Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Ortopedija-traumatologija

Medicinos centruose „Northway“ teikiamos profesionalios vaikų ir suaugusiųjų ortopedų-traumatologų konsultacijos, sudaromas ortopedinių problemų diagnostikos ir gydymo planas, atliekamos tausojančios ortopedinės operacijos.

Kas yra ortopedija-traumatologija?

Ortopedija – tai chirurgijos šaka, kurios specialistai diagnozuoja ir gydo judamojo aparato deformacijas, funkcijų sutrikimus. Traumatologija – tai chirurgijos šaka, kurios specialistai diagnozuoja ir gydo judamojo aparato (kaulų ir raumenų), odos ir minkštųjų audinių pažeidimus bei po jų atsirandančius organizmo pakitimus. Ortopedijos-traumatologijos specialistai taiko chirurginius (kaulų ir minkštųjų audinių operacijos) ir konservatyvius (fizioterapija, kineziterapija) gydymo metodus.

Ortopedo-traumatologo konsultacija. Ilgametę patirtį turintys medicinos centrų „Northway“ ortopedai traumatologai konsultuoja dėl ūmių raumenų ar skeleto traumų, jų pasekmių, ortopedinių susirgimų, diagnozuoja ir gydo sąnarių pažeidimus, menisko plyšimus, kaulų lūžius, kelio, pėdos, čiurnos, riešo, peties ortopedines ligas (artrozes, sausgyslių, raiščių plyšimus, patempimus ir kt.). Esant poreikiui, planuojamos tausojančios ortopedinės operacijos klinikos chirurgijos skyriuje.

Ortopedinės-traumatologinės procedūros. Atliekamos įvairios ortopedinės traumatologinės ir pooperacinės procedūros: žaizdos perrišimas, siūlų pašalinimas, PRP injekcijos, Hyruan One hialurono injekcijos, sąnario punkcijos ir kitos.

Ortopedinės-traumatologinės operacijos. Patyrę gydytojai ortopedai-traumatologai atlieka įvairias ortopedines traumatologines operacijas: kelio sąnario, peties sąnario, alkūnės ir riešo sąnarių, pėdos kauliukų, plaktukinių ar pritrauktų pirštų korekcijas ir kitas tausojančias ortopedines-traumatologines operacijas.

Medicinos centruose „Northway” atliekamos artroskopinės kelio, peties ir kitų sąnarių operacijos, taip pat plaštakos, riešo, pėdos, čiurnos ir kitos ortopedinės-traumatologinės operacijos. Erdvi klinika, moderni įranga, gydytojų profesionalumas ir inovatyvūs gydymo metodai užtikrina aukščiausią paslaugų kokybę. Minimaliai invaziniu būdu atliekamos artroskopinės operacijos nepalieka randų, jų metu mažiau žalojami aplinkiniai audiniai, pacientas greičiau sveiksta.

Tausojančios ortopedinės operacijos atliekamos klinikos dienos stacionare. Operacijas atliekant tausojančiais sveikatą metodais, daromi minimalūs pjūviai. Po tokių operacijų pacientai išleidžiami gydytis į namus jau po kelių valandų ar kitą dieną. Po ortopedinių operacijų pacientams rekomenduojama kvalifikuota reabilitacija, sutrumpinanti sveikimo laiką ir suteikianti galimybę greičiau sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Prieš operaciją būtina atvykti į gydytojo ortopedo-traumatologo konsultaciją. Konsultacijos metu suteikiama detali informacija apie operaciją ir tikslią operacijos kainą. Chirurginis gydymas planuojamas gydytojo ir paciento suderintu laiku.

Medicinos ir chirurgijos centrai „Northway” bendradarbiauja su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijos kaina pacientams, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Atvejai, kai reikalingos ortopedijos paslaugos

Ortopedijos paslaugų gali prireikti įvairiais atvejais. Bene dažniausiai į gydytoją ortopedą-traumatologą kreipiamasi po traumų, patyrus kaulų lūžius, sąnarių patempimus ar išnirimus. Didelė dalis pacientų į šio specialisto konsultaciją atvyksta dėl sąnarių ligų.

Nemažai žmonių polinkį sirgti sąnarių ligomis paveldi genetiškai, kitų, dažniausiai profesionalių sportininkų, sąnariai sudyla dėl per didelio jų apkrovimo. Nors sąnario kremzlė yra pritaikyta atlaikyti tik tam tikrus krūvius, į tai dažnai nekreipiama dėmesio. Sąnario kremzlės pažeidimą gali lemti ir traumos, viršsvoris, per mažas fizinis aktyvumas, medžiagų apykaitos sutrikimai, įvairios ligos – artritas, reumatoidiniai susirgimai ir kitos.

Pirmasis kremzlinio sąnario pažeidimo simptomas – sąnarių skausmas po didelio fizinio krūvio, Jis įspėja, jog sąnario kremzlė minkštėja. Apie sąnario kremzlės problemas gali pranešti ir patinimas, judesio amplitudės sumažėjimas, blogesnis fizinio krūvio toleravimas. Šie simptomai trukdo kasdieniam gyvenimui, fiziniam aktyvumui, riboja judėjimą, todėl, jiems varginant ilgesnį laiką, svarbu nelaukti kol sąnarys visiškai sudils ir kreiptis į specialistą. Pasitelkęs šiuolaikines diagnostikos priemones – rentgeną, magnetinio rezonanso tomografiją, ortopedas-traumatologas išsiaiškins, kurioje vietoje ir kaip giliai pažeista kremzlė bei paskirs reikalingą gydymą. Šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti vis inovatyvesnių gydymo būdų, efektyviai išsprendžiančių sąnario problemas ir sugrąžinančių pacientams aktyvaus ir kokybiško gyvenimo džiaugsmą.

Specialistai primena, kad paprastai sąnarių kremzlių pokyčiai, atsirandantys dėl traumų ar ligų, negali išnykti patys. Kremzlės regeneracinės galimybės labai menkos, tad, atsiradus pažeidimui, jis progresuoja. Jeigu pažeista kremzlė negydoma, gali išsivystyti degeneracinė sąnarių liga – osteoartritas (artrozė) ir prireiks daug sudėtingesnio gydymo.

Bene daugiausiai pacientų į gydytoją kreipiasi dėl kelio sąnario problemų: kryžminių raiščių, menisko plyšimų, kremzlės, minkštųjų audinių pažeidimų. Vieno pagrindinių kelio sąnarį stabilizuojančių raiščių – kelio priekinio kryžminio raiščio plyšimas – problema, su kuria ortopedams-traumatologams tenka susidurti dažniausiai. Plyšus priekiniam kryžminiam raiščiui, sutrinka kelio sąnario biomechanika, atsiranda nestabilumas. Kelio tinimas, skausmas, maudimas – požymiai, kad gali būti pažeistas kelio sąnarys ir būtina kreiptis į gydytoją ortopedą-traumatologą.  Laiku nediagnozavus ir nepaskyrus reikalingo gydymo, gali nukentėti  kelio sąnario funkcija ir paciento fizinis aktyvumas. 

Kelio priekinio kryžminio raiščio plyšimas ne visuomet reiškia, kad pacientui prireiks chirurginio gydymo. Gydytojui suteikus išsamią konsultaciją apie sąnario būklę, galimas operacijos pasekmes, gydymo eigą ir reabilitaciją, galutinį sprendimą dėl gydymo priima pacientas. Jeigu pacientas dėl šio pažeidimo nejaučia nestabilaus kelio sąnario ir diskomforto kasdienėje veikloje, aktyviai nesportuoja  ar yra vyresnio amžiaus – operacija nereikalinga, užtenka įtvaro, reabilitacijos ir tausojančio režimo. Jeigu pažeistas kelio sąnarys blogina paciento gyvenimo kokybę (jis nebegali sportuoti, užsiimti mėgstama veikla), trukdo kasdieninėje veikloje (jaučiamas kelio nestabilumą, koja turi būti nuolat saugojama ir tausojama), rekomenduojamas chirurginis gydymas – priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcinė operacija. 

Ortopedams-traumatologams taip pat tenka konsultuoti pacientus dėl kaulų-raumenų sistemos ligų, pažeidžiančių raumenis, sąnarius, sausgysles, raiščius, periferinius nervus, kraujagysles, sukeliančių skausmą ir funkcinius pažeidimus. Sąnarių, kaulų, kremzlių defektai ir deformacijos, gerybiniai ir piktybiniai kaulų navikai, stuburo problemos, netaisyklinga laikysena, plokščiapėdystė – tai taip pat ortopedų-traumatologų sprendžiamos problemos.

Į ortopedijos-traumatologijos specialistus kreipiamasi ir prireikus reabilitacijos po operacijų, susijusių su kaulų bei sąnarių traumomis ir ligomis. Šios srities specialistas taip pat gali rekomenduoti profilaktikos priemones norintiems išvengti kaulų ir sąnarių ligų ar traumų.

Ortopedinių traumų prevencija

Ortopedinės traumos gali būti buitinės ar susijusios su aktyviu gyvenimo būdu. Siekiant nuo jų apsisaugoti, pirmiausia reikėtų vengti bereikalingos rizikos.

Visgi didžiausia dalis traumų patiriama sportuojant. Profesionalūs sportininkai, dažniausiai sportuojantys nuo vaikystės, paprastai turi labai gerą fizinį pasirengimą. Jų audiniai, raiščiai, sausgyslės yra treniruoti, todėl daug atsparesni plyšimams. Tačiau mažiau aktyviai judančio žmogaus audiniai į fizinį krūvį reaguoja kitaip, todėl neatlikus apšilimo, kryptelėjus koją ar nugriuvus audiniai pažeidžiami, jie plyšta.

Siekiant išvengti sporto traumų, svarbu nepamiršti būtino bet kokios treniruotės komponento – apšilimo. Tinkamai atliktas apšilimas ne tik sumažina traumų (raumens ar sausgyslių patempimų) riziką ir pagreitina atsigavimo po jos trukmę, bet ir pagerina sportuojančiojo treniruotės kokybę. Lengvo bei vidutinio intensyvumo ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu ir kiti judesiai, kuriuose dalyvauja pagrindinės raumenų grupės (kojų, nugaros, krūtinės, pečių raumenys) bei dinaminiai tempimo pratimai padidina raiščių ir sausgyslių elastingumą, pagerina raumenų aprūpinimą deguonimi ( todėl raumenys greičiau susitraukia ir atsipalaiduoja), paspartina energijos gamybą ir pripratina kūną prie didesnio krūvio treniruotės metu. Jeigu visgi patyrėte traumą, traumuotą vietą pirmas paras reikia šaldyti. Šaltis mažina skausmą, patinimą ir uždegimą. Šaltą kompresą rekomenduojama laikyti apie 20–30 minučių, nes per šį laiką šaltis prasiskverbia giliau į minkštuosius audinius ir slopina skausmą. Šalčio kompresus reikėtų dėti 3–5 kartus per dieną. Jeigu po traumos atsirandęs skausmas, patinimas nepraeina, judesiai tampa skausmingi, būtina kreiptis į gydytoją ortopedą traumatologą.  Kuo trumpiau delsiama, tuo geresnių gydymo rezultatų galima tikėtis.

Ortopedo-traumatologo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Ortopedinės-traumatologinės procedūros
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Ortopedinės-traumatologinės operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Gydytojai ortopedai traumatologai

Džeraldas KazysSIVICKIS

Vaikų ortopedas-traumatologas
 • lt , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. AleksasMAKULAVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

KęstutisBLIZNIKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

MariusŠAKALINIS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

DovydasPRASCEVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ViačeslavZANKIN

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

DmitrijGORBAČEV

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

VytenisADOMAITIS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽydrūnasVITKAUSKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

VytautasMAŽUTAVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

MarkasFIODOROVAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ArnoldasPOCIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

ArūnasGALDIKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

Dr. AlgimantasČEBATORIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

IgnasRIAUBA

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

ValerijusKORMILECAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

TadasSTANČIKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ŽydrūnasDOMINAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

JuozasBARTUSEVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80

MarijusŽVIKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

MartynasKARNECKAS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ArtūrasSIAURYS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

TadasŠIATKUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

EgidijusJAUNIŠKIS

Vaikų ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ArtūrasŠARKEVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

ArnoldasSIPAVIČIUS

Ortopedas-traumatologas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Visi straipsniai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu