Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Angiochirurgija (kraujagyslių chirurgija)

Medicinos centruose „Northway“ profesionalūs kraujagyslių chirurgai konsultuoja, atlieka reikiamus tyrimus, skiria kompresinę terapiją ar medikamentinį gydymą, atlieka gydomąsias procedūras bei operacijas. Prireikus diagnozuoti kaklo bei kraujagyslių, taip pat galvos smegenų kraujotakos sutrikimus, atliekama kaklo kraujagyslių echoskopija.

Kas yra angiochirurgija?

Angiochirurgija (kraujagyslių chirurgija) – tai medicinos sritis, besispecializuojanti arterijų bei venų ligų diagnostikoje ir gydyme. Siauresnė jos sritis, nagrinėjanti venų ligas, vadinama flebologija (mokslas apie venų ligas).

Viena dažniausių ligų su kuria susiduria angiochirurgai – venų varikozė. Tai paviršinių kojų venų išsiplėtimas, atsirandantis dėl veninių vožtuvų nesandarumo. Venų varikozę nulemiantys rizikos faktoriai nėra iki galo išaiškinti, tačiau žinoma, kad šios ligos paplitimas didėja su amžiumi. Venų varikozės vystymuisi didelės įtakos turi genetika, limfinės sistemos sutrikimai, per didelis svoris, nejudrus gyvenimo būdas, stovimas ir sunkus fizinis darbas.

Kada rekomenduojama angiochirurgo konsultacija?

Matomas progresuojančios venų varikozės simptomas yra išsiplėtusios kojų venos. Pirmieji venų varikozės simptomai – tai kojų sunkumas, nuovargis, tinimas, skausmai, naktinis mėšlungis.  Vėlesnėse ligos stadijose atsiranda blauzdos audinių pakitimai. Pajutus šiuos simptomus patariama nedelsti ir kreiptis kraujagyslių chirurgo konsultacijai.

Gydytojai angiochirurgai įspėja, kad išsiplėtusios kojų venos – ne tik estetinė problema, nors ši problemos pusė taip pat svarbi. Prasta kojų išvaizda sukelia psichologinį diskomfortą, imama nepasitikėti savimi. Ilgainiui venų išsiplėtimas tampa ir rimta sveikatos problema, kurios nesprendžiant gali grėsti rimtos komplikacijos.

Siekiant išvengti pavojingų ligų, kojų sveikata būtina pasirūpinti laiku – kuo ankstyvesnė ligos stadija, tuo paprastesnis ir sėkmingesnis jos gydymas.

Populiariausios angiochirurginės procedūros ir tyrimai

Venų varikozės diagnostikai pasitelkiami instrumentiniai tyrimai, kurių tiksliausias – dvigubas skenavimas. Šis ultargarsinis tyrimo metodas skirtas patvirtinti venų varikozės diagnozę, nustatyti venų kraujo tėkmės pasikeitimo (refliukso) mastą ir sudaryti efektyviausią gydymo planą. Sunkesniais atvejais gali būti pasitelkiama kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas ar įprasta angiografija, matuojamas kraujo spaudimas kojų venose.

Poodinių venų varikozė gydoma įvairiais būdais, priklausomai nuo ligos stadijos bei anatominių pakitimų, kurie nustatomi ultragarsinio tyrimo metu. Pirmas pasirinkimas didžiosios ir mažosios poodžio venos refliukso gydyme yra jų uždarymas endoveninėmis radiochirurginėmis ir lazerinemis operacijomis. Gydymo metu pažeistos kojų venos suardomos iš vidaus, o kraujas ima keliauti tik sveikomis kraujagyslėmis.

Endovaskuliniai venų varikozės gydymo būdai turi daug privalumų, lyginant su klasikinėmis venų šalinimo operacijomis. Jų dėka užtikrinamas itin geras klinikinis efektas – visais atvejais išsiplėtusios kojų venos išgydomos per vieną procedūrą. Naudojant endovaskulinius metodus operacija atliekama be pjūvių, todėl nėra siūlių, randų susidarymo rizikos, pasiekiamas puikus estetinis rezultatas. Praėjus keliems mėnesiams po operacijos net nesimato, kad buvo atlikta operacija.

Endovaskulinės operacijos atliekamos vietinėje nejautroje, todėl joms nereikalingas specialus paruošimas. Tausojančių operacijų metu nėra pažeidžiami greta venų esantys audiniai, išvengiama kraujosrūvų, todėl sumažėja infekcijos pavojus ir užtikrinamas žymiai lengvesnis pooperacinis laikotarpis (visiškai  neskausmingas arba mažai skausmingas). Atlikus atvirą klasikinę operaciją, pacientas 2–3 savaites turi riboti savo kasdieninę veiklą, tuo tarpu po endovaskulinių operacijų neprarandamas darbingumas, iš karto galima vaikščioti ir jau kitą dieną grįžti į darbą ar tęsti kitą įprastą veiklą. Šiuo metu dauguma venų operacijų atliekama endovaskuliniu būdu, o tradicinė chirurgija lieka tik alternatyviu metodu.

Jei pacientų veninė kraujotaka nėra sutrikusi, išsiplėtusius kapiliarus galima gydyti tiesiogiai, neatliekant intervencijos į stambias venas. Tokiu atveju atliekamas kojų venų sklerozavimas (skleroterapija). Endovaskulinės procedūros metu kraujagyslių chirurgas į veną suleidžia medikamentus, veikiančius venos sienelę ir sukeliančius jos aseptinį uždegimą. Dėl vaistų poveikio vena užanka, o ilgainiui ji surandėja ir išnyksta. Šiuo metodu galima gydyti tiek estetinę varikozę, tame tarpe ir kapiliarines venas, tiek ir kraujotakos sutrikimą turinčius poodinius kamienus ar jungiančias venas. Skleroterapija įprastai yra derinama su kompresine terapija.

Dar vienas endovaskulinis venų gydymo būdas – gydymas klijais. Šios procedūros metu į gydomą veną per kateterį suleidžiami klijai, ir, spaudžiant ultragarsiniu davikliu, vena užklijuojama. Taikant šį metodą nereikalinga nejautra, kaip kad lazerinės ar radiochirurginės operacijos metu. Vietinis nuskausminimas atliekamas tik injekuojant vietą, per kurią kateteris įvedamas į veną. Be to, po tokios operacijos nereikalinga kompresinė terapija.

Angiochirurgo konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Angiochirurgo (kraujagyslių chirurgo) konsultacija

85 €

85 €

55 €

55 €

Pakartotinė angiochirurgo (kraujagyslių chirurgo) konsultacija

50 €

50 €

40 €

40 €

Kojų venų operacijos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Kojų venų operacija lazeriu (1-2 kojos)

1817,18 - 2437,18 €

1817,18 - 2437,18 €

1722,01 - 2127,01 €

Taip
Kojų venų operacija radiochirurginiu būdu (1-2 kojos)

1722,01 - 2127,01 €

Taip
Kojų venų operacija bioklijais (1 koja)

2137,18 €

1467,18 - 2137,18 €

1747,01 €

Taip
Kojų venų operacija chirurginiu būdu (1 koja)

1747,18 €

1747,18 €

1417,01 €

Taip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomas ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir kt. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

SVARBU: Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.
Gydytojai angiochirurgai

EligijusARAMINAS

Kraujagyslių chirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

JonasBERNOTAS

Kraujagyslių chirurgas
 • lt , en
 • Kaunas, Miško g. 25A

Inga UrtėBUILYTĖ

Kraujagyslių chirurgė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. RolandasDAGILAITIS

Kraujagyslių chirurgas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

RokasPETRUTIS

Kraujagyslių chirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu