maistui simptomai – dilgėlinė, tinimas, bėrimai, kūdikiai gali atpylinėti maistą ar viduriuoti. Alergijos maistui simptomai įprastai pasireiškia per 2 val. po valgio. Tačiau labai dažnai alergija prasideda iš karto suvalgius tam tikro produkto ar po kontakto su juo.

Pastebėjus minėtus simptomus ir įtariant alergiją maistui, rekomenduojama kreiptis į gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, kuris paskirs reikalingus tyrimus, o diagnozavus alergiją, skirs gydymą bei pateiks profesionalių rekomendacijų, kad galėtumėte jaustis ramūs dėl savo ar Jūsų vaiko sveikatos. Šiuolaikiniame medicinos centre „Northway“ atliekamas alergijos maistui ir kitiems dirgikliams nustatymas, maisto netoleravimo testai ImuPro, teikiamos išsamios alergologų konsultacijos, skiriamas gydymas.

Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Gydytojai alergologai

RūtaTAMOŠIŪNIENĖ

Alergologė-klinikinė imunologė, vaikų alergologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

JolantaSIVICKIENĖ

Alergologė, klinikinė imunologė
 • lt
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu