Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Šeimos medicina

Šeimos medicina – tai medicinos sritis, kurios specialistai teikia pirmines sveikatos priežiūros paslaugas ir, bendradarbiaudami su kitų sričių gydytojais, siekia užtikrinti gerą visos šeimos sveikatą. Medicinos centruose „Northway“ teikiamos profesionalios šeimos gydytojų konsultacijos, medicinos diagnostikos ir gydymo paslaugos.

Šeimos gydytojai įvertina paciento būklę, skiria reikalingus kraujo ir kitus laboratorinius bei instrumentinius tyrimus, diagnozuoja ir gydo dažniausiai pasitaikančias kvėpavimo takų, širdies, virškinamojo trakto, endokrininės sistemos ir kitas vidaus organų ligas, esant poreikiui, nukreipia pas gydytoją specialistą.

Dėl ko dažniausiai kreipiamasi į šeimos gydytoją?

Į šeimos gydytoją kreipiamasi dėl įvairių priežasčių, kurių dažniausios – bendra vaikų ir suaugusiųjų sveikatos priežiūra bei ligų prevencija, ligų diagnostika ir gydymas, lėtinių ligų valdymas ir kt..

Šeimos gydytojai išduoda pažymas vairuotojo pažymėjimui gauti, ginklui įsigyti, profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymas vaikams į darželį ir į mokyklą, išrašo pacientams nedarbingumo pažymėjimus, receptus vaistams. Medicinos centruose „Northway“ tas pats šeimos gydytojas gali prižiūrėti visos šeimos sveikatą.

Populiariausios šeimos gydytojų paslaugos

Šeimos gydytojai teikia įvairias sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir suaugusiems: konsultuoja, surenka anamnezę, skiria būtinus tyrimus, nustato preliminarią ligos diagnozę, skiria ir kontroliuoja gydymą, nukreipia specialistų konsultacijoms ar stacionariniam gydymui, lanko ligonius namuose, rekomenduoja sveikos gyvensenos, sveikatos ugdymo ir ligų profilaktikos priemones. Mūsų šeimos gydytojai taip pat atlieka kraujospūdžio matavimą, ramybės elektrokardiogramą (EKG), injekcijas, įsisiurbusios erkės pašalinimą, įveda lašines, ima kraują, profilaktiškai skiepija vaikus ir suaugusiuosius.

Šeimos gydytojo paslaugos apima ir įvairaus amžiaus vaikų ūgio, svorio ir proporcijų, kalbos vystymosi, psichomotorinio vystymosi atitikimo amžiui, jutimų, elgesio, bendravimo įvertinimą. Mūsų šeimos gydytojai puikiai išmano naujagimių, kūdikių ir įvairaus amžiaus vaikų visų organų bei jų sistemų anatomines, fiziologines ypatybes, ištyrimo ir duomenų įvertinimo metodus, darbo su vaikais ir jų tėvais ypatumus, sveikų ir sergančių vaikų sveikatinimo principus, vaikų sveikatos apsaugos profilaktines priemones (vakcinaciją, priešepidemines priemones ir kt.).

Auštos kvalifikacijos medicinos centrų „Northway“ šeimos gydytojai didelį dėmesį skiria pacientų sveikatos stiprinimui, priežiūrai ir ligų profilaktikai. Jie konsultuoja ligų profilaktikos ir sveikos gyvensenos klausimais, rekomenduoja profilaktines širdies ir kraujagyslių ligų, gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžio, prostatos ir kitas sveikatos patikrinimo programas, pacientui pageidaujant, sudaro individualų sveikatos patikrinimo planą.

Kodėl būtina pasirinkti šeimos gydytoją?

Šeimos gydytoją būtina pasirinkti dėl keletos priežasčių. Visų pirma, tai svarbiausias gydytojas, užtikrinantis visapusišką ir nepertraukiamą Jūsų ir Jūsų šeimos narių sveikatos priežiūrą. Turėdami Jus ir Jūsų šeimos narius pažįstantį ir Jūsų sveikatos istoriją žinantį specialistą, galėsite bendrauti atvirai ir drauge ieškoti sveikatos problemų sprendimų. Jis taip pat visada Jums primins apie prevencijos priemonių, tokių kaip skiepai, prevencinės sveikatos priežiūros programos ir kt. taikymą. Norėdamas užtikrinti koordinuotą ir efektyvią Jūsų sveikatos priežiūrą, esant poreikiui, šeimos gydytojas bendradarbiaus su kitų specialybių gydytojais, visuomenės sveikatos priežiūros ir kitais specialistais.

Šeimos gydytojas gali skirti tyrimus, reikalingus diagnozuoti jo kompetencijai priskiriamas ligas, būkles ir sveikatos sutrikimus. Tyrimai gali būti skiriami ne tik norint nustatyti tikslią diagnozę, bet ir įvertinti ligos eigą, gydymo efektyvumą, o, esant poreikiui, jį pakoreguoti.

Dažniausiai šeimos gydytojo skiriami tyrimai: gliukozės tolerancijos testas, albumino / kreatinino santykis šlapime, C reaktyvus baltymas ir ENG (uždegimo rodikliai), biocheminiai kraujo tyrimai: kreatininas, kalis, natris, ALAT, ASAT, ŠF, bilirubinas, TTH,  šlapimo rūgštis, lipidograma, PSA (pacientams po radikalaus priešinės liaukos vėžio gydymo), pulsoksimetrija, spirometrija, koprograma, enterobiozės tyrimas, ginekologinis tepinėlis iš makšties ir gimdos kaklelio.

Šeimos gydytojų paslaugos prisirašiusiems pacientams

Medicinos centras „Northway“ Vilniuje yra sudaręs sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa. Remiantis šia sutartimi, teikiamos pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos, kurias prisirašiusiems pacientams apmoka Vilniaus teritorinė ligonių kasa.

Gydymo paslaugos apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu teikiamos vadovaujantis teisės aktų nuostatomis. Gydymo įstaigos, teikiančios sveikatos priežiūros paslaugas ir turinčios sutartį su teritorine ligonių kasa, privalo užtikrinti, kad jų aptarnaujamiems apdraustiems gyventojams būtų suteiktos visos atitinkamose normose ir specialistų pareiginėse instrukcijose numatytos paslaugos.

Šeimos gydytojas nemokamai gali paskirti šiuos laboratorinius tyrimus:
• hematologinį kraujo tyrimą pirminės sveikatos priežiūros (PSP) specifikai pritaikytu analizatoriumi;
• šlapimo tyrimą juostele (su analizatoriumi);
• CRB ir / arba ENG;
• glikemijos kiekio kraujyje;
• cholesterolio kiekio kraujyje (asmenims nuo 40 metų amžiaus ar esant šeimyninei anamnezei, antsvoriui, sergant kai kuriomis ligomis, tarp jų – endokrininėmis);
• kalio ir natrio, kreatinino, šlapalo (urea) kraujo serume;
• gliukozės toleravimo mėginį;
• kraujo krešumo sistemos būklės įvertinimo tyrimą (-us) ir (ar) kraujo grupės pagal ABO antigenus ir rezus Rh (D) priklausomybės faktoriaus nustatymo tyrimą asmenims, kuriems paskirta planinė operacija;
• alanininės transaminazės (ALAT), asparagininės transaminazės (ASAT), šarminės fosfatazės (ŠF), gama-gliutamil transferazės (GGT); bilirubino tyrimus;
• tireotropinio hormono (TTH) ir laisvo tiroksino (FT4);
• prostatos specifinio antigeno (pacientams po radikalaus priešinės liaukos vėžio gydymo);
• geležies kiekio kraujyje;
• mikroalbumino kiekio šlapime tyrimus;
• protrombino laiko (INR) tyrimą kraujo krešumo sistemos būklei įvertinti pacientui, kuriam paskirtas gydymas geriamaisiais netiesioginio veikimo antikoaguliantais (Warfarinum, Acenocoumarolum);
• glikozilinto hemoglobino tyrimą pacientui, kuriam pagal sąrašą paskirtas cukrinio diabeto gydymas.

Taigi, apdraustiesiems kreipiantis į gydymo įstaigą, prie kurios jie yra prisirašę, nurodyti tyrimai, taip pat ir pakartotiniai, paskyrus juos šeimos gydytojui, yra nemokami.

Teikdamas fiziologinio nėštumo priežiūros paslaugas, šeimos gydytojas, esant reikalui skiria ne daugiau kaip vieną šlapimo pasėlio tyrimą besimptomei bakteriurijai nustatyti. Jei nustatoma besimptomė bakteriurija, tyrimas tęsiamas – atliekama antibiotikograma.

Asmenims, kuriems taikomas pakaitinis palaikomasis gydymas metadonu ar buprenorfinu, šeimos gydytojas ne dažniau kaip vieną kartą kalendoriniais metais gali skirti: serologinį sifilio atrankos testo (RPR testas) atlikimą; T. pallidum hemagliutinacijos testo (TPHA) atlikimą, jei RPR testas buvo teigiamas; vieną žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) serologinio tyrimo atlikimą (tyrimas neatliekamas, jei pacientui jau yra diagnozuota ŽIV liga); anti-HCV testo atlikimą (testas neatliekamas, jei pacientui jau buvo nustatytas teigiamas anti-HCV testas).

Mokami tyrimai

Visais atvejais dėl tyrimų skyrimo pacientams sprendžia gydantis gydytojas. Tik tada, jei pacientai, turintys teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tyrimus pasirenka savo iniciatyva, šių tyrimų faktinę kainą apmoka patys. Tais atvejais paciento pasirinkimas turi būti motyvuotas ir konkrečiai įvardytas (dokumentuose įrašant, kokie tyrimai pasirinkti), patvirtintas paciento ir gydytojo parašais medicininiuose dokumentuose. Už paslaugą mokama gydymo įstaigos kasoje. Jei pacientui kyla klausimų dėl mokėjimo už tyrimus teisėtumo, jis turi kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje gydomasi, administraciją.

Šeimos gydytojo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Šeimos gydytojų paslaugos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Šeimos gydytojo paslaugos prisirašiusiems pacientams
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Šeimos gydytojai

ValerijusMOROZOVAS

Šeimos gydytojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

IngridaČEREŠKIENĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , ru , de , pl
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. AstaMASTAVIČIŪTĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , en
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ReginaBALČIŪNIENĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Doc. dr. NeringaBUROKIENĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VidaUZELIENĖ

Šeimos gydytoja, echoskopuotoja
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

IrmaSPĖČIŪTĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

JurgitaVALMAITĖ-SAKALAUSKIENĖ

Šeimos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu