Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Urologija

Gydytojai urologai konsultuoja, diagnozuoja ir gydo vyrų ir moterų šlapimo trakto problemas bei vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus, inkstų, šlapimo takų ar pūslės, prostatos ligas, erekcijos sutrikimus.

Medicinos centruose „Northway“ teikiamos profesionalios urologinių ligų diagnostikos bei gydymo paslaugos moterims ir vyrams. Tiksliai diagnozuoti ligas ir skirti efektyvų gydymą padeda echoskopiniai, patologiniai prostatos, biopsijos ir kiti tyrimai.

Dažniausios moterų ligos, kurias gydo urologai

Dažniausios moterų ligos yra šlapimo pūslės uždegimas, šlapimo takų uždegimas ar šlapimo takų infekcija.

Daugeliui moterų tenka susidurti su įvairiomis šlapimo takų infekcijomis. Dažniausia šlapimo takų infekcija – šlapimo pūslės uždegimas (kitaip – cistitas). Šia bakterijų sukeliama liga gali sirgti tiek vyrai, tiek moterys, tačiau dėl anatominių ypatybių moteris ji vargina žymiai dažniau. Dėl trumpesnės moterų šlaplės bakterijos iš tarpvietės, makšties, tiesiosios žarnos lengviau patenka į šlaplę ir šlapimo pūslę. Tuo tarpu vyrus nuo bakterijų patekimo į šlapimo pūslę saugo ilgesnė šlaplė ir antibakterinių savybių turintis prostatos sekretas.

Dažniausi šlapimo takų infekcijos simptomai – skausmas arba deginimas šlapinantis, dažnas šlapinimasis ir nuolatinis noras šlapintis, nedidelis kiekis šlapimo šlapinantis, kraujo pėdsakai šlapime, tamsus, drumstas ar aitraus kvapo šlapimas, šaltkrėtis (nors ir nekarščiuojant), šlapimo nelaikymas.

Dažniausi vyrų nusiskundimai ir ligos

Pagrindinė vyrų, besikreipiančių į gydytoją urologą, nusiskundimų priežastis – įvairios su prostata susijusios ligos. Vyrai iki 50-ties metų į urologus dažniausiai kreipiasi dėl prostatitų (prostatos uždegimų), lytiškai plintančių ligų, nevaisingumo, vyresni – dėl šlapinimosi problemų (prostatos gerybinio išvešėjimo, prostatos vėžio), erekcijos sutrikimų.

Riziką susirgti su prostata susijusiomis ligomis turi kiekvienas vyras. Jas dažniausiai nulemia su amžiumi atsirandantys hormonų pokyčiai, ypač vyriško hormono testosterono kiekio organizme kitimas, galintis turėti įtakos tokių ligų, kaip lėtinis prostatitas, prostatos hiperplazija, prostatos vėžys, atsiradimui.

Vyresnio amžiaus vyrai dažnai susiduria su šlapinimosi sutrikimu, kurio priežastis – prostatos išvešėjimas (gerybinė prostatos hiperplazija). Šios ligos simptomai – silpna, nutrūkstanti srovė, pasunkėjęs ir dažnas šlapinimasis, ypač naktį, nevisiško pasišlapinimo jausmas. Negydomas gerybinis prostatos išvešėjimas sukelia erekcijos sutrikimus, šlapimo pūslės akmenligę, šlapimo takų infekcijas, kraujavimą. Sutrikęs šlapinimasis gali įspėti ir apie grėsmingiausią prostatos ligą – vėžį. Urologijos specialistams tenka diagnozuoti užleistus prostatos ir šlapimo pūslės vėžio atvejus. Šios ligos pradžioje dažniausiai nepasireiškia jokiais simptomais ir pastebėti jas laiku galima tik reguliarios profilaktinės patikros metu, nes skausmas ar kiti simptomai pajuntami tik ligai gerokai progresavus. Tuo tarpu, kuo anksčiau nustatomas susirgimas, tuo efektyvesnis jo gydymas ir greitesnis grįžimas į įprastą kasdienę veiklą.

50–69  m. amžiaus vyrai (o jeigu šeimoje prostatos vėžiu sirgo tėvas ar brolis – nuo 45 metų) kas du metus turėtų atlikti PSA lygio kraujyje tyrimą. Vyresniems nei 50 metų ir turintiems šeimyninę riziką vyrams būtina reguliariai, kas 1-2 metus, atlikti pilvo-dubens organų echoskopiją, bendrą šlapimo tyrimą ir atvykti profilaktinei patikrai pas gydytoją urologą.

Taip pat vis daugiau vyrų į gydytojus urologus kreipiasi dėl erekcijos sutrikimų. Esant šiai problemai, į varpą nepriteka pakankamai kraujo ir lytinio susijaudinimo metu ji nesukietėja. Erekcijos sutrikimus gali nulemti ankstyvas lytinis gyvenimas, didelė partnerių kaita, alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimas. Įtakos šiai problemai turi ir greitas gyvenimo tempas, nuolatinis fizinis bei emocinis nuovargis, gretutinės ligos ir amžiaus pokyčiai. Daugelis vyrų klaidingai mano, kad erekcijos sutrikimas yra natūrali senėjimo pasekmė, todėl tiesiog su tuo susitaiko. Tačiau daugeliu atvejų erekcijos sutrikimai sėkmingai pagydomi – tereikia nesidrovėti ir kreiptis į specialistą. Erekcijos sutrikimų priežastys diagnozuojamos remiantis simptomais ir tyrimų duomenimis. Priklausomai nuo diagnozės, skiriamas efektyviausias gydymas. Tuo tarpu negydomi erekcijos sutrikimai gali nulemti ne tik vyro psichologinės būsenos, bet ir jo santykių su partnere pablogėjimą, neigiamai veikti jo pasitikėjimą savimi.

Ko tikėtis vizito pas urologą metu?

Konsultacijos metu urologas išklauso paciento skundus, surenka anamnezę, atlieka apžiūrą, reikiamus tyrimus, vertina jų rezultatus, nustato diagnozę, skiria efektyvų gydymą.

Siekiant tiksliai diagnozuoti ligas ir skirti efektyvų gydymą, esant poreikiui, atliekamas uropoetinės sistemos ar inkstų ultragarsinis tyrimas, iš šlaplės imamas tepinėlis, skiriami šlapimo, lytiškai plintančių ligų, prostatos biopsijos ir kiti tyrimai.

Klinika siūlo pažangiausius ir efektyviausius gydymo metodus, o profesionalūs gydytojai pasirūpins, kad urologo kabinete nejaustumėte jokio diskomforto.

Kokias būkles ir ligas gydo urologai?

Gydytojai urologai gydo vyrų ir moterų šlapimo trakto problemas bei vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus, inkstų, šlapimo takų ar pūslės, prostatos ligas, erekcijos sutrikimus. Dažniausios jų – šlapimo takų infekcijos, šlapimo pūslės uždegimas, prostatos ligos, inkstų akmenligė.

Kaip pasiruošti urologo konsultacijai?

Siekiant tiksliai diagnozuoti ligą, konsultacijos metu gydytojas urologas gali atlikti echoskopinius tyrimus: įnkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės echoskopiją ir prostatos echoskopiją. Atliekant šiuos echoskopinius tyrimus, rekomenduojama prieš konsultaciją išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

Kokį gydymą gali taikyti urologai?

Urologinėms ligoms gydyti, priklausomai nuo ligos priežasčių ir paciento būklės, gali būti taikomi įvairūs metodai. Daugeliu atvejų pasitelkiamas gydymas vaistais, urologinės procedūros. Esant būtinybei, planuojamas chirurginis gydymas. Medicinos centruose „Northway” minimaliai invazinėmis priemonėmis atliekamos įvairios urologinės operacijos, tokios kaip vazektomija, šlapimo pūslės cistoskopija, cirkumcizija (apyvarpės apipjaustymas), erekcijos funkcijos atstatymas lanksčiu arba pripučiamu (skysčiu užpildomu) implantu, varikocelektomija, hidrocelektomija, frenuloplastika (apyvarpės plastikos operacija), orchoepidimektomija (sėklidės pašalinimo operacija) ir kt.

Gydytojai urologai pabrėžia, kad kreiptis į specialistą reikėtų iš karto pastebėjus ligų simptomus. Jie taip pat primena, kad daugeliu atvejų nustatyti ankstyvas ligų stadijas ir užkirsti kelią jų progresavimui galima tik reguliariai tikrinantis sveikatą profilaktiškai. Laiku pradėtas gydymas vaistais leidžia išvengti komplikacijų ir chirurginių intervencijų.

Kitų ligų, pavyzdžiui, inkstų akmenligės atveju, mažus akmenis galima gydyti konservatyviai, pakeitus mitybos įpročius, padidinus suvartojamo skysčio kiekį ar atliekant nesudėtingą endoskopinę operaciją, kurios metu akmuo suskaldomas lazeriu. Tuo tarpu, jeigu akmuo 2 cm ar didesnis, prireikia žymiai sudėtingesnės operacijos.

Laiku diagnozavus lytiškai plintančias ligas ir paskyrus gydymą, išvengiama jų pasekmių, tačiau esant užleistiems atvejams, gresia nevaisingumo problemos, šlapimo takų infekcijos, ginekologiniai, onkologiniai susirgimai.

Nedelsti ir iš karto kreiptis į gydytoją urologą reikėtų ir pastebėjus šlapinimosi sutrikimus. Konsultacijos metu bus įvertinta prostatos būklė, echoskopu apžiūrėti inkstai, šlapimo pūslė, urogenitalinė sistema dėl galimos akmenligės, onkologinių ir kitų susirgimų. Nors dar visai neseniai beveik visiems vyrams, turintiems sunkesnių šlapinimosi sutrikimų buvo skiriamas chirurginis gydymas, sukūrus veiksmingus vaistus situacija visiškai pasikeitė – dabar operacijos prireikia tik pavieniais atvejais. Tuo tarpu, nesigydant arba užsiimant savigyda ir šlapimo sutrikimams progresuojant, gali grėsti labai rimtos komplikacijos – sutrikusi inkstų funkcija gali nulemti ūminį ar lėtinio inkstų nepakankamumą ir gali prireikti net dirbtinio kraujo valymo – dializės. Šiuolaikinė medicina siūlo itin efektyvius gydymo metodus, suteikiančius galimybę sėkmingai spręsti urologines sveikatos problemas ir suvaldyti net agresyviausią ligą. Tuo tarpu laiku nepasirūpinus savo sveikata, pasėkmės gali būti liūdnos. Ligos nepraeina savaime, todėl negydomos jos progresuoja ir net menki negalavimai vėliau gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Todėl, pajutus neraminančius simptomus ir esant bent kokioms dvejonėms, svarbu nedelsti ir registruotis gydytojo urologo konsultacijai.

Urologo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Gyd urologo konsultacija su echoskopija 115 €
Informacija ruošiama
Urologinės procedūros
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Hidrocelektomija, spermatocelektomija (abipusė) 1359,06 € Taip
Hidrocelektomija, spermatocelektomija 1160.06 € Taip
Pakartotinė gydytojo alergologo konsultacija Vilniuje 80 €
Informacija ruošiama
Urologinės operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Gydytojai urologai

EdmundasŠTAROLIS

Urologas
 • lt , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

MariusANGLICKIS

Urologas, seksologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

MariusJASĖNAS

Urologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

RositaBAZARAUSKAITĖ

Urologė (laikinai nedirba)
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ViktorasRAŠEVSKIS

Urologas
 • lt , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

RuslanasBALTRIMAVIČIUS

Urologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

TomasGUDAUSKAS

Urologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

VakarisVARYGINAS

Urologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

EdgarasBURŽINSKIS

Urologas
 • lt , en , ru
 • Kaunas, Miško g. 25A

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu